CZK1,186 Sk
  Utorok  23.Novembra 1999

Obdobie ligového pôstu

Hokejové menu: jedno kolo a predohrávka
Bratislava (ger) - Najvyššia hokejová súťaž dnes pokračuje 24. kolom, po ktorom nasleduje znova desaťdňová prestávka. Po nej sa hrajú tri kolá (posledné 7. decembra) a do 4. januára je súťažne voľno. V podstate november a december je v súťaži akýmsi oddychovým medzičasom, ktorý možno niektorým klubom pomôže, iných zase vyvedie s nabratého tempa z troch zápasov v týždni (po tom sa dlhodobejšie volalo). Dôvodom extraligového voľna sú medzinárodné súťaže - Kontinentálny pohár a EHL, ako aj reprezentačné štarty seniorov i hráčov do 20 rokov, olympijského výberu. Vedúci tím tabuľky Zvolen čaká v generálke na semifinále Kontinentálneho pohára (v Plzni od 26. od 28. novembra) Skalica. Zvolenčania si naposledy poradili s Popradom (4:0) a súťaž vedú s desaťbodovým náskokom. Skaličania si v nedeľu pripísali na konto dva body za výhru nad úradujúcim majstrom Košicami (4:2). Na železiarov ako minuloročného účastníka finálovej skupiny KP čakajú súboje tohtoročného semifinále v rovnomennej súťaži (hrajú tiež v Plzni a zo skupiny postupuje víťaz). Dnes sa stretnú s Trenčínom, ktorý naposledy remizoval doma so Slovanom (0:0). „Bol to pekný hokej, ale chýbali góly. Potom by sme mohli hovoriť aj o dobrom hokeji. Brankári výborne zachytali a strelcom chýbala väčšia chladnokrvnosť,“ zhodnotil duel kormidelník Dukly Trenčín J. Šupler. Jeho remeselného kolegu z tábora belasých však po zápase trápilo nešťastné zranenie obrancu Radovana Hecla. „Včera som bol za Radom v nemocnici v Trenčíne, dnes ho prevezú do Bratislavy. Našťastie, oko je v poriadku, odniesla si to lícna kosť, dutiny a nos. S najväčšou pravdepodobnosťou ho čaká operácia. Dúfam, že po vianočnej prestávke bude k dispozícii, ako aj Igor Rataj,“ zaželal si F. Hossa. Jeho tím však v tomto týždni po dnešnom zápase nečaká prestávka. V piatok si predohrá zápas zo 4. januára so Skalicou a v utorok (30. novembra) hrá posledný duel A skupiny EHL vo Villachu. 24. kolo: Slovan - Spišská Nová Ves (17.30), L. Mikuláš - Poprad, Zvolen - Skalica, Košice - Trenčín (všetky 17.00).