Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Kapitán Slovana neodchádza

V prestávke dva celky v príprave na medzinárodné súboje
Najvyššia hokejová súťaž skončila v utorok súťažný kolotoč v tomto roku kompletným - 27. kolom. Na čele súťaže ostal Zvolen s dvoma prehrami na konte a s 13-bodovým náskokom. Tím pod vedením trénera Jána Jaška hrá v lige najvyrovnanejšie a veľmi cieľavedome ide za vytúženým majstrovským titulom. V poslednom kole roku 1999 vyhral nad druhým Slovanom. Ako sa zhodli obaja tréneri, bol to asi najlepší duel odohratý v rozbehnutej sezóne. „Ťažko povedať, čo je lepšie: vyhrať po horšom výkone, či prehrať po dobrom výkone,“ zamyslel sa tréner belasých František Hossa. No jednoznačne ho tešilo, že jeho zverenci sa o výsledok vo Zvolene konečne statočne popasovali, a iba šťastie rozhodlo, komu pôjdu dva body. Úplne iné hodnotenie posledného vystúpenia v roku sa viaže na trenčianskych hráčov, ktorí doma podľahli Spišskej Novej Vsi jednoznačne 3:7. Podľa kormidelníka Júliusa Šuplera „vojaci hrali najhorší zápas. Stáva sa, že tím prehrá aj tri zápasy za sebou tak ako my. Nastáva prestávka, ktorú využijeme na individuálnu prácu s každým hráčom. Celok sa musí dať dokopy, do prípravy sa zapoja aj zranení hráči. Niektorí nám zasa odídu na turnaj Corgoň Cup, iní sa doliečia. Preto sme zrušili sústredenie v Tatranských Matliaroch a ostávame doma.“ Trenčania majú čo naprávať, ak chcú postúpiť do play off. Momentálne im patrí 6. priečka a od štvrtého Popradu ich delia štyri body. Piate miesto patrí L. Mikulášu, ktorý v utorok neudržal sľubné vedenie v Košiciach a z metropoly východu si odniesol za remízu 4:4 bod. Naopak, prípis jedného bodu do bilancie Košičanov im dáva veľkú nádej na záchranu v Extralige. Pre tú veľa urobili Spišiaci v spomínanom zápase s Trenčínom. Tretia Skalica doháňa susedov z Bratislavy a od druhého miesta ju delia dva body. Kým jednotlivé tímy Extraligy sa počas vianočnej prestávky budú pripravovať na úvodné kolo v roku 2000, slovanisti sa už dnes pripravujú vo Vysokých Tatrách na semifinálový duel v EHL. Žreb im prisúdil švajčiarsky tím HC Lugano, ktorý víťazstvom v D skupine nad HC Amiens Somme (6:0) „vyfúkol“ druhú postupovú priečku Dinamu Moskva (prehral s Nürnberg Ice Tigers 1:2). „Súpera nepoznáme. Musí to byť dobrý tím. V priebehu týždňa sa pokúsime získať videonahrávky z jeho zápasov v EHL, aby sme vedeli, čo nás čaká. Teraz sme do soboty v Tatrách. Chlapci potrebujú regeneráciu, ale aj zmenu prostredia,“ povedal tréner F. Hossa. Avšak jeho tím je momentálne bez kapitána Zdena Cígera. „Zdeno odišiel na desaťdňové podrobné vyšetrenie chrbta do Neshvillu. Už dlhšie má s tým problémy, tak využil prestávku na doliečenie,“ vysvetlil dôvody neprítomnosti Cígera F. Hossa a na otázku, či náhodou nemá kapitán „zajačie úmysly“, keďže práve Neshvill mal veľký záujem o cígerové služby, dodal: „Nemyslím si, a keď aj, tak určite nie do konca sezóny. Síce, dnes už človek nemôže hovoriť nikdy - nikdy.“ Druhým tímom, ktorý počas prestávky nemôže myslieť na regeneráciu, je Zvolen, ktorého od 27. do 29. decembra čaká finálový turnaj Kontinentálneho pohára. Zvolenčania vedomí si silných súperov nestrácajú odvahu, a tak ako doteraz deklarujú túžbu po víťazstve. Slovan prvý zápas semifinále EHL hrá 4. januára, odveta je na programe 11. januára. Aj jeho ciele sa viažu s úspechom a postupom do finále. Dvadsiate ôsme kolo West extraligy sa hrá 4. januára, avšak Slovan duel so Skalicou má už predohratý (5:2). (ger)