CHF28,539 Sk
CZK1,216 Sk
  Pondelok  17.Mája 1999

krátko

TENIS: - Kuerten (Braz.) - Rafter (Austr.) 6:4, 7:5, 7:6 vo finále turnaja v Ríme n Hingisová (Švajč.) - Halardová-Decugisová (Fr.) 6:0, 6:1 vo finále turnaja v Berlíne n Heninová (Bel.) - Pitkowská (Fr.) 6:1, 6:2 vo finále turnaja v Antverpách. CYKLISTIKA: Víťazom Pretekov Mieru sa stal Wesemann (Nem.) 42:07:06 h, z reprezentantov SR preteky dokončili len dvaja - 71. Riška, 81. Šipeky n Cipollini (Tal.) sa stal víťazom 2. etapy Giro d'Italia z Modici do Catanie (133 km) a dostal sa do čela celkovej klasifikácie. PLÁVANIE: Walterová (B. Bystrica) obsadila na pretekoch GP v Charleroi na 5O m v. sp. 2. miesto a časom 26,4 splnila limit na ME v Istanbule. ATLETIKA: Slovenská vytrvalkyňa Anna Balošáková zvíťazila časom 7:33:02 h na pretekoch SP v behu na 100 km vo francúzskom Chavane en Paillers. BASKETBAL: Maďarsko - Slovensko „20“ 68:48 (45:30), Slovensko - Rumunsko 72:50 (35:22) na Veľkej cene Slovenska žien v Myjave. HÁDZANÁ: Lotyšsko - Slovensko 21:18 (11:7) v 6. kvalifikačnej skupine o postup na ME 2000 mužov. MOTORIZMUS: J. Malchárek (SR) obsadil na pretekoch Porsche Supercup v Monte Carlo 11. miesto. BIKROS: Na ME v Třinci obsadila v kategórii Elite žien Dagmara Poláková 2. miesto. DUATLON: Titul majstra SR vybojoval v Nových zámkoch Odlevák (Lipt. Mikuláš) 54:34 min. a Kuriačková (Loko Levice)1:00:53 h. (TASR)