CZK1,193 Sk
  Utorok  9.Novembra 1999

V odvete výraznejšia prevaha

Slovensko - Kanada 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Liptovský Mikuláš (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti zohrali v pondelok v Trenčíne druhé zo série 6 medzištátnych stretnutí v rámci dlhodobej prípravy na MS. V značne pozmenenej zostave začali Slováci podobne svižne ako deň predtým v Liptovskom Mikuláši. Na potešenie im to však vydržalo oveľa dlhšie, na druhej strane zasa góly prichádzali ťažšie. Kanaďania trocha viac otvorili priestory v strednom a obrannom pásme, čo bola voda na mlyn slovenským kombinačným výstavbám, no aj rýchlym brejkom. Skvele chytal súperov brankár a po množstve zahodených šancí boli úvodné zásahy do čierneho výsledkom mohutného tlaku Filcových zverencov. Tí dobre využívali nielen ponúknuté prázdne plochy, ale aj chyby hostí. Skóre mohlo byť po dvoch tretinách aj dvojnásobné, lebo Slovákom na rozdiel od nedele zmeny početných výhod nerozleptali kombináciu, lenže ďalšie šance sa nerealizovali podľa predstáv. Hluché miesta prišli v druhej desaťminútovke prostrednej tretiny po nádhernom góle Jasečka na 4:1. Z krízy sa domáci kolektív prebral v záverečnej dvadsaťminútovke len čiastočne, chýbala presná prihrávka a naďalej i dôraznejšie zakončenie, takže diváci napriek očakávaniam sa vyššieho víťazstva nedočkali.
Ján Filc (tréner SR): „Kanaďania neprišli naháňať víťazstvá, ale zbierať skúsenosti. Teší ma, že hráči dokázali podriadiť svoje schopnosti kolektívu a diváci mohli oceniť niekoľko ich vydarených akcií. So silou našej reprezentácie mali javorové listy viditeľné problémy.“ Góly: 16. Hreus, 18. Šechný, 21. Andrašovský, 32. Jasečko - 27. Simpson. Pred 3200 divákmi rozhodovali Rejthar (ČR) - Ištoňa, Popovič.