Hospodársky denník
USD49,239 Sk
EUR42,69 Sk
CHF28,017 Sk
CZK1,23 Sk
  Pondelok  13.Novembra 2000

Stálice novembrového programu

Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre pripravilo v novembri pre svojich priaznivcov viac ako 20 inscenácií rôznych druhov dramatického umenia v podaní domácich i hosťujúcich súborov.

Na javisku veľkej sály sa popri domácom kolektíve predstaví hosťujúce Radošinské naivné divadlo s hrou Súpis dravcov, Jókaiho divadlo z Komárna s rozprávkou Bendeguzove dobrodružstvá a Činohra Slovenského národného divadla v Bratislave s inscenáciou-paródiou Sex noci svätojánskej. V divadelnom štúdiu uvidia jeho návštevníci hru Mariusa Von Mayenburga Tvár v ohni, romantický príbeh Alfreda de Musseta S láskou sa neradno zahrávať a inscenáciu z pera súčasnej českej autorky Lenky Lagronovej pod názvom Terezka.

Stálicami dramaturgického plánu sezóny zostávajú naďalej výpravné muzikály Fidlikant na streche a povesť o krvilačnej grófke Báthoryčke, ktorá bude mať v Nitre 18. novembra štyridsiatu reprízu. „Fidlikantovi“, ktorého v marci t. r. uviedli v Nitre v stej repríze, však ťažko konkurovať. Záujem o príbeh mliekara Tovjeho, jeho rodiny a obyvateľov Anatevky zo začiatku storočia v majstrovskej réžii Jozefa Bednárika stále pretrváva. Divadlo už teraz prijíma objednávky lístkov na dvanásť predstavení tohto muzikálu v decembri t. r. a januári 2001. Krok s muzikálom drží Mussetova lyrická melodráma S láskou sa neradno zahrávať, ktorá bude mať v divadelnom štúdiu 30. novembra 115. reprízu.

(TASR, dan)

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.