Hospodársky denník
USD41,208 Sk
EUR43,225 Sk
CHF26,99 Sk
CZK1,203 Sk
  Pondelok  27.Septembra 1999
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Silný jen, podľa G7, ohrozuje svetovú ekonomiku

Ďalšie prostriedky MMF pre Rusko s prísnejšou ochranou
Skupina siedmich najrozvinutejších krajín sveta G7 na sobotňajšej washingtonskej schôdzke . . .

Krok, ktorý treba urobiť

Zákon o malom podnikaní v parlamente
Dlhoočakávaný zákon o malom podnikaní podal do Národnej rady SR ako poslanecký návrh predseda Únie živnostníkov, podnikateľov a roľn. . .

Zdroje výroby

Podpredseda vlády pre európsku integráciu P. Hamžík je presvedčený o potrebe hľadať alternatívne zdroje výroby energie a využívať pri nich expertízy mimovládnych organizácií. Skonštato. . .

Aktívne saldo

Za 7 mesiacov t. r. dosiahli devízové príjmy Slovenska z aktívneho zahraničného cestovného ruchu 11,431 mld. Sk a medziročne sa tak zvýšili o 47,9 %. Devízové výdavky na pasívny zahran. . .

Nová forma

S cieľom zabrániť opakovaniu finančných kolapsov, akým nepochybne bola ázijská kríza v rokoch 1997 a 1998, rozhodli predstavitelia najbohatších krajín sveta na sobotňajšom stretnutí o vz. . .

Hrozí izolácia

Únik kapitálu (od roku 1993 asi 230 mld. mariek), politická nestabilita a korupcia sú podľa agentúry Fetch IBCA príznakmi problémov vedenia v Rusku. Tie môžu ohroziť finančnú podp. . .

Úsporný rozpočet

Podľa návrhu úsporného štátneho rozpočtu na budúci rok ráta španielska vláda s ekonomickým rastom o 3,7 %, keď v tomto roku sa ráta s 3,7-percentným zvýšením HDP. Inflácia by sa ma. . .

Výroba vyššia, export klesol

Japonská automobilová výroba vzrástla v auguste o medziročných 5,9 % na 649 612 vozidiel, pričom výroba osobných automobilov sa zvýšila o 9,4 %. Najlepšie sa viedlo spol. . .

Rezervy SR

Devízové rezervy SR sa v uplynulom týždni zvýšili o 88,2 mil. na 4 126,5 mil. USD, avšak v porovnaní s koncom uplynulého roka sú o 1 928,6 mil. nižšie. Rezervy centrálnej banky dosiahli . . .

Voda ničila

Pri rozsiahlych povodniach v Hondurase prišlo o život už 11 ľudí. V dôsledku prudkých zrážok museli evakuovať takmer 10 000 osôb. V prírodnými katastrofami zmietanom Hondurase pri. . .

Prvý priamy úder

Bývalý predseda SPD a niekdajší nemecký minister financií Oskar Lafontaine v najnovšom čísle Welt am Sonntag prvýkrát priamo napadol úradujúceho kancelára a šéfa SPD Gerharda Schr. . .

Protest či nábor?

Keď odborári politizujú
Hoci predstavitelia odborov ešte niekoľko dní pred uskutočnením sobotňajšej celoslovenskej protestnej akcie upozorňovali, že míting nebude mať politick. . .

Pokles deficitu

Deficit zahraničného obchodu SR dosiahol za osem mesiacov, podľa ING Barings približne 30,6 mld. Sk, čo predstavuje 5,9 % HDP. Jeho podiel tak medzimesačne klesol o 0,6 %. K ultimu. . .

Ultimátum ...

Peter Kasalovský
Sobotňajší protestný míting organizovaný KOZ na bratislavskom Námestí SNP neotriasol Slovenskom ani jeho koaličnou vládou. Z tribúny I. Saktor povedal na plné úst. . .

Počasie

Na východnom Slovensku predpokladáme ešte pretrvávanie nepriaznivých účinkov počasia. Zvýšená môže byť záťaž srdcovo-cievneho, dýchacieho, prípadne zažívacieho systému. Znížená je telesná a duševná výkonnosť a koncentrácia, častejšie sa môžu vyskytovať nervozita, podráždenosť, únava. Pozor na úrazy a nehody! Na ostatnom území očakávame ústup niektorých ťažkostí podmienených počasím, výraznejší u pacientov so srdcovo-cievnymi ochoreniami. Pretrváva vyššia náchylnosť k depresii a pri ochoreniach krčnej chrbtice a k bolestiam hlavy. Intenzívnejšie sú ťažkosti pri ochoreniach pohybového systému, najmä reumatické bolesti.Zajtra predpokladáme od západu postupne ústup nepriaznivých vplyvov počasia. Na celom území však ešte môžu pretrvávať intenzívnejšie reumatické ťažkosti, sklon k depresii a k bolestiam hlavy. (zč)

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené. Hmlisto, na väčšine územia občasný dážď. Ojedinele búrky. Popoludní ustávanie zrážok a ubúdanie oblačnosti. Najvyššia denná teplota 18 až 22, na horách vo výške 1500 m 12 stupňov. Slabý vietor.V utorok a stredu bude veľká, na juhu časom zmenšená oblačnosť. Miestami prehánky, najmä na severe územia. Najnižšia nočná teplota 12 až 8, najvyššia denná 20 a ž24, na severe okolo 18 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 6,47 a zapadne o 18,37 hod.

Amsterdampolojasno19
Atényjasno30
Belehradbúrky28
Berlínprehánky21
Bratislavapolojasno24
Bruselprehánky21
Budapešťoblačno23
Bukurešťoblačno27
Frankfurtoblačno20
Helsinkidážď14
Istanbulslnečno28
Kodaňprehánky17
Kyjevprehánky23
Lisabonoblačno23
Londýnprehánky19
Madridprehánky23
Milánopolooblačno24
Moskvaoblačno16
Osloprehánky13
Parížoblačno19
Prahaoblačno20
Rímbúrky23
Sofiamalá oblačnosť28
Štokholmdážď14
Varšavaoblačno18
Viedeňpolojasno21
Záhreboblačno23
Ženevaoblačno20

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.