CZK1,252 Sk
  Piatok  27.Októbra 2000

Dve zlaté v jeden deň

Na PH naši paraolympionici excelovali

Slovensko včera získalo na XI. paralympijských hrách v Sydney dve zlaté medaily, čim rozšírili našu zbierku na tri olympijske primáty. O prvé zlato sa pričinila v stolnom tenise v kategórii vozičkárok v TT3 20-ročná študentka Právnickej fakulty UK v Bratislave Alena Kánová, ktorá vo finále vyhrala nad Japonkou Satokou Fudžiwarovou 2:0 (15, 16). Druhú zlatú medailu pre Slovensko získal plavec Pavol Kolačkovský v kategórii mentálne postihnutých športovcov na 200 m v. sp. vo svetovom rekorde 2:02,59.

Semifinále volejbalového turnaja telesne postihnutých - stojacich našej reprezentácii nevyšlo. Obhajcovia striebra z Atlanty ´96 prehrali za 78 minút s Nemeckom 0:3 (-16, -20, - 20). V súboji o bronz sa stretnú so zdolaným z druhého semifinále Kanada - USA.