Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Rozhodla nedisciplinovanosť

Hokejová dvadsiatka v úvode MS s prehrou
Skelleftea (TASR) - V úvodnom vystúpení na 24. hokejových MS hráčov do 20 rokov vo Švédsku podľahli slovenskí hokejisti v A-skupine v Skelleftee českému tímu 2:5 a nepodarilo sa im tak zopakovať minuloročný triumf, keď si v kanadskom Winnipegu poradili s rovnakým súperom 3:2. Českí hokejisti sa v 14. minúte I. tretiny ujali vedenia, keď Kraft využil presilovú hru pri vylúčení Mezeia. Už o 64 sekúnd strelil Cibák po spolupráci s Kukumbergom vyrovnávajúci gól a uzavrel skóre prvej tretiny. V druhej časti hry sa vedenia ujali znova Česi gólom Hájeka a v úvode záverečnej časti využil presilovku piatich proti trom Sivek (na trestnej lavici sedeli Radivojevič a Kolba). Rozbehnutí Česi pridali o štyri minúty štvrtý gól, keď na konci akcie bol opäť Kraft. Naši vykresali iskru nádeje po góle Gáboríka, ktorý z trestného strieľania prekonal brankára Šmída a znížil na 2:4, ale v 55. minúte dovŕšil výborne hrajúci Kraft hetrik a definitívne rozhodol o osude zápasu. Tréner SR D. Žiška: „Hru nášho tímu čiastočne narušil zdravotný stav hráčov, pretože sme hrali v nekompletnom zložení. Napriek tomu sme v prvých dvoch tretinách mali jasnú prevahu, ale nedokázali sme využiť ani stopercentné gólové príležitosti. V poslednej tretine sme doplatili na nepochopiteľnú nedisciplinovanosť hráčov a po zbytočných vylúčeniach sme inkasovali góly, ktoré rozhodli o osude zápasu. Brankár Križan podal v bránke len priemerný výkon.“ Druhí zápas naši odohrali včera večer (19.00 ) proti Fínsku (zápas sa skončil po našej uzávierke). Česko 20 - Slovensko 20 5:2 (1:1, 1:0, 3:1), góly: 14. Kraft, 25. Hájek, 43. Sivek, 47. Kraft, 54. Kraft - 16. Cibák, 48. Gáborík z trest. strieľania. SR: Križan - Vydarený, Harabin, Kudroč, Kolba, Mezei, Starosta, Devečka - Bartovič, Mrena, Gáborík - Zálešák, Hossa, Kolník - Kopecký, Surový, Kukumberg - Radivojevič, Cibák. ČR: Šmíd - Svoboda, Hájek, Kutlák, David, Krstev, Jindra, Holý, Novák - Svoboda, Vašíček, Havlát - Kristek, Kraft, Sivek - Horna, Nedorost, Irgl - Sochor, Boháč, Pivko Ďalšie výsledky: Švajčiarsko - Ukrajina 6:2 (2:1, 3:0, 1:1), Rusko - Kazachstan 14:1 (4:1, 4:0, 6:0), Fínsko - Kanada 2:3 (0:1, 0:2, 2:0).

Počasie

Očakávame, že budú prevládať intenzívnejšie ťažkosti pri ochoreniach pohybového systému, najmä reumatického pôvodu. Zvyšovanie tonusu u vegetatívne labilných osôb s nízkym tlakom krvi, ktoré môžu byť aktívnejšie a výkonnejšie. Častejšie sa môžu vyskytovať bolesti hlavy, najmä pri ochoreniach krčnej chrbtice. Zvýšený je sklon k depresívnym stavom, k zhoršeniu ekzematóznych kožných Zajtra predpokladáme na našom území pretrvávanie uvedených vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí.(zč)

Dnes bude premenlivá oblačnosť a miestami, najmä na severe prehánky, od 600 m snehové. Najvyššia denná teplota 2 až 6, na východe okolo 0 stupňov. Západný až severozápadný vietor 3 až 7, na horách 15 až 20 m/s. Teplota vo výške 1500 m -2 stupne. V utorok a stredu bude polooblačno až oblačno a miestami, najmä na severe, snehové prehánky. Najnižšia nočná teplota -1 až -5, v údoliach a na východe miestami okolo -8, najvyššia denná teplota -1 až 4 stupne. Slnko vyjde zajtra o 7.44 a zapadne o 16.03 hod.

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.Tlak

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 22. 12. 1999 Bratislava 102,11, Sliač 99,86, Košice 100,77, Poprad 95,13, za 23. 12. 1999: Bratislava 101,05, Sliač 98,67, Košice 99,61, Poprad 93,90, za 24. 12. 1999: Bratislava 101,36, Sliač 97,86, Košice 99,04, Poprad 94,28, za 25. 12. 1999: Bratislava 99,60, Sliač 97,86, Košice 99,04, Poprad 92,84..