Hospodársky denník
USD49,239 Sk
EUR42,69 Sk
CHF28,017 Sk
CZK1,23 Sk
  Pondelok  13.Novembra 2000

Pápež vyzýva

Vatikán (TASR) - Pápež Ján Pavol II. včera počas tradičnej nedeľnej omše vo Vatikáne vyhlásil, že ak sa ľudstvo nenaučí zlaďovať novú technológiu s úctou k prírode, život človeka na Zemi sa stane ešte ohrozenejší. „Ak sa svet jemnej technológie neuvedie do súladu s jednoduchým jazykom prírody, život človeka budú ohrozovať ešte väčšie riziká, ktorých znepokojujúce náznaky vidíme už teraz,“ konštatoval pápež.

Česi volili

Praha (TASR) - Voliči v Českej republike rozhodovali včera o zložení nových krajských zastupiteľstiev a obmene jednej tretiny Senátu. Na 13 regiónov prejde po Novom roku rad právomocí súčasných ministerstiev. Predpoludním sprevádzal voľby nie príliš veľký záujem ľudí

Neohlásený

Záhreb (TASR) - Chorvátske ministerstvo zahraničných vecí ostro odsúdilo neohlásenú návštevu srbského ministra pre vzťahy so Srbmi žijúcimi mimo Srbska Vojislava Vukčeviča v chorvátskom Vukovare, kde sa stretol s predstaviteľmi chorvátskych Srbov.

Smrť vdovy

Jeruzalem (TASR) - Vdova po zavraždenom izraelskom premiérovi Jicchakovi Rabinovi Leah Rabinová včera v nemocnici neďaleko Tel Avivu zomrela na zlyhanie srdca. Sedemdesiatdvaročná Leah Rabinová trpela na rakovinu pľúc a pred týždňom ju hospitalizovali v nemocnici Rabin Hospital neďaleko Tel Avivu pre poruchy srdcovej činnosti.

Výbuch míny

Saida(TASR) - Dvaja libanonskí civilisti zahynuli a jeden sa ťažko zranil pri včerajšom výbuchu míny v juhovýchodnom Libanone na okraji zóny, ktorú Izrael okupoval 22 rokov. Informovala o tom libanonská polícia.

Podľa policajných zdrojov k výbuchu došlo medzi dedinami Jebaa a

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.