CZK1,216 Sk
  Pondelok  17.Mája 1999

Konečne gól v belasej sieti

V boji o záchranu má najhoršie vyhliadky Prievidza
Bratislava (ľud) - Dve kolá pred koncom našej superligovej futbalovej súťaže poznáme iba jednu definitívu, ktorou je zostup Bardejova. Posledný a finančne zdecimovaný klub z horného Šariša dokumentoval svoju jarnú neškodnosť aj v Petržalke, kde pred dehonestujúcou diváckou kulisou (761 ľudí) podľahol Artmedii. Bilancia Bardejova v odvetnej časti - z 13 zápasov jediný bod, skóre 5:38 - znova nástojčivo kladie otázku, aký efekt má pôsobenie „štatistu“ v elitnej súťaži? Kto spadne s Bardejovom o stupeň nižšie, rozsekne záverečných 180 každého z tria ohrozených. Z najhoršieho je podľa všetkého vonku Nitra, ktorá z dvoch ostatných duelov vyťažila 6 bodov, nastrieľala 8 gólov. V najbližšom kole sa predstaví v Humennom, v záverečnom privíta doma Inter, čo je priaznivejšie vyžrebovanie, aké čaká Prievidzu na 15. mieste. Klesla tam po nešťastnom závere v Prešove, kde inkasovala rozhodujúci gól v 90. min z pokutového kopu, v hektickom závere stratila i vylúčeného Hornáka a Krška. Loď Prievidze opticky tlačí ku dnu aj program záverečných kôl. V predposlednom privíta doma Slovan, v poslednom sa predstaví v Košiciach, čaká ju podľa všetkého už nový, vlaňajší majster. Papierovo lepšie vyhliadky má Rimavská Sobota, ktorá mohla výrazne zlepšiť svoje záchranné akcie víťazstvom s Humenným, ale získala s ním doma len jeden bod. Po 28. kole sme mohli blahoželať novému majstrovi. Ale Slovan Bratislava nevyužil mečbol v súboji s Trenčínom. Ani vo štvrtom vzájomnom stretnutí v slovenskej lige ho nezdolal, strelil mu však aspoň prvý gól, mladoženáča Lipčáka prekonal tradičný kanonier Slovana v posledných zápasoch L. Mészároš. Nepomerne viac pozornosti však vzbudil gól v slovanistickej sieti, o ktorý sa postaral v posledných sekundách prvého polčasu Kulla po centri Cifraniča. Bol vôbec prvý, ktorý na jar v najvyššej súťaži reprezentačný brankár König inkasoval a jeho sieť sa napla po neuveriteľných 1129 minútach. Naposledy ho totiž prekonal Brazílčan Gomes v 15. kole tohto ročníka, štyri minúty pred koncom súboja Trnava - Slovan (1:1). Ostrý boj sa črtá o druhú miestenku v Pohári UEFA. Trnava tradične neuspela na ihrisku súpera, tentoraz v Žiline, Košice, naopak, v hodine dvanástej vyhrali v Dubnici gólom z hlavy mladíka Oravca a dostali sa bodovo na trnavskú úroveň. Ak by sa im v závere podarilo Spartak predstihnúť, do Pohára UEFA pôjdu pod taktovkou Jána Kozáka, ktorý sa po tretí raz posadí na lavičku „tigrov“. Povedie mužstvo z postu šéfa realizačného tímu, hlavným trénerom bude Ladislav Molnár a Ján Zachar dostane v klube novú funkciu.