CHF26,99 Sk
CZK1,203 Sk
  Pondelok  27.Septembra 1999

krátko

TENIS: Semifinále Davisovho pohára: Austrália - Rusko 4:1, Francúzsko - Belgicko 3:1 n Davenportová (1-USA) - Selešová (USA-2) 7:5, 7:6 vo finále turnaja v Tokiu. KANOISTIKA: Víťazom Hargašovho memoriálu sa v Bratislave stal v C1 Pétervári (Maď.), v K1 vyhral Varga (Maď.). WINDSURFING: P. Pollák (SR) je po desiatich rozjazdách na predolympijskej regate v Sydney na 30. mieste, vedie Kleppich (Austr.). SOFTBAL: Ženy STU Tronet Spiders Bratislava zvíťazili vo finále ligy nad STU Panthers Trnava 2:0 na zápasy (8:2 a 7:1) a po štvrtý raz sa stali majsterkami Slovenska. ATLETIKA: Maratón v Berlíne vyhrala Loroupeová (Keňa) 2:20:43 h - najlepší svetový výkon a Kiprono (Keňa) 2:06:44. PLÁVANIE: Juhafričanka Heynsová vytvorila v Durbane nový svetový rekord v krátkom bazéne na 100 m prsia časom 1:05,40 min. VZPIERANIE: Kováčová (SR) získala na juniorských ME v poľskej Spale tri bronzové medaily. GYMNASTIKA: Slovensko - Rakúsko 210,85:201,25 v priateľskom stretnutí mužov v Gänsendorfe. LUKOSTREĽBA: Tím juhokórejských mužov vytvoril v Sydney nový svetový rekord výkonom 260 b. z 270 možných. BIATLON: Štafeta mužov SR na 4 x 6 km obsadila na MS v letnom biatlone v Raubiči 7. miesto, vyhralo Rusko, ktoré vyhralo aj štafetu žien na 4 x 4 km. MODERNÝ PÄŤBOJ: Víťazkou finále SP v Sydney sa stala Idziová (Poľ.) 5281 b. HÁDZANÁ: Muži Slovenska sa v kvalifikácii o postup na ME 2001 stretnú v 2. skupine s Rumunskom, Talianskom a Českom. CYKLISTIKA: Nemec Jan Ullrich z tímu Telekom sa stal celkovým víťazom cyklistických prteekov Okolo Španielska n Grebeči (SR) vyhral preteky v Maďarsku Energon-Csepel Cup (116 km) 2:49:44 h. VOLEJBAL: Ženy Slávie UK AJ OZAP Bratislava skončili na 2. mieste turnaja Post Viedeň, keď vo finále podľahli Egeru 1:3. KRASOKORČUĽOVANIE: Na Memoriáli O. Nepelu v Bratislave súťaž žien vyhrala Paúrová (SR), športové dvojice Baksiutová, Dubin (Rus.), tanečné páry Blazovská, Kozubek (Poľ.). (TASR)