CZK1,23 Sk
  Pondelok  13.Novembra 2000

Dve prehry a jedna výhra

Neobhájili sme prvenstvo na Nemeckom pohári

Slovenskí hokejoví reprezentanti obsadili na 11. ročníku Nemeckého pohára v hannoverskej Preussag aréne 3. miesto, keď v záverečnom zápase prehrali so Švajčiarskom 2:4. Víťazom turnaja sa stala Kanada pred Švajčiarskom, štvrté skončilo Nemecko a toto poradie už bolo dané pred záverečným zápasom pohára Kanada - Nemecko, ktoré sa skončilo po našej uzávierke.

Slovensko z Nemeckého pohára odchádza s jedným víťazstvom (nad Nemeckom 2:1) a dvoma prehrami. V sobotu prehrali zverenci J. Filca a V. Šťastného s Kanadou v predĺžení 4:5. Včera v zápase so Švajčiarskom, hoci v úvode začali razantne a súper sa do útoku nedostával, no po vyrovnaní skóre Švajčiarmi (Rataj rozohral puk krížom cez vlastné pásmo na čepeľ protihráča, ten vystrelil na Lipovského a po odraze poľahky trafil Reichert, lebo Hurtaj sa na neho len pozeral) sa karta obrátila. Švajčiari sa prebudili a naši striedali jednu chybu za druhou. Druhá tretina priniesla nudný hokej rekreačného charakteru. Naši sa nesnažili a súperovi stav vyhovoval. V podobnom duchu sa niesla aj záverečná časť. Vývoj zdramatizoval až Kuľhov zásah 5 minút pred koncom. Švajčiari pridali do prázdnej bránky ešte jeden gól.

Výsledky: SR - Švajčiarsko 2:4 (1:2, 0:0, 1:2), góly: 5. Milo (Lipiansky, Kuľha), 55. Kuľha (Milo) - 10. Seger (Steinegger), 18. Reichert (Wichser), 44. Jenni (Wichser), 60. Jenni (Gerber), vylúčení: 9:10, presilovky: 1:1. Kanada - Slovensko 4:5 (0:1, 0:2, 4:1 - 1:0), góly: 44. Anderson (Miner, Miller), 51. Anderson (Casselman, Miner), 52. Chyzowski, 59. McLlwain, 64. Norris (Fearns) - 4. Uram (Plch, Babka), 29. Štefanka (Majeský), 30. Országh (Török, Pavlikovský), 60. Kuľha (Pavlikovský, Šechný). Nemecko - Švajčiarsko 2:4 (1:1, 1:2, 0:1).