CZK1,181 Sk
  Pondelok  22.Novembra 1999

Chýba nám súdržnosť

Volejbalisti SR nezvládli olympijskú predkvalifikáciu
Bratislava (TASR/Hd) - Slovenskí volejbalisti neuspeli v olympijskej predkvalifikácii v belgickom Vilvoorde. Naši volejbalisti hoci vyhrali úvodný duel ich skupiny s domácim Belgickom, následne však prehrali s Lotyšskom, Nemeckom a včera s Maďarskom. V poslednom dueli s Maďarskom nedokázali zvíťaziť, hoci vo štvrtom sete viedli 16:9 či 17:11. Ak by set dotiahli do víťazného konca, znamenalo by to hrať piaty, rozhodujúci set. Avšak už po súboji s Nemeckom bolo isté, že naši volejbalisti nepostúpia do záverečnej kvalifikácie na OH 2000 v Sydney. Postúpilo Lotyšsko. „Ani v súboji s Maďarskom sme sa nezbavili nervozity a jediný hráč, s ktorým môžem byť spokojný, je striedajúci Barbierik. Našou turnajovou bilanciou som sklamaný, čakali sme oveľa viac. Máme čo naprávať, hlavne čo sa týka súdržnosti a koncentrácie. To je, zdá sa, náš hlavný problém,“ povedal na margo nášho vystúpenia reprezentačný tréner Peter Kalný. Výsledky: Belgicko - SR 2:3 (-19, 21, 33, -22, -10), Lotyšsko - SR 3:1 (23, 22, -21, 25), SR - Nemecko 2:3 (-16, 24, 22, -18, -13), Maďarsko - SR 3:1 (22,-24,19,23). Konečné poradie: 1. Lotyšsko 8, 2. Maďarsko 4, 3. Nemecko 4, 4. Belgicko 2, 5. Slovensko 2.