Hospodársky denník
USD41,718 Sk
EUR45,051 Sk
CHF28,042 Sk
CZK1,196 Sk
  Pondelok  10.Mája 1999
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Čínska ambasáda - obeť útokov NATO

Aliancia odmieta obvinenia, že išlo o úmysel
Belehrad, Brusel (TASR, by) - Bombardovanie čínskej ambasády v Belehrade, ku ktorému sa NATO priznalo, nielenže výr. . .

Východiskom prílev kapitálu

Slovenskú ekonomiku trápi finančný balvan dlhov
Z hľadiska splátok istiny a úrokov bude tento a budúci rok kritický. Podľa informácií z ministerstva financií štát a . . .

Piatok potvrdil oslabovanie

Pomôžu kurzu slovenskej meny výsledky sobotňajších prezidentských volieb?Záver uplynulého týždňa potvrdil v podstate celotýždňový pokles kurzu koruny. Sobotňajšie prezid. . .

Rástli tržby

Medziročný rast o 9,8 percenta na 36,9 miliardy Sk zaznamenali v marci tržby za maloobchodný tovar. Na ich rast pozitívne vplýval vývoj tržieb za predaj, údržbu a opravu motorových voz. . .

Rezervy SR

Devízové rezervy SR k 5. 5. klesli o 67,1 mil. na 4143,3 mil. USD, takže oproti záveru uplynulého roka sú nižšie o 1911,8 mil. USD. Rezervy centrálnej banky sa v uplynulom týždni znížil. . .

Avízo

Optimistické, ale nereálne
Päťmiliardový deficit vo vzťahu lekárne - poisťovne nevznikol zo dňa na deň. Situáciou sa má v najbližšom čase zaoberať na mimoriadnom zasadnutí aj vláda SR.str.. . .

Deficit sa zvýši

Podľa I. Svobodu, ministra financií ČR, rozpočtový schodok v tomto roku by nemal prekročiť 47 mld. Kč, keď plán je 31 mld. Kč. Zvýšenie deficitu, ktorý niektorí politici odhadujú až. . .

Začiatok rastu?

Poľský deficit bežného účtu dosiahol v marci 844 mil. USD, keď vo februári bol 488 mil. Deficit za prvý štvrťrok je 2,226 mld. USD, pred rokom 1,988 mld. USD. Marcový schodok obchod. . .

Pivo pred vodkou

Mladší Rusi začínajú preferovať pivo pred vodkou, čím sa ruský trh stáva pre zahraničné pivovary atraktívnejším. Trend využil belgický Interbrew, ktorý oznámil, že kúpi 75 percent. . .

Dosť hrozivý

Deficit maďarského bežného účtu v prvom štvrťroku dosiahol 574 mld. USD, pričom marcový obchodný deficit sa zvýšil na 492 mil. USD pri vývoze v objeme 1,792 mld. a prudko rastúcom dov. . .

Takmer najnižší

Ratingová agentúra Standard & Poor's priznala hodnotenie Ruskej federácie na jej záväzky v domácej mene takmer najnižšej kategórie C. Ide o dlhopisy v objeme 148 mld. rubľov vydan. . .

Osud tlačiarne

Podľa predsedu Združenia vydavateľov periodickej tlače M. Nemečka nie je pravdepodobné, že najväčšiu bratislavskú tlačiareň Danubiaprint kúpi nemecký vydavateľský a tlačiarenský ko. . .

Aj táto garnitúra má čas

Peter Kasalovský
Je to neuveriteľné, ale kľúčový subjekt vnútornej politiky je zraniteľný svojimi zakladateľmi. SDK síce jestvuje, ale neveľa chýba k tomu, aby prišla. . .

Zlatý biatec ´99 prof. J. Sachsovi

x Výmena názorov s najžiadanejším svetovým ekonómom 28. májaZlatý biatec ´99 ako pocta Neformálneho ekonomického fóra - Hospodársky klub bol udelený prof. Jeffr. . .

Predstavujeme kandidátov

„Samozrejme, že treba počítať aj s tým variantom, že zvolený nebudem. Ale pre mňa to nie je životný problém, ani otázka, od ktorej existenčne závisím. Beriem to ako normá. . .

Počasie

Dnes očakávame na území Slovenska ústup zdravotných ťažkostí podmienených počasím. Bude prevládať priaznivý vplyv počasia na meteosenzitívnych ľudí. Pozitívne sú účinky na toleranciu telesnej a duševnej námahy, zvýšenie tonusu vedie k vyšším výkonom a lepším reakciám. Pacienti s kardiovaskulárnym postihnutím sa majú predsa len šetriť a vyhýbať väčšej námahe a stresom. Vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi môžu reagovať náchylnosťou k bolestiam hlavy, často migrenózneho pôvodu a miernym pocitom závratu.Zajtra predpokladáme v južných oblastiach ešte pretrvávania uvedených vplyvov počasia, na severe Slovenska možnosť zvýšenia ťažkostí pri ochoreniach pohybového systému , sklonu k bolestiam hlavy pri ochoreniach krčnej chrbtice a k depresívnym stavom u psychicky labilných jedincov.(ZČ)

Dnes bude polojasno až oblačno. Zrána ojedinele hmla. Najvyššia denná teplota 20 až 24, na východe a na severe miestami okolo 18 stupňov. Juhozápadný vietor 2 až 5 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 10 stupňov.V utorok polooblačno až oblačno, v stredu počas dňa veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach časom dážď. Nočná teplota 11 až 7, najvyššia denná 20 až 24, v stredu 18 až 22 stupňov na severe ešte chladnejšie.Slnko vyjde zajtra o 5.21 a zapadne o 20.17 hod.

Amsterdamprehánky16
Aténypolooblačno22
Belehradoblačno21
Berlínpolooblačno18
Bratislavapolooblačno24
Bruselprehánky17
Budapešťpolooblačno25
Bukurešťmalá oblačnosť22
Dublinprehánky15
Frankfurtoblačno18
Helsinkioblačno5
Istanbulpolooblačno20
Kodaňobčasný dážď14
Kyjevoblačno18
Lisabonpolooblačno21
Londýnpreemenlivo17
Madridpolooblačno21
Milánomalá oblačnosť23
Moskvaveľká oblačnosť5
Oslo veľká oblačnosť12
Parížpolooblačno23
Prahapolooblačno23
Rímmalá oblačnosť24
Sofiamalá oblačnosť18
Štokholmoblačno5
Varšavapolooblačno19
Viedeňpolooblačno23
Záhrebmalá oblačnosť25
Ženevapolojasno19

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.