Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

O majstrovi dnes či v piatok?

VSŽ Košice - Slovan Bratislava 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) na zápasy 2:1 Bratislava (g) - V treťom finálovom zápase hokejovej play off zvíťazili hráči HC Košice nad Slovanom Harvard Bratislava a sériu pred dnešným štvrtým duelom vedú 2:1 na zápasy. Včerajší duel z hľadiska strieľania gólov lepšie začal Slovan. V 13. minúte po rýchlom protiútoku strelu Pankova tečoval Rusznyák a Šimonovič bol bezbranný. Domácim hráčom sa vyrovnať podarilo až v 19. minúte, keď po peknej kombinačnej akcii zakončoval Mižík. V druhej tretine obidva celky pokračovali v disciplinovanej hre, kde dominovala predovšetkým obrana a pod rozhodcovským vedením Čecha Bolinu sa odohral mimoriadne korektný zápas. Skóre v II. časti hry začal upravovať v 9. minúte Šechný, keď získal Rovnianekom vyrazený puk a spoza brány do nikým nechránenej ľavej časti brány zasunul puk. Nádej na eventuálnu výhru pre Slovan priniesol gól Iljina v 15. minúte (Slovan hral presilovku). O konečnom výsledku rozhodol v 3. tretine kapitán železiarov Igor Liba, keď, ako sám povedal, šťastným gólom v 13. minúte prekonal Rovnianeka. Slovan do konca zápasu už nevymyslel nič efektívne. Oslabený o kapitána Cígera (seknutý pri tréningu), jeho hre chýbal um. Košičania, naopak, dobrým kaučovaním udržali priaznivé skóre a do dnešného štvrtého zápasu vstupujú so značnou psychickou výhodou. Prípadný piaty zápas by sa hral v piatok 16. apríla v Bratislave. Góly: 19. Mižík, 29. Šechný, 53. Liba - 13. Rusznyák, 35. Iľjin. Rozhodovali: Bolina (ČR) - Druga, Jakubec, vylúčení 6:4, presilovky 0:1 VSŽ Košice: Šimonovič - Jasečko, Babka, Kledrowetz, Bača, M. Segľa, Vorobeľ - Györi, Liba, Vaic - M. Ihnačák, P. Pucher, R. Pucher - Mižík, Ilavský, Šechný Slovan Bratislava: Rovnianek - Ľ. Višňovský, Mosnár, Gribko, Hecl, Pukalovič, Búřil - Ľ. Kolník, Voskár, Verčík - Iľjin, Rusznyák, Pankov - Tomík, Rataj, Kapuš.