CZK1,173 Sk
  Utorok  6.Apríla 1999

Šibačková skromnosť čelných tímov

Vo futbalovej lige minináskok Interu
Po reprezentačnej prestávke pokračovala naša najvyššia futbalová súťaž okrúhlym 20. kolom, ktorým sa uzavrela druhá tretina ročníka. V jeho „televíznej“ predohrávke Ružomberok - Slovan sa vyvrátila teória o vyháňaní divákov z hľadiska kamerami, pretože práve na tento súboj prišla najvyššia návšteva, presahujúca bežný ligový priemer. Remízový kráľ Ružomberok v ňom uhral piaty jarný nerozhodný výsledok, Slovan stratil popri bodoch potrebných na boj o titul i svoju reprezentačnú oporu S. Vargu, vylúčeného po necelej hodine hry. Doteraz najúspešnejší tím odvetnej časti prišiel o tento primát, čo však je pozoruhodné, ani v piatom jarnom vystúpení neinkasoval gól. Za väčšie zlyhanie možno považovať deľbu bodov s nulami Trnavy v Bardejove – posledný z tabuľky uhral prvú remízu v prebiehajúcej sezóne a jeho bodové konto minimálne narástlo po sérii šiestich prehier v rade. Mužstvom jari je po veľkonočnom kole bratislavský Inter. V šlágri, ktorý mal na Pasienkoch priskromnú kulisu, vyhral s majstrom z Košíc, výrazne ho vzdialil od obhajoby titulu a sám získal na čele (sídli tam od jarného úvodu) minináskok. Úradujúceho šampióna predstihol v tabuľke progresívny Trenčín, ktorý zvíťazil vonku tretíkrát za sebou a v Humennom odčinil predchádzajúce domáce zakolísanie. O drvivej výhre rozhodol tím R. Paldana tromi gólmi v záverečnej desaťminútovke a medzi autormi boli aj posily Mati s Dirnbachom. Za menšiu udalosť možno označiť prvé jarné víťazstvo Banskej Bystrice, obetným baránkom bola Prievidza, ktorej nepomohol ani vedúci gól v zápase. Ešte lepšie rozohratú partiu nedotiahla do víťazného konca Petržalka v Dubnici, kde po 13 minútach viedla už 2:0, ale nakoniec sa musela uspokojiť s jedným bodom. Obom súperom zo stredu ligového pelotónu tento výsledok mohol vyhovovať. Po predchádzajúcom zásahu do siete Nitry dal znova gól Vašík, ktorému zrejme padli na úrodnú pôdu predchádzajúce kritické slová petržalského trénera V. Weissa. Dobrý jarný vietor do plachiet chytila Rimavská Sobota, čo dokumentovala výrazným víťazstvom s Prešovom, mužstvom reprezentačného trénera J. Adamca. Najviac sa oň pričinil Sýkora, ktorý v II. polčase našiel znova streleckú formu a hetrikom v rozpätí 25 minút urobil všetko jasným. Po nádejnom štarte do odvetnej časti sa do zostupovej hry nepríjemne zamotáva Nitra, ktorá pred najslabšou návštevou ostatného kola doma podľahla Žiline a mladému kádru trénera Prochotského nezostáva než veriť, že sa najskôr znova chytí. (ľud)