Hospodársky denník
USD50,054 Sk
EUR42,759 Sk
CHF28,141 Sk
CZK1,234 Sk
  Piatok  10.Novembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Lepšia ekonomika firiem, ceny však zostanú

Slovenská republika od 1. januára 2001 odbúra dovoznú prirážku

Slovensko od 1. januára 2001 zruší dovoznú prirážku. V sú. . .

Deformácie prvej demokracie

Pokrivené odzrkadľovanie vôle amerického ľudu

„Stále nepoznáme výsledok utorkových volieb a ja si uvedomujem, že pre našu demokraciu je to výnimočný moment. Teraz id. . .

Nedokázali sme sa „tam“ vyšplhať

Šéfredaktor Hd P. Kasalovský oslovil tromi otázkami v závere októbra 22 osobností z hospodárstva. Dnes uverejňujeme odpovede Viliama Vetešku, predsedu predstavens. . .

Vaša Best Bank

Od 1. do 9. novembra prišlo do redakcie poštou 66 a mailom 7 hlasovacích lístkov. Celkovo od 26. októbra hlasovalo 185 čitateľov. Poradie preferovaných bánk:

1. Ľudová banka . . .

Premiér sa pomýlil

Peter Višváder

Vari iba v šoku z toho, čo všetko táto vláda sľubovala a čo všetko neplní, mohla verejnosť bez väčších protestov prijať hodnotenie M. Dzurindu o plnení program. . .

Vážený pán minister,

v súvislosti s podnetmi v článku Ako prísť o investíciu za 623 mil. Sk v Hd z 30. októbra t. r. na titulnej strane Vás prosím v súlade s platn. . .

Národný plán zamestnanosti

Komplikovaný problém videný očami Dzurindovej vlády

Slovenská ekonomika prešla po roku 1989 zásadnými zmenami, ktoré mali viac alebo menej nepriaznivý dosah na zames. . .

Zmena výhľadu

Svetová ratingová agentúra Standard & Poor's zvýšila ratingový výhľad Slovenska z hodnotenia stabilný na pozitívny. Zároveň naznačila, že k zvýšeniu ratingu na investičný stupeň mô. . .

Vplyv ropy

Vysoké ceny ropy spolu s internými reštrikčnými opatreniami v rámci petrochemického gigantu OMV podporili rekordný nárast hospodárskych výsledkov. Prevádzkový zisk koncernu sa ku koncu. . .

Pomocná ruka

Nemecký koncern Volkswagen rokuje o kúpe 50-percentného podielu v britskej spoločnosti LDV od bankrotujúcej automobilky Daewoo Motor. Celková výška transakcie bola stanovená na 35,. . .

Zvýšili zisk

Druhá najväčšia rakúska banka Erste Bank zvýšila zisk za prvých deväť mesiacov o 21,9 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Jeho hodnota sa ustálila na 137,1 mil. EUR. Te. . .

Nová únia?

Guvernér austrálskej centrálnej banky I. Macfarlane vyslovil myšlienku vytvorenia menovej únie piateho kontinentu s Novým Zélandom. Hlavné slovo v tejto otázke bude mať menší z dvoch. . .

. . .

počasie

Dnes bude zrána v nižších polohách hmla alebo zamračené s oblačnosťou z hmly. Cez deň prevažne oblačno, na juhu aj polojasno. Ojedinele občasný dážď alebo prehánky, od 1100 m snehové. Najvyššia denná teplota 8 až 12 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 1 stupeň. Slabý premenlivý vietor. V sobotu a nedeľu bude jasno až polojasno, v sobotu sa na severe pri zväčšenej oblačnosti vyskytnú lokálne prehánky, od 800 m snehové. Zrána a predpoludním sa najmä v nedeľu vytvorí hmla alebo nízka oblačnosť, ktorá sa udrží ojedinele po celý deň. Najnižšia nočná teplota 2 až -2 stupne, v nedeľu 0 až -4, v údoliach severného a stredného Slovenska okolo -6 stupňov. Najvyššia denná teplota 5 až 10 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 6.55 a zapadne o 16.17 hod.

Amsterdamdážď8
Aténypolooblačno22
Belehradpolooblačno14
Berlínoblačno8
Bratislavaoblačno9
Bruselprehánky8
Budapešťpolooblačno11
Bukurešťpolooblačno15
Frankfurtoblačno7
Helsinkidážď5
Istanbulpolooblačno21
Kodaňdážď8
Kyjevdážď7
Lisabonjasno14
Londýnpolooblačno7
Madridzamračené9
Milánopolooblačno10
Moskvasneženie-2
Oslo dážď5
Parížpolooblačno8
Prahapolooblačno7
Rímjasno17
Sofiaoblačno11
Štokholmzamračené7
Varšavazamračené8
Viedeňzamračené9
Záhrebdážď10
Ženevaoblačno7

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.