Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Presné trojky určili víťaza

SCP Ružomberok - Celta Vigo 78:65 (34:31) v 6. kole EL
Bratislava (t/vp) - Podľa postavenia v tabuľke skupiny A Európskej ligy basketbalistiek nemal byť španielsky majster Celta Banco Simeon Vigo pre domáci SCP Ružomberok vážnejším súperom. Ale stúpajúca forma španielskych basketbalistiek sa preukázala i v Liptove. Stretnutie šiesteho kola rozohrala „Ruža“ na jednotku. Rýchle protiútoky s koncovkou Kuklovej natiahli skóre a po štyroch minútach viedol Ružomberok o desať bodov (12:2). Rýchlo však o svoje vedenie prišiel, keď z nepripravených streleckých pozícií neboli zverenky Natálie Hejkovej schopné presne zakončovať. Vigo sa postavilo na nohy a najmä Sanchezová a pod košom Dorniková spôsobili, že v 11. minúte sa dokonca hosťujúce družstvo ujalo vedenia (21:19.) Aktivita Žirkovej so Sviščovovou a najmä niekoľko získaných lôpt v obrane predsa len nedovolili súperkám prevziať iniciatívu. Trojbodové vedenie v polčase skôr potešilo španielsku dušu a ružomberských divákov nemilo prekvapilo. Pkkoj do tábora fanúšikov priniesli úvodné minúty druhého polčasu, v ktorom domáce hráčky si opäť prinavrátili desaťbodové vedenie (27. min. 47:37). Vigo sa nevzdávalo a poriadne domáce basketbalistky popreháňalo. Až trojky Marenčíkovej a Frniakovej definitívne určili, že jubilejný 60. zápas v EL bude pre Ružomberok víťazný. Najviac bodov: Frniaková 15, Kuklová 14, Žirková 13 - Sanchezová 18, Dorniková 14, Grandeová 12. Pred 2500 divákmi rozhodovali Jablonski (Poľ.) a Kratschmer (Rak.).