Hospodársky denník
USD41,967 Sk
EUR44,8 Sk
CHF27,957 Sk
CZK1,185 Sk
  Pondelok  19.Apríla 1999
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Intervenciu pozemných vojsk nevylučujú

Stáročné problémy na Balkáne sa nedajú vyriešiť za niekoľko týždňovWashington/New York/Londýn/Belehrad/Haag (TASR) - USA budú venovať pozornosť návrhu francúz. . .

Spamätá sa naše hospodárstvo ?

Veľké krízy mávajú disciplinujúci charakter
Negatívne trendy v slovenskej ekonomike sú výsledkom podstatnej deformácie podnikateľského prostredia, celkovej morálky . . .

Traktory nenahradia absenciu

Stopy po štrajkokazoch zahladili v celoslovenskom meradle
Bratislava (kt) - Nielen symbolicky, ale doslova v hodine dvanástej sa v piatok na Protest proti nadmerné. . .

Lízingová jednotka

Technológia, automobily a dopravné prostriedky
Spoločnosť CAC Leasing Slovakia sa v roku 1998 stala jednotkou na lízingovom trhu Slovenskej republiky. Jej prvé miesto vyplýva z. . .

Devízové rezervy

Devízové rezerv SR klesli k 14. aprílu o 2,4 mil. na 4348,8 mil. USD, teda sú o 1706,3 mil. USD nižšie ako koncom uplynulého roka. Rezervy centrálnej banky za posledný týždeň vzrás. . .

Intervenčný systém

Európska centrálna banka (ECB) dokončila prípravy a skúšky systému pre intervenciu na devízových trhoch. Systém umožňuje intervencie, spojené s menami krajín mimo Európskej únie a. . .

Greenspan varuje

A. Greenspan, šéf Úradu federálnych rezerv (FED), varoval pred rastom protekcionizmu v USA a kritizoval obchodnú politiku Clintonovej administratívy, ktorú označil za príliš konfron. . .

Plán MMF

Medzinárodný menový fond (MMF) v snahe zabrániť rozširovaniu finančných kríz schváli nový plán na vytvorenie mechanizmu poskytovania úverov. Plán by mala prerokovať a schváliť Rada guvernér. . .

avízo - nedeľa

Odzbrojíme ako prví ?
Výkon základnej vojenskej služby bol už znemožnený tisícom mužov v uplynulých rokoch, v tomto pribudnú ďalšístr.3
Záujem o strojárstvo klesá
Väčšina abs. . .

byty / Straty narastajú

Firmy, ktoré spravujú a udržujú bytový fond, hospodária zväčša so stratou. Ich príjmy zaostávajú za výdavkami v priemere o dve až tri percentá. Nájomné predstavuje len . . .

banky / Hľadá investora

VÚB , ktorá poskytla v minulosti a. s. Kovohuty Krompachy rozsiahle úvery, má záujem na usporiadaní vzťahov s ňou tak, aby sa obnovila výroba a zachovala aspoň čiastočná . . .

Komisia kompromisne

Národné banky zatiaľ bez dohody

Podpis medzivládnej dohody o štatúte spoločnej česko-slovenskej komisie na delenie federálneho majetku, ktorú v piatok v Kolodějoch pri P. . .

hutníctvo / O vstupe do VSŽ

U. S. Steel, najväčšia americká oceliarska spoločnosť, zvažuje svoj vstup do VSŽ Košice. Hovorca U. S. Steel Michael Dixon uviedol, že slovenská oceliareň je jednou. . .

Dôležité a nevyhnutné...

Peter Kasalovský
Národná rada SR sa aj v blízkej budúcnosti bude zaoberať imunitou viacerých poslancov z opozičného HZDS. Keďže sú už dnes podozriví, tak ich čoskoro n. . .

investície / Menej peňazí

Kým v roku 1998 bolo na investičnú výstavbu v SR v štátnom rozpočte vyčlenených 6,5 miliardy Sk, v roku 1999 predstavuje táto suma iba 4,2 miliardy Sk. Pôjde predovš. . .

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.