Hospodársky denník
USD41,208 Sk
EUR43,225 Sk
CHF26,99 Sk
CZK1,203 Sk
  Pondelok  27.Septembra 1999
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Krok, ktorý treba urobiť


Zákon o malom podnikaní v parlamente
Dlhoočakávaný zákon o malom podnikaní podal do Národnej rady SR ako poslanecký návrh predseda Únie živnostníkov, podnikateľov a roľníkov, poslanec za SDK Pavol Prokopovič. Rieši výšku paušálnej dane, ako aj rozsah úľavy pri platení dane z príjmu, vedenie účtovníctva, povinnosť pokračovať v podnikaní za obdobie najmenej troch rokov a ďalšie záležitosti. P. Prokopovič predpokladá, že ustanovenia tohto zákona využije až 60-tisíc malých podnikateľov. Vzhľadom na úľavy pre začínajúcich sa odhaduje, že zákon by mohol prispieť k zníženiu nezamestnanosti na Slovensku až o 15-tisíc osôb. P. Prokopovič predpokladá, že návrh zákona by sa mohol dostať na prvé čítanie už v októbri. Ako upozornil, vopred ho konzultoval s mnohými poslancami, u ktorých preň našiel pochopenie a podporu. P. Prokopovič poskytol návrh zákonnej normy exkluzívne nášmu denníku (v plnom znení ho uverejníme zajtra). Prisľúbil, že rád odpovie všetkým, ktorí by o návrhu zákona chceli vedieť viac. Záujemcovia sa môžu s otázkami obrátiť na našu redakciu na tel. číslo 07/63811327. Odpovede im sprostredkujeme na stránkach Hospodárskeho denníka. Vladimír Turanský

Počasie

Na východnom Slovensku predpokladáme ešte pretrvávanie nepriaznivých účinkov počasia. Zvýšená môže byť záťaž srdcovo-cievneho, dýchacieho, prípadne zažívacieho systému. Znížená je telesná a duševná výkonnosť a koncentrácia, častejšie sa môžu vyskytovať nervozita, podráždenosť, únava. Pozor na úrazy a nehody! Na ostatnom území očakávame ústup niektorých ťažkostí podmienených počasím, výraznejší u pacientov so srdcovo-cievnymi ochoreniami. Pretrváva vyššia náchylnosť k depresii a pri ochoreniach krčnej chrbtice a k bolestiam hlavy. Intenzívnejšie sú ťažkosti pri ochoreniach pohybového systému, najmä reumatické bolesti.Zajtra predpokladáme od západu postupne ústup nepriaznivých vplyvov počasia. Na celom území však ešte môžu pretrvávať intenzívnejšie reumatické ťažkosti, sklon k depresii a k bolestiam hlavy. (zč)

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené. Hmlisto, na väčšine územia občasný dážď. Ojedinele búrky. Popoludní ustávanie zrážok a ubúdanie oblačnosti. Najvyššia denná teplota 18 až 22, na horách vo výške 1500 m 12 stupňov. Slabý vietor.V utorok a stredu bude veľká, na juhu časom zmenšená oblačnosť. Miestami prehánky, najmä na severe územia. Najnižšia nočná teplota 12 až 8, najvyššia denná 20 a ž24, na severe okolo 18 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 6,47 a zapadne o 18,37 hod.

Amsterdampolojasno19
Atényjasno30
Belehradbúrky28
Berlínprehánky21
Bratislavapolojasno24
Bruselprehánky21
Budapešťoblačno23
Bukurešťoblačno27
Frankfurtoblačno20
Helsinkidážď14
Istanbulslnečno28
Kodaňprehánky17
Kyjevprehánky23
Lisabonoblačno23
Londýnprehánky19
Madridprehánky23
Milánopolooblačno24
Moskvaoblačno16
Osloprehánky13
Parížoblačno19
Prahaoblačno20
Rímbúrky23
Sofiamalá oblačnosť28
Štokholmdážď14
Varšavaoblačno18
Viedeňpolojasno21
Záhreboblačno23
Ženevaoblačno20

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.