CZK1,23 Sk
  Pondelok  28.Júna 1999

Stop až po jedenástkach

Do 2. kola Intrertoto Cup iba jeden náš zástupca
Bratislava (TASR) - Do 2. kola Intertoto Cup sa z našich dvoch zástupcov OD Trenčína a Žilina prebojoval naposledy menovaný. Žilinčanov v druhom kole čaká atraktívny súper - francúzsky FC Metz (10. miesto v lige a finalista Pohára ligy). Hoci Trenčania zvíťazili v riadnom hracom čase 3:1 (rovnaký výsledok bol v Prilepe), o postup prišli až v súboji na pokutové kopy. V súboji s Pobeda Prilep otvoril skóre Hanko hlavičkou. O dve minúty rybičkou Fabuš zvýšil na 2:0. Trenčania boli v hre aktívnejší, súper z Macedónska prišiel bez Brazílčana Oliveiru, autora hetriku v prvom súboji, vyrovnal hru po prestávke. Súboj nabral grády až v záverečnej dvadsaťminútovke. Najskôr gólman Lipčák zmaril dve tutovky Karansiloskemu a Gilsonovi, potom domáci Dirnbach dvakrát pripravil čisté príležitosti Fabušovi, no ani on neuspel. V hektickom závere rozjasal Macedóncov Glavevski, vzápätí však využil ich nesústredenosť voľný Horvatovič a vynútil si tak predĺženie na dvakrát 15 minút. To bolo až príliš opatrené, a tak sa kopali jedenástky. Futbalisti Žiliny mali už po prvom zápase v Dánsku prakticky zabezpečený postup do ďalšieho kola a navyše hostia z Dánska pricestovali v zdecimovanej zostave, takže o postupe žltozelených nikto nepochyboval. Diváci videli iba priemerný futbal s málo šancami na oboch stranách. Z domácich sa v dobrom svetle predstavil najmä útočník Reiter, ktorý mal prsty v oboch góloch Žilinčanov. MŠK Žilina - Herfölge 2:0 (1:0). Góly: 43. Zátek, 65. Reiter. ŽK: Drozd - Heyde, Nielsen. Prvý zápas: 2:0, postúpila Žilina OD Trenčín - Pobeda Prilep 3:1 (2:0), na pokutové kopy 3:4. Góly 33. Hanko, 35. Fabuš, 88. Horvatovič - 87. Glaveski. ŽK: Schulz, R. Hrnčár - Zdrveskij, Ristovskij. Premenené penalty: Horvatovič, Fabuš, Schulz - Dimitrijevič, Lazarevski, Grozdanov, Karansiloski. Nepremenené: R. Hrnčár, Hanko - Ristovski. Prvý zápas 1:3.