Hospodársky denník
USD42,542 Sk
EUR43,035 Sk
CHF26,845 Sk
CZK1,195 Sk
  Utorok  30.Novembra 1999
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Daňové prázdniny nie sú rozhodujúce

Zahraniční investori očakávajú stabilné podnikateľské prostredieHoci vláda SR ešte začiatkom jari schválila Stratégiu podpory vstupu zahraničných investícií,. . .

Čo kto chce od konferencie WTO

Seattle hrozí, že sa premení na babylonskú vežu
Keďže ženevská centrála Svetovej obchodnej organizácie neporodila cestovný poriadok nového kola rokovaní o ďalšej l. . .

Mliekom si predĺžime život

Kult syra vládne v alpských krajinách
„Ak u nás stále niekto tvrdí, že mlieko je škodlivé, hovorí nezmysly. Obyvatelia krajín EÚ spotrebujú ročne 16 - 17 kg syra na ob. . .

Odvážna vláda...

„Oporou“ plnenia príjmov štátneho rozpočtu, ktorý k 26. 11. 1999 dosiahol schodok 11,84 mld. Sk , sú podľa MF SR spotrebné dane, dovozná prirážka a DPH. V novembri sú splatné . . .

Stop dlhopisom

Začiatok obchodovania s dlhopismi FNM ešte pred rozhodnutím vlády o spôsobe ich vyplatenia v roku 2001 nie je podľa B. Schmögnerovej dobré riešenie. Predčasným predajom môže dôjsť k . . .

Repríza VSŽ

Akcionári VSŽ, a. s., vlastniaci vyše 10 % akcií spoločnosti, doručili v nedeľu, 28. 11. 1999, žiadosť o zvolanie mimoriadneho valného zhromaždenia akcionárov VSŽ. Hlavným cieľom zhrom. . .

Veto prezidenta

Po tom ako prezident A. Kwaœniewski vetoval časť zákona o dani fyzických osôb už schválenú parlamentom - nesúhlasil aby bola znížená iba pre osoby s najvyššími príjmami - bude musie. . .

Dohodli sa

Predseda vlády SR Mikuláš Dzurinda sa včera v Bruseli dohodol s flámskym premiérom Patrickom Dewaelom na vytvorení spoločnej slovensko-flámskej riadiacej skupiny, ktorá sa bude zaoberať. . .

Strata pamäti

Povinnosť oznámiť výšku a zdroje príjmov na prezidentskú kampaň splnili v termíne do 30 dní od volieb len M. Kováč, V. Mečiar, I. Mjartan a J. Švec, ktorí dodržali aj limit 4 mil. S. . .

Horšia bilancia

Prebytok obchodnej bilancie krajín Európskej menovej únie klesol v septembri na 2,5 mld. euro oproti 4,1 mld. pred rokom. Vývoz sa zvýšil na 69,1 mld. EUR (v auguste 60,1 mld.) a . . .

Čie je Nemecko?

Trend zmedzinárodňovania koncernov, ktorý v tomto desaťročí zosilnel, spôsobil, že podiel cudzincov na vlastníctve akcií nemeckých podnikov vzrástol z 11,19 % v roku 1991 na 15,6. . .

Medziročne viac

Podľa predbežných údajov dosiahla priemerná hrubá mzda v Českej republike v treťom štvrťroku 12 478 Kč a v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom klesla o 288 Kč, avšak medziročne. . .

Viac prívržencov

Prevaha dánskych prívržencov pre členstvo v Európskej hospodárskej menovej únii sa oproti ich odporcom zvýšila na 19 %, keď dosiahla 50 %, pričom 19 % je nerozhodnutých. Refere. . .

Nevidíme si do dvora

Brzdy spolupráce s Poľskom
V poľsko-slovenskej spolupráci dosahuje dobré výsledky Prešovská regionálna komora SOPK. Má kontakty s viacerými poľskými regiónmi, aktívne pri. . .

Proti všetkým

Nezákonnosti zo strany vlády
Azda nikomu, kto je činný v hospodárskej sfére neušlo, že niektorí z našich popredných politikov pochopili potrebu zníženia dane z práce, alebo dosia. . .

Amsterdamoblačno11
Aténypolooblačno15
Belehradhmlisto-1
Berlínoblačno7
Bratislavahmlisto2
Bruseloblačno10
Budapešťhmlisto0
Bukurešťoblačno8
Frankfurtpolooblačno9
Helsinkioblačno4
Istanbuloblačno11
Kodaňdážď7
Kyjevoblačno2
Lisabonpolooblačno16
Londýnoblačno14
Madridoblačno13
Milánopolooblačno11
Moskvaoblačno-7
Oslodážď9
Parížpolooblačno13
Prahapolooblačno9
Rímpolooblačno15
Sofiaoblačno8
Štokholmdážď7
Varšavaoblačno6
Viedeňhmlisto2
Záhrebhmlisto-2
Ženevahmlisto0

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.