Hospodársky denník
USD41,832 Sk
EUR43,576 Sk
CHF27,07 Sk
CZK1,193 Sk
  Utorok  9.Novembra 1999
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Otvorený účet u občanov?

Vláda už šetriť nemusí, má nové miliardy
Očakávaný výpadok rozpočtových príjmov v budúcom roku vo výške 2,5 mld. Sk, ktorý vznikol neprijatím dane z motorových vozidie. . .

Potraviny jazýčkom na váhach

Zahraničný obchod poznamenajú vianočné sviatky
Smerovanie slovenskej ekonomiky by si malo v nasledujúcich mesiacoch udržať predchádzajúci kurz slabšej výkonnosti, keď. . .

EÚ Slovensku

Najmenej 70 percent prostriedkov určených na regionálny rozvoj SR pôjde na východné Slovensko. Podmienkou uvoľnenia finančných prostriedkov z programov EÚ na rok 2000 vo výške 5 až 6 m. . .

Bez zmeny

Spotrebiteľské ceny v ČR zostali v októbri na septembrovej úrovni, miera inflácie meraná indexom CPI teda dosiahla v októbri 1,4 %. Stagnovala - medziročne i medzimesačne - aj čistá inflác. . .

To nie je realita

Miera registrovanej nezamestnanosti v ČR klesla v októbri na 8,9 zo septembrových 9 %, keď úrady práce evidovali 464 064 osôb bez práce (z toho 52,9 % žien), čo je o 112 288 viac . . .

Opäť menej

Miera nezamestnanosti v krajinách EÚ klesla v septembri na 9,1 z augustových 9,2 %, pričom v jedenástich krajinách únie zostala na 10 %. Najnižšia miera bola v Luxembursku (2,7 %) a Hol. . .

Budú nižšie?

Rada ekonomických ministrov vlády včera schválila zníženie dane z príjmov právnických osôb zo súčasných 40 na 25 %. Súčasne rada odporučila vláde SR schváliť zníženie najvyššej sadzby d. . .

Drahé dlhy

Splátky istín štátneho dlhu SR dosiahnu v budúcom roku 63,2 mld. Sk, k čomu treba ešte pripočítať 15 mld. tohtoročného deficitu štátneho rozpočtu, pričom až 25 mld. Sk sa zaplatí na úroko. . .

Podpora Washingtonu dnešnej orientácii

Druhé stretnutie premiéra M. Dzurindu s americkým prezidentom B. ClintonomAmerický prezident Bill Clinton mal včera v Bielom dome prijať slovenského premiéra. . .

Zasa bez SR

Podľa správy Európskej banky pre obnovu a rozvoj transformácia centrálne plánovaných ekonomík na trhovo orientované sa vo východnej Európe neskončí tak skoro, ako sa predpokladalo, pri. . .

Kompromis ideológií

O socializme 21. storočia
V znamení sporu medzi tradicionalistami a reformistami sa včera v Paríži začal 21. kongres Socialistickej internacionály (SI). Asi tisíc delegátov. . .

Odborári na dnešok opäť avizujú štrajk. KOZ organizuje v krajských mestách zablokovanie, prípadne spomalenie cestnej premávky na 40 minút. Chce od vlády zvýšiť mzdy v rozpočtovej a príspevkovej sfére, znížiť dane a nez. . .

Po revízii horšie

Podľa definitívnych údajov Úradu pre hospodárske plánovanie HDP Japonska v druhom štvrťroku vzrástol medzištvrťročne o 0,1 % - odhadoval sa 0,2-percentný rast -, takže prepočíta. . .

Dnes globálne, zajtra planetárne

Celosvetové Podnikateľské fórum ´99, ktoré zorganizovala Medzinárodná organizácia práce (MOP), sa uskutočnilo koncom minulého týždňa v Ženeve. Po prvom, ktoré sa u. . .

Helsinki rozhodnú

Minister nielen o EÚ
Eduard Kukan, minister zahraničných vecí, poskytol rozhovor šéfredaktorovi Hospodárskeho denníka P. Kasalovskému, ktorý ho zároveň informoval o pôsobení t. . .

Amsterdampolojasno12
Aténybúrky20
Belehraddážď13
Berlínoblačno9
Bratislavadážď8
Bruselpolojasno11
Budapešťdážď10
Bukurešťdážď14
Frankfurtzamračené8
Helsinkiprehánky3
Istanbulbúrky21
Kodaňoblačno10
Kyjevdážď10
Lisabonskoro jasno22
Londýnoblačno11
Madridskoro jasno20
Milánooblačno18
Moskvapolojasno-4
Oslozamračené9
Parížpolojasno12
Prahaprehánky7
Rímbúrky20
Sofiadážď13
Štokholmoblačno5
Varšavaprehánky7
Viedeňdážď8
Záhrebdážď12
Ženevaoblačno9

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.