Hospodársky denník
USD49,239 Sk
EUR42,69 Sk
CHF28,017 Sk
CZK1,23 Sk
  Pondelok  13.Novembra 2000

Vybrali sme pre vás

Ešte roku 1993 realizoval režisér Peter Mikulík s hercami Braňom Bystrianskym, Petrom Kočišom, Adelou Gáborovou a ďalšími televízny film podľa románu Vincenta Šikulu Príbeh Mateja Hóza, ktorý hovorí o ľudskej spolupatričnosti medzi mladým mužom a kňazom, prenasledovaným režimom v 50. rokoch v našej krajine. (STV 1, PO 20.00 hod.)

Mystický príbeh o spolužití ľudí a mora podľa dávnych írskych legiend a bájí Írska sága je modernou verziou odvekej túžby človeka po návrate na miesta, ktoré sa pevne spájajú s jeho rodom a odohráva sa v malej rybárskej osade na severozápade Írska. (LUNA, UT 20.00 hod.)

Kanadský film Nebezpečná delikventka je príbeh mladej Marlene Mooreovej, od malička vyrastajúcej za mrežami, ktorá si nedokázala zvyknúť na život v normálnej spoločnosti. (STV 1, UT 22.30 hod.)

Talianska dráma Rodinný proces ukazuje rozdielnosť snažení a túžob dvoch žien - jednej, ktorá túži po dieťati a druhej, ktorá chce ísť po smrti snúbenca na interrupciu. Naostatok nechcené dieťa vychovávajú nevlastní rodičia, žiaľ, s tragickým koncom. (STV1, STR 20.00 hod.)

Z prostredia filmových ateliérov v nacistickom Nemecku je španielsky film Dievča tvojich snov, v ktorom namiesto profesionálnych tanečníkov nastupujú väzni gestapa. Pred smrťou ich zachráni krásna Španielka, o ktorú sa zaujíma sám Goebbels. (STV1, ŠTV 22.00 hod.)

Francúzsky kriminálny film Borsalino a spol. s Alainom Delonom v postave zabijaka, ktorý je odhodlaný pomstiť smrť svojho priateľa, sa odohráva v predvojnovom Marseille a je aj pôsobivým obrazom doby a vzťahov medzi podsvetím a políciou. (LUNA, PIA 20.00 hod.)

Bláznivá americká komédia Deň otcov sleduje dvoch mužov, ktorí súc presvedčení, že každý z nich je otcom dieťaťa svojej bývalej priateľky, ktoré sa stratilo, pustia sa spoločne do jeho hľadania. (TV MA, PIA 20.50 hod.)

(rhk)

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.