Hospodársky denník
USD41,967 Sk
EUR44,8 Sk
CHF27,957 Sk
CZK1,185 Sk
  Pondelok  19.Apríla 1999
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Lízingová jednotka

Technológia, automobily a dopravné prostriedky
Spoločnosť CAC Leasing Slovakia sa v roku 1998 stala jednotkou na lízingovom trhu Slovenskej republiky. Jej prvé miesto vyplýva zo. . .

Spamätá sa naše hospodárstvo ?

Veľké krízy mávajú disciplinujúci charakter
Negatívne trendy v slovenskej ekonomike sú výsledkom podstatnej deformácie podnikateľského prostredia, celkovej morálky s. . .

Traktory nenahradia absenciu

Stopy po štrajkokazoch zahladili v celoslovenskom meradle
Bratislava (kt) - Nielen symbolicky, ale doslova v hodine dvanástej sa v piatok na Protest proti nadmerném. . .

Devízové rezervy

Devízové rezerv SR klesli k 14. aprílu o 2,4 mil. na 4348,8 mil. USD, teda sú o 1706,3 mil. USD nižšie ako koncom uplynulého roka. Rezervy centrálnej banky za posledný týždeň vzrást. . .

Intervenčný systém

Európska centrálna banka (ECB) dokončila prípravy a skúšky systému pre intervenciu na devízových trhoch. Systém umožňuje intervencie, spojené s menami krajín mimo Európskej únie a . . .

Greenspan varuje

A. Greenspan, šéf Úradu federálnych rezerv (FED), varoval pred rastom protekcionizmu v USA a kritizoval obchodnú politiku Clintonovej administratívy, ktorú označil za príliš konfront. . .

Plán MMF

Medzinárodný menový fond (MMF) v snahe zabrániť rozširovaniu finančných kríz schváli nový plán na vytvorenie mechanizmu poskytovania úverov. Plán by mala prerokovať a schváliť Rada guvernéro. . .

avízo - nedeľa

Odzbrojíme ako prví ?
Výkon základnej vojenskej služby bol už znemožnený tisícom mužov v uplynulých rokoch, v tomto pribudnú ďalšístr.3
Záujem o strojárstvo klesá
Väčšina abso. . .

byty / Straty narastajú

Firmy, ktoré spravujú a udržujú bytový fond, hospodária zväčša so stratou. Ich príjmy zaostávajú za výdavkami v priemere o dve až tri percentá. Nájomné predstavuje len asi. . .

banky / Hľadá investora

VÚB , ktorá poskytla v minulosti a. s. Kovohuty Krompachy rozsiahle úvery, má záujem na usporiadaní vzťahov s ňou tak, aby sa obnovila výroba a zachovala aspoň čiastočná z. . .

Komisia kompromisne

Národné banky zatiaľ bez dohody

Podpis medzivládnej dohody o štatúte spoločnej česko-slovenskej komisie na delenie federálneho majetku, ktorú v piatok v Kolodějoch pri Pr. . .

hutníctvo / O vstupe do VSŽ

U. S. Steel, najväčšia americká oceliarska spoločnosť, zvažuje svoj vstup do VSŽ Košice. Hovorca U. S. Steel Michael Dixon uviedol, že slovenská oceliareň je jednou . . .

Dôležité a nevyhnutné...

Peter Kasalovský
Národná rada SR sa aj v blízkej budúcnosti bude zaoberať imunitou viacerých poslancov z opozičného HZDS. Keďže sú už dnes podozriví, tak ich čoskoro ne. . .

investície / Menej peňazí

Kým v roku 1998 bolo na investičnú výstavbu v SR v štátnom rozpočte vyčlenených 6,5 miliardy Sk, v roku 1999 predstavuje táto suma iba 4,2 miliardy Sk. Pôjde predovše. . .

Negatívne úžasným?

Zo štvrtka na piatok sa rozšírila informácia, aj prostredníctvom TASR, že na osobných a firemných účtoch K. M. sa nachádza takmer 500 miliónov USD. Majiteľ účtov bol 7. apríla ob. . .

Kontakt s odborníkmi

Bratislava (bj) - Lepší kontakt s odbornou verejnosťou s podstatne nižšími nákladmi viedli predstaviteľov spoločnosti Tronet k rozhodnutiu zorganizovať v dňoch 22.a 23. apríla. . .

Misia podnikateľov

Bratislava (TASR) - Na prvú oficiálnu návštevu Austrálie a Nového Zélandu odcestovala misia slovenských podnikateľov. Kľúčovým bodom programu bude podpis Dohody o obchodnej a e. . .

strany a hnutia

HZDS - Mimoriadny Republikový snem HZDS v Dubnici nad Váhom drvivou väčšinou hlasov potvrdil Vladimíra Mečiara vo funkcii predsedu hnutia. HZDS sa podľa svojho predsedu pripravuje n. . .

Cestovanie má pravidlá

SACK aj o daňovej politike
Bratislava (rva) - V sobotu sa pred hlavnou letnou turistickou sezónou zišli v bratislavskom hoteli Dukla zástupcovia 157 cestovných kancelári. . .

doprava/ Lety na Sardíniu

Bratislava (TASR) - Od júna začne z bratislavského letiska M. R. Štefánika raz týždenne premávať pravidelná charterová letecká linka na Sardíniu, a to na trase Bratisla. . .

potravinárstvo / Výsledky Taurisu

Rimavská Sobota (TASR) - Obrat vo výške 1,715 miliardy Sk dosiahol vlani Tauris, a. s., Rimavská Sobota. S mesačnou produkciou približne 860 ton mäsových špecialí. . .

priemysel / Matador so ziskom

Bratislava (SITA) - Matador, a. s., Púchov dosiahol v minulom roku zisk po zdanení vo výške 85 mil. Sk. Oproti roku 1997 to znamená nárast o 23,6 %. Matador vlani vyro. . .

Milióny na podporu exportu

Posilniť vývoz nástrojmi trhovej ekonomiky vyspelých krajínPodporiť slovenských výrobcov, ich marketingové aktivity a rozvoj výrobkov určených na export je cieľom Exportn. . .

Byty a bývanie

Nájomca a kúpa bytu
V bytovom dome v Bratislave prešlo 40 bytov z vlastníctva mesta do vlastníctva nájomcov, 29 nájomcov odmieta kúpu bytov s odôvodnením, že nie sú ochotní znášať ná. . .

Pristrihnú im krídelká

Glosuje Z. Rabayová
Stačí zájsť do obyčajnej krčmy v oblastiach, kde je dlhodobo vysoká nezamestnanosť a pri pive sa rýchlo dozviete, kde je robota za dlaňovku. Hoci pr. . .

Elektronické obchodovanie efektívne

Podľa odhadov odborníkov by mali tržby realizované formou elektronického obchodovania (e-commerce) dosiahnuť v roku 2000 astronomickú sumu 200 miliárd USD.. . .

Myslieť na predné vrátka

Komentuje Gabriela Klestincová
Medzi našimi porekadlami je jedno, ktoré nám pripomína, aby sme mysleli na zadné vrátka. Skúsme to otočiť a hovoriť o predných vrátkach. V. . .

Odzbrojíme ako prví?

Komentuje Peter Kasalovský
zVýkon základnej vojenskej služby bol už znemožnený tisícom mužov v uplynulých rokoch a v tomto roku pribudne ďalších 8316 odvedencov, ktorí sú t. . .

Záujem o strojárstvo klesá

Väčšina absolventov končí na úradoch práce
Za posledných desať rokov sa situácia v učňovskom školstve na Slovensku výrazne zhoršila, o čom svedčí nielen pokles záujmu . . .

Máme prebytok a dovážame

Slabá ochrana domáceho trhu a výrobcov
Dosť často počúvame: Kupujte slovenské výrobky, podporíte nielen našich výrobcov, ale aj našu ekonomiku! Nič proti, naopak, možno . . .

Najvýnosnejšia je domáca turistika

Cestovný ruch a možnosti prínosu pre zamestnanosť
Je len málo odvetví, kde sa transformácia ekonomiky prejavila tak výrazne ako v cestovnom ruchu. Osobitne zah. . .

drobničky - dodatok

l Stručná správa o aktuálnom stave a perspektívach dizajnu alebo grafický dizajn včera a dnes - to je podtitul výstavy, ktorú si môžete prezrieť v SNG v Bratislave.l Unikátne fo. . .

Príprava na všetko

Aj tak by azda mohol znieť slogan uvádzajúci na trh novinku z vydavateľstva IKAR Testy osobnosti 2. Je to totiž skutočne užitočný pomocník pre každého, kto sa odhodláva či už zm. . .

Knihy v elektronickej podobe

Združenie, ktorého členmi je vyše 140 vydavateľov a predajcov kníh, začne v máji na skúšku ponúkať knihy a komiksy v digitálnej forme. Knihy v digitálnej podobe sa. . .

Mediálny gigant úspešný

Najväčšia svetová mediálna spoločnosť Time Warner prekvapila analytikov na Wall Streete svojimi hospodárskymi výsledkami v prvom štvrťroku 1999, keď namiesto očakávanej stra. . .

Drobničky - 18. 4.

l Z kabinetu voskových figurín v kanadskom meste Niagarské vodopády zmizol Adolf Hitler. Na figurínu nie je vypísaná nijaká odmena. l Talianski archeológovia objavili pri meste P. . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 15. 4. 1999 : Bratislava 98,91, Sli. . .

Počasie v európskych mestách dnes a teplota v °C

Amsterdam*oblačno*13
Atény*oblačno*18
Belehrad*oblačno*16
Berlín*prehánky*7
Bratislava*polojasno, časom oblačno*14
Brusel*polojasno*1. . .

Počasie

Na našom území pretrvávajú intenzívnejšie ťažkosti pri ochoreniach pohybového systému, najmä reumatického pôvodu. Častejšie sa vyskytujú bolesti kĺbov, starších poranení a jaziev. Je sklon . . .

Zbierka zákonov SR uverejnila

Pravidelne uverejňujeme aktuálne prehľady obsahu Zbierky zákonov SR. Chceme tak upozorniť podnikateľov na nové právne predpisy a ich účinnosť. Vaša informovanosť v tom. . .

Twist 19. 4. 1999

Pondelok
*5.00*RANNÝ KOLOTOČ
*6.30*Prehľad tlače I.
*7.00*Žurnál Rádia Twist
*8.00*KALEIDOSKOP, prehľad tlače II.
*8.10*Šport
*8.45*Trendy v ekonomike
*9.15*. . .

Daň z účtov

Ako máme účtovať daň, ktorú nám zrazí banka z vkladových a bežných účtov? Na účet dostaneme pripísanú už netto sumu úrokov po zdanení.

Podľa § 36 ods. 2 písm. d) zákona č. 286/1992 . . .

Podnikatelia, nezabudnite!

Termínovník povinností na tento týždeň
Do výplatného termínu úhrada poistného (zdravotného, nemocenského a dôchodkového) a príspevkov na poistenie v nezamestnanos. . .

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.