Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Bronzový kov z lukostreľby

PH 2000: Volejbalisti SR v semifinále

Ôsmu medailu Slovenska na paralympijských hrách v Sydney získal včera v lukostreľbe v kategórii stojacich Imrich Lyócsa. V boji o 3. miesto zdolal Taliana Maria Espositu 100:97, keď predtým v semifinále náš reprezentant podľahol neskoršiemu víťazovi Juhokórejčanovi An Tae-sungovi 80:106. „Bola to veľmi nervózna súťaž, no vydarila sa. V semifinále bol Kórejčan nad moje sily, ale v súboji o bronz som ťpomstilŤ svojho reprezentačného kolegu Majerčáka - toho práve Esposito vyradil v osemfinále. Bronzová medaila má pre mňa obrovský význam, získať medailu hneď na prvých hrách je fantastický úspech.“

Slovenskí volejbalisti, obhajujúci na paralympiáde striebornú medailu z PH 1996 v Atlante, vyhrali s úradujúcim majstrom sveta Poľskom 3:2 a postúpili do semifinále. V ňom sa vo štvrtok stretnú s Nemeckom, ktoré bude silným súperom. Obhajuje titul z Atlanty a striebro z posledných MS 1998, kde získalo Slovensko bronz. Reprezentačná trénerka Helena Hanková povedala: „Poliakov sme prevalcovali lepšou kondíciou, žiaľ, zranil sa nám kapitán Mihalco. Dúfame, že do semifinále s Nemeckom bude v poriadku. Dopredu sa nevzdávame a azda niečo na Nemcov vymyslíme.“

Pekný úspech dosiahla pri prvej účasti na PH plavkyňa V. Mikulášiková, keď si vybojovala 4. miesto na 100 m prsia v skupine SB8-9 časom 1:29,96 a od bronzovej medaily ju delilo len 0,3 bodu. V rovnakej skupine nastúpila aj dvojnásobná strieborná medailistka z doterajších bojov M. Prokeinová, ktorá obsadila 8. miesto (1:39,07). Medzi telesne postihnutými mužmi SB2 získal finálové 8. miesto na 50 m prsia A. Zaťko (1:11,77). V kategórii SB14 športovcov s mentálnym postihnutím bol vo finále siedmy bronzový medailista na 50 m motýlik P. Kolačkovský časom 29,62. V kategórii TT11 športovcov s mentálnym postihnutím v stolnom tenise postúpila úradujúca majsterka Európy V. Kašparová do dnešného semifinále, keď v štvorčlennej skupine zdolala všetky súperky.

(TASR)

počasie

Dnes bude polojasno až oblačno a ojedinele prehánky. Zrána a predpoludním v nižších polohách miestami hmla. Najvyššia denná teplota 12 až 17, na Orave, v Liptove a na Spiši okolo 10 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 7 stupňov. Slabý premenlivý, prevažne južný vietor. Vo štvrtok bude jasno až polojasno, popoludní na severozápade až oblačno. V piatok veľká oblačnosť a početné prehánky, od 1300 m snehové. Ráno a predpoludním v nižších polohách vo štvrtok miestami hmla. Najnižšia nočná teplota 2 až -3, v piatok 7 až 3 stupne. Najvyššia denná teplota 13 až 17, v piatok 5 až 10 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 7.30 a zapadne o 17.41 hod.