Hospodársky denník
USD41,237 Sk
EUR42,889 Sk
CHF26,772 Sk
CZK1,183 Sk
  Piatok  19.Novembra 1999
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Boris Jeľcin: Nemáte právo kritizovať

B. Clinton si myslí, že čečenský problém nie je len vnútorná záležitosť RuskaVčerajší hlavný deň stretnutia hláv štátov OBSE v Istanbule sa začal tak, ako . . .

Chcú pomôcť naozaj, či ,,len"?

Daň z príjmu trvá na odpisových limitoch áut
Vlnu protestov podnikateľov vyvolala minuloročná zmena v zákone o dani z príjmov, ktorá zaviedla limit odpisov vstupn. . .

Nekonečný rakúsky príbeh

Vyjde Viktor Klima z labyrintu na čele menšinovej vlády?
Zvyčajne sebavedomé Rakúsko zažíva trpké chvíle, keď už päť týždňov nie je schopné dať dohromady vládu. Kancelár. . .

Vyššie tržby

Britský maloobchod sa v medziročnom porovnaní zvýšil o 4,7 % a kumulatívne za posledné tri mesiace stúpol o 1,2 %. Najväčší medzimesačný rast o 2,4 % sal zaznamenal v sektore textilu, . . .

Záujem Handelsblattu?

Agentúra GWP nemeckej vydavateľskej skupiny Handelsblatt so sídlom v Düsseldorfe poslala telefaxom 12. novembra list v angličtine do našej redakcie, v ktorom sa o. i. uvádza . . .

Platí dlhy

Ruská centrálna banka použila 4,5 mld. USD zo svojich zlatých a devízových rezerv na tohtoročné splátky zahraničného dlhu. Devízové rezervy dosiahli k 12. novembru 11,5 mld. USD. Rusko m. . .

Rýchle tempo

Singapúrska ekonomika expandovala v tretej štvrtine tohto roka o 6,7 %, keď pôvodný plán vlády na tento rok predstavoval úroveň 5 %. Najlepšie sa v porovnaní s predchádzajúcim obdobím . . .

Príde M. Albrightová

V pondelok 22. novembra na jednodňovú oficiálnu návštevu SR zavíta ministerka zahraničných vecí USA M. Albrightová (62). Jej oficiálny program včera ešte nebol spresnený, podľ. . .

Úvery diaľniciam

Česká Konsolidační banka podpísala s Európskou investičnou bankou dohodu o poskytnutí dvoch pôžičiek v celkovej hodnote 195 mil. EUR. Úvery, ktoré sú určené pre jednotlivé programy. . .

Výrazné zníženie

Poľský parlament schválil novelu daňového systému, ktorá výrazne zníži dane z príjmov fyzických a právnických osôb zo súčasných 19, 30 a 40 perc. na 19, 29 a 36 perc. v roku 200. . .

Lepšia bilancia

Deficit platobnej bilancie Maďarskej republiky dosiahol v septembri 88 mil. USD, čo je o 238 mil. USD menej ako v rovnakom období minulého roka. Schodok platobnej bilancie za janu. . .

Rekordný deficit

Obchodný deficit USA sa v septembri vyšplhal na 24,41 mld. USD, a to najmä v dôsledku nárastu cien ropy a väčšieho obchodného schodku s Čínou. Vyplýva to zo správy amerického min. . .

Úspešní Francúzi

Prebytok francúzskej obchodnej bilancie sa podľa sezónne upravených výsledkov v septembri zvýšil z predchádzajúcich 9,276 mld. FRF na 15,353 mld. frankov. Celkový export síce mie. . .

Ostro sledovaný ...

Peter Kasalovský
Celoročný maratón podujatí občianskeho združenia Neformálne ekonomické fórum - Hospodársky klub, predtým HNclub, je pred cieľom. Doteraz bolo deväť celoklu. . .

Amsterdampolooblačno5
Aténypolojasno22
Belehradoblačno5
Berlínpolooblačno4
Bratislavaveľká oblačnosť3
Bruseloblačno4
Budapešťveľká oblačnosť4
Bukurešťoblačno5
Frankfurtoblačno4
Helsinkioblačno0
Istanbulpolojasno18
Kodaňoblačno4
Kyjevzamračené-2
Lisabonpolojasno13
Londýnpolojasno7
Madridoblačno13
Milánodážď7
Moskvasnehové prehánky-3
Oslopolojasno4
Parížpolooblačno5
Prahasnehové prehánky1
Rímdážď10
Sofiaoblačno7
Štokholmpolojasno3
Varšavaoblačno0
Viedeňveľká oblačnosť4
Záhrebdážď4
Ženevasnehové prehánky2

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.