Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

krátko

HOKEJ: Boston - Buffalo 5:3 na zápasy 2:3, Colorado - Detroit 3:0 na zápasy 3:0 v 2. kole Stanleyho pohára. BASKETBAL: Miami - New York 77:78 na zápasy 3:2, Atlanta - Detroit 87:75 na zápasy 3:2, Utah - Sacramento 99:92 na zápasy 3:2, v semifinále Východnej konferencie sa stretnú: Indiana - Philadelphia, Atlanta - New York, v semifinále Západnej konferencie San Antonio - LA Lakers, Utah - Portland. TENIS: Slovensko - Auatrália 1:1 (Hrbatý - Philippoussis 6:4, 6:7, 4:6, Kučera - Rafter 6:3, 7:6, rozhodujúca štvorhra sa skončila po našej uzávierke) na Svetovom pohári družstiev v Düsseldorfe n Kučera (SR)je vo svetovom rebríčku na 12. mieste so ziskom 2185 bodov, vedie Rus Kafeľnikov s 3371 b. STREĽBA: Na pretekoch olympijských nádejí v Suhle obsadil v trape Ščipa (SR) 2. miesto 126 b. a rovnakú súťaž junioriek vyhrala Štefečeková (SR) 57 b. n Na Bednaříkovom memoriáli z brokových zbraní v Brne v trape triumfoval Varga (SR) výkonom 142 b., medzi ženami Trnavčanka Stranovská 114 b. ATLETIKA: Róbert Valíček (SR) opäť potvrdil skvelú formu, keď časom 39:55 obsadil na chodeckých pretekoch v Sesto San Giovanni na 10 km piate miesto, vyhral Markov (Rus.) 38:59. CYKLISTIKA: Tretiu etapu Giro d'Italia vyhral Blijlevens (Hol./TVM) 4:53:49 pred J. Svoradom (ČR) a dostal sa do čela celkového poradia 12:40:32 h. BIKROS: V 3. a 4. kole ME v Třinci v kategórii Elite žien obsadila Poláková (SR) 2. miesto a v priebežnom hodnotení ME je na 6. mieste. KORFBAL: SSK Prievidza sa stalo po piaty raz majstrom Slovenska po finálovom víťazstve nad Rapidom Nitra 19:8. TRIATLON: Na kvalifikačných pretekoch slovenských reprezentantov na ME, ktoré boli v Plzni aj 1. kolom Českého pohára, obsadil Michal Kunic druhé miesto. MOTORIZMUS: Belgičan Bervoets na Kawasaki sa stal víťazom 6. pretekov MS v motokrose do 250 cm3 na VC Brazílie v Belo Horizonte. WINDSURFING: Absolútnym víťazom Interpohára ´99 v Piešťanoch sa stal Pollák (TU Košice), ktorý vyhral všetkých päť rozpláv v olympijskej triede Mistal. (TASR)