Hospodársky denník
USD41,56 Sk
EUR43,266 Sk
CHF26,908 Sk
CZK1,188 Sk
  Piatok  12.Novembra 1999
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Zákon prinesie čiastkové úľavy

Výhodnejšie zdanenie príjmov poľnohospodárov
V týchto dňoch finišujú záverečné práce na novom zákone o daniach z príjmov. V minulých dňoch sme postupne rozobrali . . .

Amerika chce silného vodcu

Budúci prezident USA? - Ako Clinton, ale bez tej „batožiny“„Nezaujíma ma, či prezidentský kandidát v manželstve svojho partnera podvádza alebo nie. Zaujíma ma, čo dokáže . . .

Nové sadzby

Kazašská centrálna banka so spätnou platnosťou k 10. novembru znížila refinančnú úrokovú sadzbu z pôvodných 20 na 18 %. Zohľadňuje všeobecnú situáciu na finančnom trhu, dopyt a ponuku ú. . .

Balíček Tokia

Japonská vláda predstavila už deviaty balíček rozpočtových opatrení v tomto desaťročí, ktorý by mal stimulovať ekonomiku nachádzajúcu sa v najväčšej povojnovej recesii. Hodnota balíčk. . .

NATO a Piešťany

Prvé výjazdové zasadnutie pracovnej skupiny NATO sa po prvý raz v histórii Slovenska konalo v Piešťanoch. Vojenskí predstavitelia 43 krajín a vysokí predstavitelia vojenského štábu . . .

Budeme chudobní, nevzdelaní, ale bojaschopní

Vláda o rozpočte, ktorý bol otvorený do poslednej chvíle
Podľa vládou včera prijatého rozpočtu bude jeho prijmová časť predstavovať 183,58 mld Sk, vý. . .

Bez ľudí ale aj lodí

Vojna skončila, škody nie
Vzhľadom na pretrvávajúce zastavenie plavby na juhoslovanskom úseku Dunaja a odloženie termínu jeho splavnenia bolo vedenie Slovenských lodeníc Kom. . .

Razantná strata

Zisk piatej najväčšej japonskej automobilky Mazda Motor Corp. na materskej úrovni pred zdanením sa v prvom polroku jej fiškálneho roku prepadol o 68,8 % na 5,87 mld. jenov. Hlavnou . . .

Znížia rating?

Ratingová agentúra Moody's Investors Service preradila Investičnú a Poštovú banku (IPB) a rakúsku Erste Bank, ktorá plánuje odkúpenie Českej sporiteľne (ČS), do režimu pozorovania s . . .

Keď ide o všetko, vieme sa dohodnúť

Zahraničnopolitické otázky v podaní rezortného ministra sú vždy mimoriadne zaujímavé. Keď k tomu prirátame, že Eduard Kukan bol bývalým šéfom vo voľbách úspešn. . .

Možnosť práce

Nezamestnanosť v Španielsku v treťom štvrťroku 1999 dosiahla 18-ročné minimum, keď oproti rovnakému obdobiu uplynulého roka klesla o 0,18 % na súčasných 15,45 %. Úrady registrovali . . .

Sú už v pluse

Verejný rozpočet Maďarska vykázal v októbri očakávaný prebytok 37,4 mld. HUF, hoci ešte pred mesiacom bol v mínuse o 36,5 mld. HUF. Kumulatívny deficit za desať mesiacov sa znížil . . .

Emisie uhlíka

Úrad pre energetické informácie (EIA) v USA oznámil, že emisie uhlíka budú do roku 2020 rásť, pričom ceny elektriny budú klesať súčasne s poklesom výroby v jadrových elektrárňach. Ú. . .

Kam kráčaš slovenská informatika?

Keď na počítačovej konferencii, ktorú koncom júla 1999 v New Orleanse zorganizovala spoločnosť Computer Associates, šéf a spoluzakladateľ CA Charles Wang vyhlási. . .

Amsterdamoblačno11
Atényslnečno19
Belehradhmlisto9
Berlínoblačno7
Bratislavahmlisto7
Bruseloblačno11
Budapešťoblačno8
Bukurešťpolooblačno8
Frankfurtoblačno8
Helsinkidážď4
Istanbulslnečno14
Kodaňprehánky5
Kyjevpolooblačno3
Lisabonpolooblačno18
Londýnprehánky12
Madridoblačno16
Milánodážď12
Moskvaoblačno-2
Osloprehánky2
Parížpolooblačno12
Prahaoblačno6
Rímdážď16
Sofiapolooblačno7
Štokholmprehánky5
Varšavapolooblačno3
Viedeňoblačno6
Záhreboblačno8
Ženevahmlisto7

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.