CZK1,198 Sk
  Štvrtok  6.Mája 1999

Sťahovanie Američanov

Česi a Kanaďania suverénne vyhrali svoje skupiny
Oslo (jb) - Včera boli na programe MS zápasy skupiny A a C. V A skupine sa najskôr stretli Kanaďania s Talianmi. Hráči javorového listu pokračovali vo víťaznom ťažení a bez problémov si poradili s Talianskom 5:2. Večer o 20.00 hod. sa začal napĺňať osud našich hokejistov v zápase s Nórskom. Nás do štvrťfinálovej skupiny posúvala aj remíza, kým Nóri museli vyhrať. Zápas sa skončil po našej uzávierke. V C skupine sa najskôr rozhodlo o víťazovi skupiny. Prvenstvo patrí bronzovému tímu z minuloročných MS v Zürichu - Česku, ktoré porazilo reprezentáciu USA a spolu s Kanadou zvíťazili v skupine bez straty bodu. Česi súboj začali razantne. Prvý gól dal Vlasák po peknej krížovej výmene s Čalounom už v 3. minúte. Dve minúty pred koncom prvej časti Čaloun delovkou od modrej upravil na 2:0. Avšak vzápätí po druhom inkasovanom góle po prihrávke Smolinského spoza brány stav upravil na 2:1 Emma. V druhej tretine Česi v 5. minúte počas presilovky vsietili po peknej akcii tretí gól, avšak Američania o minútu odpovedali rovnakým spôsobom. Navyše, naši bývalí kolegovia sa akosi rozhádzali, robili dosť chýb v obrane a USA vyrovnali v 14. minúte. V tretej časti hry sa Česi skoncentrovali, rovnako aj súper a diváci v hale videli zaujímavý duel, ktorý sa nakoniec šťastnejšie skočil pre Čechov, keď ukážkovo využili presilovku. USA sa tak sťahuje na ďalšie boje do Hamaru. Kto z ich skupiny opustí elitnú skupinu, o tom sa rozhodovalo vo večerných hodinách medzi Rakúskom a Japonskom.