CZK1,175 Sk
  Utorok  28.Decembra 1999

Deviati Slováci v akcii

Demitrov gól na body nestačil
Zámorská hokejová NHL pokračovala deviatimi zápasmi, v ktorých do bojov zasiahlo deväť našich hráčov. V St. Louis proti Nashvillu sa predstavili štyria a spokojnejší odchádzal Lintner, ktorého tím zvíťazil 3:2. Z trojice bluesmanov Bartečko, Demitra, Handzuš sa presadil Demitra, ktorý v presilovke v II. tretine dorazil odrazený puk za chrbát brankára Vokouna. Radosť mladého brankára Nashvillu bola o to väčšia, že sa mu podarilo vyhrať až po jedenástich zápasoch. Z ostatných Slovákov si po jednej strele pripísal domáci Handzuš a hosťujúci Lintner. V 27. z predĺženia strelil víťazný gól zápasu Carolina - Florida (4:3 p. p.) domáci obranca Pratt. Slovenský obranca Švehla pripravil spoločne s ruskou raketou P. Burem vyrovnávajúci gól pre Whitneyho v polovici III. tretiny, ale zaznamenal dva mínusové body. Piaty bod v sezóne si do štatistík pripísal Döme (Pittsburgh), ktorý sa v Chicaga pričinil o výhru 4:2. Slovenský krídelník prihral na tretí gól Wrighta. Ďalšie 2 góly zaznamenal najproduktívnejší hráč NHL Jágr. V LA sa stretli domáci hráči (Stümpel, Pálffy) s Phoenixom. O zápase rozhodol v predĺžení hosťujúci Roenick (2:3 p. p). V drese kojotov sa predstavil obranca Suchý, ale do štatistík sa nezapísal. V tvrdom zápase plnom bitiek vyrovnali králi 12 minút pred koncom na 2:2, keď Stümpelovu krížnu prihrávku zužitkoval Robitaille. V Atlante sa predstavili blesky z Tampy (6:3) a v drese hostí nedostal opäť príležitosť zdravý R. Petrovický. O osude zápasu rozhodla posledná tretina, keď domáci Trashers strelil 4 góly a Donovan so Staisosom skórovali v priebehu 30 s. V súboji NY Rangers - New Jersey (3:3) sa z prvého hetriku v kariére tešil hosťujúci nováčik Gomez. Fínsky blesk Selänne strelil 5 minút pred koncom jediný gól zápasu San Jose - Anaheim (0:1). Hosťujúca brankárska dvojka Roussel zaznamenal siedme čisté konto v kariére. Vo Vancouveri potvrdil výbornú formu brankár Calgary Brathwaite, ktorý nepustil za chrbát ani jednu z 27 striel. (TASR)