Hospodársky denník
USD41,929 Sk
EUR43,591 Sk
CHF27,013 Sk
CZK1,19 Sk
  Pondelok  8.Novembra 1999
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Nestavať múr medzi politikov a podnikateľov

Pohneme sa, keď ozdravíme podnikateľské prostredie
Hoci medzi podnikateľskou sférou a hospodárskymi ministerstvami fungujú určité inštitucionálne väzby. . .

Keď spolupráca robí starosti

Obchod medzi ČR a SR brzdia informácie a certifikácia
Hospodárska spolupráca a možnosti jej zintenzívnenia boli hlavnou témou Česko-slovenského hospodárskeho fóra, k. . .

Tokio za „jadro“

Na konferencii OSN o klíme Zeme, japonský zástupca v Bonne vyhlásil, že jadrová energia je pre Japonsko „dokonale vhodná“, lebo krajina má obmedzené energetické zdroje. Zatiaľ neuz. . .

Hlinikáreň čaká vážny krok

Ako v reštrukturalizácii úverov a privatizácii ZSNP
Nedoriešená finančná reštrukturalizácia úverov a privatizácia, ktoré ZSNP v Žiari nad Hronom spôsobujú značné problé. . .

Chceli zbohatnúť

Pracovníkom Národnej protidrogovej jednotky Prezídia Policajného zboru sa počas víkendu podarilo zadržať 5 občanov Slovenskej republiky - pašerákov a kuriérov drog. Pikantériou prí. . .

Belgicko reviduje

Podľa belgickej centrálnej banky ekonomický pokles krajiny pre dioxínový škandál nie je taký veľký, ako sa očakávalo (až 0,6 %), takže hrubý domáci produkt krajiny by v tomto roku . . .

Po prvý raz

Tržby z maloobchodného predaja v SR v stálych cenách vzrástli za tri tohtoročné štvrťroky o 6,5 % na 322,5 mld. Sk, pričom v septembri (dosiahli 36,6 mld. Sk) po prvý raz od začiatku rok. . .

Predbežne áno

Štátna duma v druhom čítaní schválila návrh štátneho rozpočtu Ruska na rok 2000, takže je veľmi pravdepodobné, že konečné rozhodnutie o rozpočte prijme do konca roka. Ľavica blokovala . . .

Rekordný pád

Poľská vládna koalícia sa v piatok definitívne dohodla na podobe daňovej reformy na budúci rok, čím odvrátila rezignáciu ministra financií L. Balcerowicza. Ministrova hrozba spôsobila . . .

Zvýšili deficit

V štátnom rozpočte ČR na budúci rok sa ráta s deficitom 42 mld. Kč, keď príjmy by oproti snemovňou neschválenému návrhu mali klesnúť o 5,7 mld. a výdavky by mali byť nižšie o 3. . .

Od rétoriky k skutkom

Nová zahraničná politika
Premiér M. Dzurinda po návrate zo summitu Stredoeurópskej iniciatívy (SEI), ktorý sa konal v Prahe za prítomnosti predstaviteľov všetkých 16 člens. . .

Viedenské veto?

Na antiatómovej pozícii
Rakúska ministerka ochrany spotrebiteľov Barbara Prammerová pohrozila Slovensku rakúskym vetom pri rozhodovaní o začatí konkrétnych vstupných rozhovorov . . .

M. Dzurinda do USA

Predseda vlády SR M. Dzurinda odcestoval včera na pracovnú návštevu USA, v rámci ktorej sa spoločne so svojím českým partnerom M. Zemanom zúčastní na sérii podujatí venovaných d. . .

Nočné mory...

Peter Kasalovský
Pol roka nám dlhuje jedna z domácich, veľmi ambicióznych firiem, vyše milióna korún. Jej boss nám prisľúbil, že prostredníctvom agentúry zaplatí do konca októbra. . .

Počasie

Na našom území je možnosť prevládania mierne nepriaznivého vplyvu počasia na pacientov s ochoreniami pohybového, srdcovo-cievneho, dýchacieho, prípadne zažívacieho systému. Nižšia je telesná aj duševná výkonnosť a koncentrácia. Neskôr očakávame pozvoľný ústup zdravotných ťažkostí podmienených počasím, výraznejší pri ochoreniach srdcovo-cievnych. Zvyšovanie tonusu u vegetatívne labilných pacientov s nízkym tlakom krvi. Pretrvávajú výraznejšie reumatické ťažkosti, sklon k depresii a k zhoršeniu alebo výskytu ekzémov a bolestiam hlavy.Zajtra na väčšine územia očakávame ústup zdravotných ťažkostí. Pomerne priaznivý môže byť vplyv počasia na osoby s nižším tlakom krvi, ktoré môžu byť aktívnejšie a výkonnejšie. Zhoršiť sa môže priebeh ekzematóznych kožných ochorení. (zč)

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené, miestami dážď, najmä v západnej polovici územia. Na horách od 1300 m sneženie. Na východe cez deň polooblačno až oblačno, najvyššia denná teplota 6 až 10, na východe a juhu stredného Slovenska okolo 12 stupňov. Severozápadný až severný vietor 4 až 8 m/s, cez deň zoslabne. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 1 stupňa.V utorok a stredu prevažne veľká oblačnosť. Početné prehánky, od 900 m snehové. Najnižšia nočná teplota 5 až 1, v horských dolinách pri utíšení vetra a prechodne zmenšenej oblačnosti slabý mráz, najvyššia denná teplota 7 až 11, na severe miestami okolo 5 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 6,50 a zapadne o 16,20 hod.

Amsterdamprehánky 9
Aténybúrky18
Belehradpolojasno16
Berlínprehánky9
Bratislavadážď9
Bruseloblačno11
Budapešťoblačno10
Bukurešťpolooblačno13
Frankfurtprehánky9
Helsinkidážď8
Istanbulpolooblačno16
Kodaňprehánky9
Kyjevprehánky3
Lisabonpolojasno21
Londýnobčasný dážď10
Madridpolooblačno18
Milánoprehánky11
Moskvaslnečno-2
Osloprehánky7
Parížprehánky11
Prahadážď8
Rímdážď15
Sofiaoblačno11
Štokholmobčasný dážď8
Varšavaprehánky9
Viedeňdážď10
Záhrebdážď12
Ženevaprehánky10

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.