CZK1,177 Sk
  Pondelok  22.Marca 1999

Čarovný prútik trénerského doyena

Gumovanie jarných núl vo futbalovej lige
Mužstvom, ktoré v našej najvyššej futbalovej lige ťahalo najdlhšie sériu bez víťazstva, boli Prievidžania. Ich neschopnosť vyhrať trvala sedem kôl. Preto v minulom týždni siahlo vedenie - už po druhý raz v prebiehajúcom ročníku - k nepopulárnemu kroku: k zmene trénera. Namiesto G. Dziana si na lavičku sadol už 66-ročný doyen Oldřich Bříza, ktorému ako asistent zostal D. Uškovič a pribudol A. Fandel. Novo sformované trénerské trio naozaj šiblo mužstvo čarovným prútikom. Efektom bolo 5-gólové víťazstvo s posledným Bardejovom. Pripomeňme, že aj pri prvej výmene trénerských stráží Prievidza vyhrala s Petržalkou 2:1. S novými kormidelníkmi zvyčajne prichádza pozitívny obrat a azda sa mužstvo Prievidze vydá na trvalejšiu cestu zlepšenia. Mierny náznak pokroku načrtla Banská Bystrica, ktorá dala v Trenčíne svoje prvé jarné góly a odviezla si cennú remízu 2:2. Za husársky kúsok možno označiť zvrátenie nepriaznivého stavu 0:2 iba za 8 minút. S nepriaznivým vývojom skóre sa bez dua Tittel - Ujlaky pasovala aj Trnava v boji s Dubnicou. Porovnanie dvoch trnavských polčasov vyznelo ako sklo proti diamantu, to nepomerne cennejšie platilo o hre po prestávke korunovanej štyrmi gólmi. Trnava, ako aj Trenčín si však v domácom prostredí narušili čistý jarný štít v gólovom inkase. Obrat v skóre potešil aj fanúšikov v Žiline, kde R. Sobota ešte 22 minút pred koncom viedla, ale nakoniec pustila domácich do tlaku k ich prvému jarnému trojbodovému zisku. Ten si do tabuľky pripísal aj majster z Košíc, ale s Humenným, dohrávajúcim po vylúčení Fajkusa len s desiatimi, vyhral iba tesne, pretože šancu zvýšiť rozdiel odmietol nepremenením penalty Zvara. Pikantériou v Košiciach bola prítomnosť dvoch hráčov z Barbadosu, čakajúcich na eventuálnu príležitosť. Svojskú jarnú kapitolu píše Ružomberok. V Prešove uhral štvrtú remízu v štvrtom stretnutí. Za domácich dal znova gól Šoltís, ktorý po príchode z Bardejova plní kvótu (čo zápas - to zásah). Radosť s premiérového jarného víťazstva v priemernom zápase s Nitrou zavládla v Petržalke. Hostia inkasovali prvé góly v odvetnej časti. Ich obranca E. Hrnčár nepremenil penaltu, striedajúci M. Lörincz sa pokúsil o zápis do Guinessovej knihy rekordov - za 6 minút pôsobenia na ihrisku dostal 2 žlté karty, po druhej musel v 51. minúte opustiť ihrisko. Pred hitovým bratislavským derby Slovan - Inter bolo otázkou číslo jeden, či belasí na Tehelnom poli prerušia skvelú sériu - 13 zápasov bez prehry - s ligovým lídrom z Pasienok. Ľubomír Dávid

Počasie

Na území Slovenska pretrváva sklon k intenzívnejším ťažkostiam u pacientov s ochoreniami dýchacieho systému, najmä u astmatikov, k bolestiam hlavy a k nižšej telesnej a duševnej výkonnosti a schopnosti pohotových reakcií. Na západnom Slovensku sa uvedené ťažkosti môžu zintenzívňovať a môžu k nim pristúpiť aj ťažkosti pri ochoreniach pohybového systému, najmä reumatické bolesti, bolesti fantómové, jaziev a starších poranení, zvýšenie záťaže srdcovo-cievneho systému, nervozita, nepokoj, podráždenosť, únava až depresia, prípadne aj náchylnosť k tráviacim problémom.Zajtra na celom Slovensku očakávame zvýšenie nepriaznivých vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí.(zč)

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a občasný dážď, na horách sneženie, ktorého hranica sa zvýši na 1000 m. Najvyššia denná teplota 5 až 9 stupňov. Teplota vo výške 1500 m sa zvýši na -1 stupeň. Južný vietor 3 až 6 m/s.V utorok a stredu bude veľká oblačnosť až zamračené a na väčšine územia občasný dážď, od 700 m sneženie. V utorok popoludní v západnej polovici Slovenska zmenšená oblačnosť a miestami snehové prehánky, v nížinách prehánky dažďové. Najnižšia nočná teplota 2 až -2 stupne, v utorok na juhozápade miestami aj vyššia. Najvyššia denná teplota 5 až 9, na severe okolo 3 stupne.Slnko vyjde zajtra o 5.51 a zapadne o 18.07 hod.