Hospodársky denník
USD41,154 Sk
EUR42,86 Sk
CHF26,756 Sk
CZK1,177 Sk
  Štvrtok  18.Novembra 1999
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Pritvrdí reforma podmienky zamestnávateľov?

Sociálna poisťovňa sa zbaví časti platieb pri práceneschopnostiJednou z noviniek reformy sociálneho poistenia, ktorej koncepcia sa má schváliť v január. . .

Kongres USA ocenil Slovensko

Schválená rezolúcia pozitívne hodnotí vývoj v krajine
Washington (TASR) - Snemovňa reprezentantov amerického Kongresu v noci navčera schválila rezolúciu, v ktorej po. . .

Dosiahnu miliardovú úsporu?

Len minimum na aktívnu politiku práce
Návrh rozpočtu Národného úradu práce na rok 2000 má dva varianty. Celkové príjmy NÚP na budúci rok majú dosiahnuť 9,099 mld. Sk.. . .

OBSE o vzťahoch

Istanbulský summit OBSE sa stane kritickým bodom v ďalšom vývoji vzťahov medzi Ruskom a Západom: vrcholná schôdzka môže posilniť dôveru, no môže Európu vrátiť aj do obdobia studene. . .

Pod kontrolou

Maloobchodné ceny v USA vzrástli októbri o 0,2 %, miera inflácie zostala na septembrových 2,6 %, pričom tzv. čistá inflácia vzrástla medzimesačne o 0,2 a medziročne o 2,1 %. Inflácia. . .

Britský rekord

Podľa predbežných údajov októbrová miera nezamestnanosti v Británii zostala na septembrových 4,2 %. Počet nezamestnaných však klesol na 1,204 mil., najmenej od apríla 1980. Na rekord. . .

Nech žije oslava

Oslavovať sa musí. Veď je predsa okrúhle výročie. Za prezidentom prišli významní, dobre oblečení hostia, vymenili si úsmevy a vybranými slovami pospomínali na historickú udalosť. . .

Neočakávane

Poľská centrálna banka včera zvýšila základné úrokové sadzby o 2,5, resp. 3,5 %, teda viac, ako sa očakávalo. Cieľom je udržanie inflácie v plánovanom koridore. Intervenčná sadzba vzrás. . .

Dvojitá úloha našich právnikov

Dovoľte mi na úvod vyjadriť úprimné prekvapenie nad tým, že som – ako povestný neekonóm – bol nominovaný na výročnú cenu NEF – Hospodársky klub Zlatý biatec 1999. Za . . .

Nemôžu splácať

Asi polovica poľnohospodárskych podnikov v ČR spĺňa všetky zákonné podmienky na vyhlásenie konkurzu, ktorý však veritelia umelo odkladajú z obavy pred dominovým efektom. Tohtoročné. . .

Viac ako vlani

Rusko k prvému novembru zobralo 57,8 mil. ton obilia, pred rokom 51,9 mil. ton. Zvýšil sa aj zber slnečnicových semien (z 2,8 vlani na 3,5 mil. ton) a cukrovej repy (z 10,5 na 14 . . .

Dohodli sa

Republikánski lídri a Biely dom dosiahli utorok dohodu umožňujúcu MMF predať časť zlatých rezerv a získané prostriedky použiť na pokrytie dlhov tridsiatich troch vysoko zadlžených kra. . .

Reformy sú nevyhnutné

Podľa ankety REUTERS s tridsiatimi ekonómami, HDP krajín EÚ porastie, avšak nie veľkolepo (2 % v tomto a 2,8 v budúcom roku) a mohol by sa ocitnúť v problémoch. Inflácia by . . .

Nižšia spotreba?

Navrhované zvýšenie spotrebnej dane z uhľovodíkových palív a mazív podľa Slovenskej asociácie petrolejárskeho priemyslu a obchodu neprinesie zvýšenie príjmov rozpočtu o 1,7 mld.. . .

Garančný fond

Nová povinnosť zamestnávateľov
Nedávno vyšiel v Zbierke zákonov zákon č. 292/1999 Z. z., ktorý novelizoval zákon o zamestnanosti. Jednou z noviniek tohto zákona je zavedenie inš. . .

Amsterdamsneženie4
Aténybúrky17
Belehraddážď6
Berlínprehánky3
Bratislavaveľká oblačnosť2
Bruselsnehové prehánky3
Budapešťdážď so snehom3
Bukurešťprehánky9
Frankfurtsnehové prehánky2
Helsinkisnehové prehánky-1
Istanbuloblačno17
Kodaňsneženie3
Kyjevdážď so snehom2
Lisabonslnečno17
Londýnpolojasno5
Madridoblačno12
Milánopolojasno9
Moskvasnehové prehánky-5
Oslosnehové prehánky0
Parížsnehové prehánky5
Prahasnehové prehánky1
Rímpolooblačno13
Sofiaprehánky9
Štokholmzamračené2
Varšavazamračené0
Viedeňveľká oblačnosť0
Záhrebdážď so snehom4
Ženevasnehové prehánky5

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.