Hospodársky denník
USD42,03 Sk
EUR43,037 Sk
CHF26,916 Sk
CZK1,191 Sk
  Štvrtok  25.Novembra 1999
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Boj o paušál živnostníkov nie je uzavretý

Zdá sa, že koalícia napriek hlasovaniu vnútorne nestrávila diskusiu o daniach Od januára 2000 bude na Slovensku platiť sadzba dane z príjmov právnických os. . .

Česi nám vrátia 4,5 tony zlata

Včera podpísali zmluvy o delení federálneho majetku
Počas včerajšej návštevy českého premiéra Miloša Zemana v Bratislave sa definitívne uzatvorilo delenie majet. . .

Slovinci a nadutosť Viedne

Prečo sa reformný parádny kôň dostáva do nemilosti?
Na každodenné šikanovanie pri hraničných kontrolách si v poslednom čase čoraz častejšie neťažkajú len Slováci, ale . . .

Už siedmy pokles

Prebytok japonského zahraničného obchodu klesol v októbri medziročne o 14,4 % na 1,17 bil. jenov. Export klesol (o 5,8 % na 4,13 bil. JPY) už siedmy mesiac za sebou výraznejšie než. . .

Právne konanie

Európska komisia začala právne konanie s Francúzskom a Luxemburskom, pretože neuviedli do praxe direktívu o liberalizácii energetiky a otvorení trhu s elektrinou konkurencii. Direktí. . .

NBS pripravená

Národná banka Slovenska (NBS) je pripravená na prechod do roku 2000. Všetky informačné technológie a aplikačné programové systémy používané v rámci informačného systému NBS budú úp. . .

Rozvoj obchodu

Americká obchodná komora vznikla na Slovensku v roku 1993 a v súčasnosti má 150 členov. Cieľom jej aktivít je pomôcť pri nadväzovaní kontaktov a riešiť problémy, ktoré vznikajú . . .

Žiadajú podporu

Vládny návrh rozpočtu neráta s výpomocou pre Slovenskú živnostenskú komoru. Tá však nemá dostatok prostriedkov na pokrytie činnosti. Jej žiadosť uvoľniť 30 mil. korún MF SR . . .

Padne Ftáčnik?

Návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi školstva SR M. Ftáčnikovi podala včera skupina opozičných poslancov NR SR. Ako dôvody uvádzajú, že pôsobenie ministra nenapĺňa Programov. . .

Silný HDP

Americké hospodárstvo prekonalo v treťom kvartáli tohto roka všetky predpovede. Americké ministerstvo obchodu včera uviedlo, že hrubý domáci produkt sa v porovnaní s tretím štvrťrokom 1. . .

Zlepšia klímu

Podľa premiéra V. Putina ruský HDP v tomto roku vzrastie o 1,5 - 2 %, je to však predovšetkým výsledok vlaňajšej devalvácie rubľa, do ktorej vyústila augustová finančná kríza. Vlani. . .

Rakúske dlhy

Dlh rakúskeho štátu na obyvateľa bol vlani 205 tis. šilingov (14 900 EUR), pričom celkový dlh štátu sa vlani zvýšil o 4 % (o 59,8 mld. ATS ) na 535,7 mld. ATS. Celkový dlh spolk. . .

Hrubé čiary za našou históriou...

Minulý týždeň som sa po prvý raz mal možnosť oboznámiť s reálnym obsahom tzv. diskusií okolo okrúhleho stola z roku 1989, o ktorých som doteraz počul iba od znám. . .

Riziko pre všetkých

Karol Pavlu o daniach
„Odvodové povinnosti podnikateľov treba maximálne znížiť, až potom môžeme očakávať rozvoj ekonomiky,“ povedal nám na margo včera schválenej sadzby dan. . .

Automobil roka 2000

(Car of the year 2000)
V Hospodárskom denníku č. 187 z 12. – 13. 11. 1999 sme uverejnili článok: Automobil roka 2000. V dnešnom Hospodárskom denníku naň nadväzujeme. Medzin. . .

Amsterdamdážď8
Atényprehánky18
Belehradpolooblačno1
Berlínsneženie-1
Bratislavaoblačno2
Bruseldážď5
Budapešťoblačno2
Bukurešťzamračené7
Frankfurtoblačno2
Helsinkisneženie-1
Istanbulzamračené17
Kodaňdážď4
Kyjevhmla-1
Lisabonslnečno12
Londýndážď8
Madridslnečno13
Milánopolooblačno11
Moskvahmla-4
Oslosneženie0
Parížzamračené6
Prahaoblačno1
Rímpolooblačno12
Sofiaoblačno1
Štokholmsneženie1
Varšavazamračené-1
Viedeňoblačno2
Záhrebzamračené1
Ženevapolooblačno1

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.