CHF28,449 Sk
CZK1,23 Sk
  Pondelok  28.Júna 1999

krátko

BASKETBAL: Novým majstrom severoamerickej profesionálnej súťaže sa stal tím San Antonio Spurs, ktorý v rozhodujúcom zápase porazili v Madison Square Garden domácich New York Knicks 78:77, na zápasy 4:1 a Duncan (Spurs) sa stal najužitočnejším hráčom NBA n Výsledky osemfinálových zápasov na ME mužov vo Francúzsku: Francúzsko - Španielsko 74:57, Litva - Turecko 74:48, Chorvátsko - Česko 86:64, Nemecko - Taliansko 53:74, Rusko - Izrael 93:84. KANOISTIKA: Kňazovický (SR) vyhral vo finále SP v Duisburgu preteky C1 na 200 m časom 41,351, na 500 m skončil piaty 1:51,69. FUTBAL: Karhan (Trnava) sa stal hráčom Betisu Sevilla a zmluvu podpísal na 5 rokov. ATLETIKA: Na mítingu v Dortmunde vyrovnal Jacson (V. Brit) najlepší svetový výkon na 110 m prek. 13,11 s, to sté sa v Kuortane podarilo oštepárke Hattestadovej (Nór.) 65,49 m a oštepárovi Parviainenovi (Fín.) 93,09. n Igor Kováč (SR) obsadil na mítingu v Padove v behu na 110 m prek. 2. miesto časom 13,62 s, diaľkar Pedroso (Kuba) dosiahol najlepší výkon roka 860 cm. n Na mítingu v Bogote najlepší svetový výkon v skoku do diaľky 726 cm vytvorila Higová (Braz.).
ŠERM: Francúzsko - Rumunsko 45:29 vo finále v šabli mužov na ME v Bolzane, finále žien: Maďarsko - Nemecko 43:38. BIKROS: Na ME v Esselbachu skončila Poláková na druhom mieste, junior Krebs (obaja SR) obsadil 4. miesto. (TASR)