Hospodársky denník
USD41,657 Sk
EUR42,955 Sk
CHF26,808 Sk
CZK1,181 Sk
  Pondelok  22.Novembra 1999
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Majú argumenty, no musia sa prosiť...

Prečo bude ZMOS rokovať o „svojich“ 9,8 mld. Sk?
„Slovne všetci samosprávu podporujú, ale keď príde na konkrétne činy, ako teraz pri návrhu štátneho rozpoč. . .

Charta je dvojsečnou zbraňou

Rusko vyšlo zo summitu OBSE bolestnejšie skôr ekonomicky
Výsledky sú realistické, aj keď nie oslnivé. Toto hodnotenie nemeckého kancelára Gerharda Schrödera najvýsti. . .

Groznyj je už v obkľúčení

Ozbrojencom zostáva už jedna úniková cesta
Čečenské mesto Urus-Martan, ležiace 20 kilometrov juhozápadne od Grozného a považované za baštu radikálnych islamistov, je od. . .

Hovory o zmluve

Úsilie SR začleniť sa do európskych a transatlantických štruktúr, vývoj vzťahov so susednými štátmi, ako aj stav príprav zmluvy SR so Svätou stolicou boli hlavné témy stretnutia pr. . .

Obavy z predaja

Dnes by mala vláda ČR rozhodnúť o predaji zvyšných 30 % akcií Škoda Auto nemeckému VW, za ktorý VW ponúka 8 mld. Kč, čo vláda považuje za minimum. Návrh ministerstva financií neobs. . .

Dlhopisy FNM

Dnes bude na trhu RM-Systému Slovakia obnovené obchodovanie s dlhopismi Fondu národného majetku SR podľa Trhového poriadku (uverejníme ho zajtra) schváleného ministerstvom financií. Tr. . .

Aktívny obchod

Prebytok ruského zahraničného obchodu v septembri vzrástol na 2,9 mld. z 2,8 mld. USD v auguste, medziročne sa však nezmenil. Export dosiahol 6,3 mld., import 3,4 mld. USD. Medziročn. . .

Rezervy SR

Devízové rezervy SR v uplynulom týždni (k 17. 11.) klesli o 36,5 mil. na 4 246,9 mil. USD, čo je o 1 710,9 mil. menej ako koncom roku 1998. Rezervy NBS sa zvýšili o 1,2 mil. na 2 911,2 m. . .

Lepšie ako vlani

Podľa predbežných údajov októbrový deficit obchodnej bilancie ČR bol 5,2 mld. Kč, o 0,9 mld. viac ako pred rokom. Dovoz (v bežných cenách) vzrástol medziročne o 13,5, vývoz o 13,2 . . .

Akútne nebezpečenstvo

Peter Kasalovský
Niekoľko mesiacov verejnosťou vytlieskavané hodnotenie vlády je za nami. Urobil ho bez potu na čele a v pohode z podkladov rezortov a na základe svojich . . .

V kúte a pokrčené

Peter Višváder
Podnikatelia sú akísi nesvoji. V rozpakoch klopia pohľad, nevedia, čo zrazu povedať. Kým doteraz boli stredobodom pozornosti iba zo strany daňových kontrol. . .

Čakanie na investície

Neefektívny právny rámec

Napriek vládnemu programu na podporu investícií, prijatému v marci 1999, sa prílev priamych zahraničných investícií (PZI) do SR v prvom polro. . .

Nová bankovka

NBS vydá koncom tohto roka do obehu bankovky v nominálnej hodnote 1000 Sk vo vzore 1999. Motívy, rozmery a farebnosť bankovky sa nelíšia, zmenou je však väčší počet aplikovaných och. . .

Zhodne s EÚ

Nový zákon o verejnom obstarávaní, vďaka ktorému sa vytvorili pravidlá verejného obstarávania zhodné s pravidlami EÚ, otvára trh verejného obstarávania v SR. Ním sa vytvárajú rovnaké . . .

Počasie

Na našom území očakávame prevládanie nepriaznivého vplyvu počasia výraznejšej intenzity. Častejší je pocit nespokojnosti, nervozity, malátnosti až depresie, môže dôjsť k narušeniu koncentrácie. Pri telesnej a duševnej námahe nastáva rýchlejšie únava. Vyššia môže byť záťaž srdcovo-cievneho systému, predpokladáme intenzívnejšie reumatické ťažkosti, bolesti hlavy, starších poranení a výskyt fantómových bolestí. Zhoršený môže byť priebeh ochorení dýchacieho, prípadne zažívacieho systému.Zajtra možnosť čiastočného ústupu zdravotných ťažkostí podmienených počasím. (zč)

Dnes bude cez deň od juhozápadu na horách a miestami aj v nižších polohách postupne polojasno a zrážky len ojedinele, na východe prevažne zamračené a na mnohých miestach sneženie, v nížinách prechodne aj dážď. Najvyššia denná teplota -2 až 2 stupne. Teplota na horách vo výške 1500 m -3 stupne. Severozápadný až severný vietor 2 až 5 m/s.V utorok a stredu bude veľká oblačnosť až zamračené a miestami sneženie, v stredu na západe v nižších polohách dážď. Najnižšia nočná teplota -2 až -6, v dolinách miestami okolo -10 stupňov. Najvyššia denná teplota -2 až 2, v stredu na juhozápade 3 až 6 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 7.11 a zapadne o 16.04 hod.

Amsterdamoblačno7
Atényprehánky17
Belehraddážď so snehom4
Berlínzamračené3
Bratislavaslabé sneženie1
Bruseloblačno6
Budapešťsneženie1
Bukurešťdážď8
Frankfurtpolojasno4
Helsinkioblačno-3
Istanbulpolojasno18
Kodaňpolooblačno6
Kyjevdážď4
Lisabonpolojasno13
Londýnprehánky7
Madridoblačno9
Milánopolojasno6
Moskvasneženie-4
Osloprehánky dažďa so snehom2
Parížpolooblačno5
Prahapolojasno0
Rímdážď11
Sofiaoblačno13
Štokholmsneženie0
Varšavaoblačno-1
Viedeňzamračené1
Záhrebdážď so snehom2
Ženevazamračené2

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.