CZK1,17 Sk
  Štvrtok  1.Apríla 1999

Chýbalo futbalové korenie

Slovensko - Maďarsko 0:0 v kvalifikácii na Euro 2000
Bratislava (vp) - Včerajšie piate stretnutie futbalovej kvalifikácie o postup na Majstrovstvá Európy 2000 potrebovalo mať víťaza. Remíza pre Slovensko i Maďarsko nič neriešila a oba kolektívy tomu podriadili hernú taktiku. Zverenci trénera Jozefa Adamca síce v úvodných minútach hosťom dovolili viac (v 3. minúte po akcii N. Tótha zasahoval brankár König), ale postupne naberali obrátky. V 10. minúte vyskúšal pozornosť Királyho Dubovský a po ňom Majoroš iba tesne minul bránku. Nešťastne sa duel začal pre Zemana, ktorý v 14. minúte musel pre zranenie (vykĺbené rameno) opustiť ihrisko a nahradil ho Dzúrik. V čase, keď už naši futbalisti Maďarov poriadne zatlačili do defenzívy. Z mohutného tlaku rezultovala iba hlavička Tomascheka a hnev po tom, keď hlavný rozhodca neodpískal faul na Záteka v pokutovom území. Úvodná polhodinka však vyznela pre naše farby veľmi priaznivo a Maďari sa stiahli pred vlastné pokutové územie a spoliehali sa na prípadné rýchle protiútoky. Z tohto mračna, našťastie, nezapršalo. Ani snaha udržať loptu čo možno najdlhšie na kopačkách našim susedom nevychádzala, a tak diváci čakali, kedy sa strelecky presadia naši. Nevyšlo to Kratochvílovi, Dubovskému, ktorý sa osamotený rútil na maďarského brankára. Krátko pred odchodom do šatne pohrozili aj súperi, keď najlepší strelec maďarskej ligy Illés po ojedinelom protiútoku prestrelil Königovu bránku. Aj druhý polčas futbalisti Slovenska začali náporom, ale mali šťastie, keď v 53. minúte strelu Tótha z bezprostrednej blízkosti vyrazil König na roh. Azda to bol pre všetkých signál, že nesmú zabúdať na zadné dvierka. Po hlavičke Seböka (63. min.) nás od pohromy zachránil opäť König a rozhodnúť mohol i striedajúci Hamar... Rozhodovali Colombo - Arnault, Bombart (všetci Fr.), 21 000 divákov. SLOVENSKO: König - Kratochvíl, Zeman (14. Dzúrik), Varga, Karhan - Bališ, Tomaschek, T. Zátek (79. N. Hrnčár), Pinte - Dubovský, Majoroš. MAĎARSKO: Király - Korsós, V. Sebök (55. Dombi), Hrutka, Mátyus - Pisont, Halmai, Illés, N. Tóth - J. Sebök, M. Fehér (64. Hamar). Ďalší výsledok 7. skupiny: Azerbajdžan - Rumunsko 0:1 (0:0), gól: 49. Lupescu. 1. Rumunsko 5 3 2 0 10:1 11
2. Portugalsko 4 3 0 1 13:2 9
3. Maďarsko 5 2 2 1 11:4 8
4. Slovensko 5 2 2 1 7:3 8
5. Lichtenštajnsko 4 1 0 3 2:17 3
6. Azerbajdžan 5 0 0 5 1:17 0