CZK1,172 Sk
  Streda  7.Apríla 1999

Taktickým záverom do finále

SCP Ružomberok - Galatasaray Istanbul 54:47 (26:28) v EL
Brno (vp) - To čo si basketbalistky SCP Ružomberok pred Final Four Európskej ligy v Brne želali, bolo zvíťaziť v prvom stretnutí a postúpiť do záverečného finále. Už trikrát sa o to pokúšali, ale nikdy im to nevyšlo. Včerajší duel s tureckým majstrom zmenil štatistiku. Ružomberčanky boli pred stretnutím favoritom a iba málokto neveril v ich postup. Ale na palubovke sa od úvodného rozskoku hralo veľmi opatrne, všetci sa vyhýbali chybám. Základná zostava SCP – Bieliková, Godáryová, Marenčíková, Kováčová, Sviščevová – pozorne bránila, ale hráčky Galatasaray mali dosť trpezlivosti pri rozohrávaní lopty. Skóre narastalo veľmi pomaly. Ružomberčanky vďačili za mierny náskok pivotkám Sviščevovej a Kováčovej, naopak, strelkyne Marenčíková a Godályová sa do dobrej pozície vôbec nedostali. V tomto smere všetky v prvom polčase zatienila Američanka Stinsonová, ktorá strieľala úspešne takmer z každej pozície. Práve jej Turkyne vďačili za to, že 2 minúty pred koncom prvého polčasu sa dostali do vedenia (26:24), čo sľubovalo poriadnu drámu. Najmä vtedy, keď Turkyne dobre začali i druhý polčas. Našťastie, ich iniciatíva trvala iba 5 minút. Potom streleckú istotu našla Marenčíková, Godályová a Bieliková a karta sa začala obracať. Desať minút pred koncom bolo vyrovnané 41:41 a Ružomberok zjavne viac túžil po víťazstve. Ani jedna z hráčok, ktoré sa dostali na palubovku (Huťková, Frniaková), nešetrila silami a všetky bojovali ako o život. Dve minúty pred koncom viedli o 6 bodov, nepoľavili v obrane a takticky skvele zahratý záver zápasu priniesol slovenským majsterkám obrovskú radosť. Najviac bodov: Marenčíková 14, Godályová 13, Sviščevová 11 - Stinsonová 19, Palmerová 9, Longinová 8. Diváci: 1000, rozhodcovia: Radič (Chorv.) - Julienová (Fr.).