CZK1,202 Sk
  Štvrtok  23.Septembra 1999

Víťazstvo s odretými ušami

R. Kennedy: Financie zredukovali počet cudzincov
Rakúsky hokejový majster Heraklith Villach sľuboval pred zápasom 1. kola nového ročníka Európskej ligy v Bratislave prekvapenie a nakoniec nechýbalo k tomu veľa. Hostia s piatimi Kanaďanmi i výborným švédskym brankárom Sandbergom v zostave od 16. minúty viedli gólom najstaršieho hráča na ľade Cavalliniho (37 r.) a jednoduchou, defenzívnou taktikou s dôraznou hrou do tela držali Slovan v šachu. Bratislavčania mali jasnú prevahu, ale trápili sa v koncovke. Až Kolník v 38. minúte rutinérsky zužitkoval chybu rakúskej obrany. Pokoj na domácu lavičku priniesol v záverečnej tretine vedúci gól Višňovského v presilovke a vzápätí poistka Iľjina, pri strele zblízka však ruský hokejista stál jednou nohou v bránkovisku a hostia ako sršne vyleteli na hlavného rozhodcu Lichtneckera z Nemecka. Tomu sa všetko zdalo v poriadku. „Nepáčilo sa mi, že potom sa z boxu časomeračov dva razy pohrávali so sekundami na hlavnej tabuli, samozrejme, zakaždým v náš neprospech. Nevyhováram sa, že by vari tento moment mal rozhodujúci vplyv na výsledok. Avšak na takejto úrovni by sa to nemalo stávať,“ povedal na tlačovej besede tréner Villach Ron Kennedy, Kanaďan z Britskej Kolumbie. Skúsený svetobežník hovoril raz po anglicky, inokedy po nemecky, jemu však nemal kto preložiť slovenský text. „Vlani sme mali silnejšie mužstvo, ale finančné ťažkosti v klube zredukovali počet cudzincov. V majstrovskej zostave by sme Slovanu narobili ešte väčšie starosti. Takto musím byť spokojný,“ dodal R. Kennedy. Bratislavčania si v závere skomplikovali situáciu po hrúbke brankára Biegla, ale zaslúžené tri body za víťazstvo 3:2 v power play ubránili. Diváci im v závere zatlieskali za úsilie, hoci herne ešte zaostávajú za optimom. Víťazstvo nad Villachom je bude pre každého kandidáta na postup z A-skupiny povinnosťou. O dva týždne nastúpi Slovan vo Vsetíne, ktorý v 1. kole prehral v ruskom Magnitogorsku 2:5. (mb)