Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Premiéra v semifinále

Slovenky v Pohári federácie v boji o finále s Ruskom
Zürich (SITA) - Slovensko podľa očakávania postúpilo do semifinále I. svetovej skupiny Pohára federácie tenistiek. Po piatkových úvodných dvojhrách Gagliardiová - Habšudová 6:7 (8), 0:6, Charbonnierová - Nagyová 2:6, 7:5, 2:6, v treťom včerajšom stretnutí slovenská jednotka a 24. hráčka rebríčka WTA Tour Nagyová zvíťazila nad Gagliardiovou (102.) 3:6, 6:1, 6:3 a bolo rozhodnuté. V boji o finále sa slovenské hráčky stretnú s Ruskom na jeho pôde, ktoré zdolalo v Moskve Francúzsko 3:2, o čom rozhodla až záverečná štvorhra. Víťazstvo Nagyovej v treťom zápase sa nerodilo ľahko. V prvom sete urobila nezvykle veľa chýb a hra sa jej nedarila. Napriek tomu, že odvrátila prvý setball, úvodný set prehrala 3:6. V ďalšom priebehu však mala zápas pevne v rukách. Tým si fedcupový tím spod Tatier po prvý raz v histórii zabezpečil účasť v semifinále tejto prestížnej súťaže. Po zápase Nagyová povedala: „Neočakávala som taký náročný zápas. Od začiatku mi chýbala presnosť úderov, nevychádzali mi najmä tie pozdĺž čiar.“ Švajčiarsko ako minuloročný finalista bez svetovej jednotky Hingisovej a Patty Schnyderovej, ktorej neúčasť vyvolala pobúrenie verejnosti, podľa nehrajúceho kapitána Erica van Hrapena nemalo reálnu šancu na postup: „Bola to takmer nemožná úloha. No je to tenis a v ňom sú možné aj zázraky,“ povedal. Vo štvrtej dvojhre vybojovala bod pre Slovensko Habšudová proti Charbonnierovej. Výsledok možno naznačuje vyrovnaný boj, no zápas mal pomerne jednoznačný priebeh. Slovenská dvojka mala problémy len v prvom sete, keď vďaka menšej nekoncentrovanosti dovolila súperke vyrovnať na 4:4, keď viedla už 4:1, no potom opäť zapla na vyššie obrátky a zápas doviedla do víťazného konca. Naše dievčatá nezaváhali ani v štvorhre a Nagyová s Habšudovou vyhrali nad Charbonnierová, Baová 6:2, 7:6 (9:7).

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.