Hospodársky denník
USD49,239 Sk
EUR42,69 Sk
CHF28,017 Sk
CZK1,23 Sk
  Pondelok  13.Novembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Líder v bankových čípových kartách EMV

Bull Slovakia, spol. s r. o., je registrovaná od 1. 10. 1993 so sídlom v Bratislave ako 100-percentná pobočka materskej francúzskej medzinárodnej spoločnosti Bull S.A, existujúcej od roku 1933. Groupe Bull predstavuje už mnoho desaťročí významného svetového dodávateľa informačných technológií a príslušných služieb. Hlavné sídlo má v Paríži a v súčasnosti zamestnáva viac než 20 000 pracovníkov vo viac ako 85 krajinách sveta. Ponuka spoločnosti Bull neobsahuje len produkty a služby, ale zahŕňa tiež zodpovednosť za komplexné zákaznícke projekty v súlade s naplnením individuálneho očakávania zákazníka. Aktivity spoločnosti smerujú do všetkých segmentov trhu informačných technológií, ako sú oblasti verejných služieb, bankovníctva a poisťovníctva, telekomunikácií, výrobných podnikov, štátnej správy a pod.

Spoločnosť Bull ponúka široké spektrum systémov, infraštruktúry a služieb informačných technológií, v spojení s najlepšími celosvetovými aj lokálnymi partnermi využíva aj vlastné odborné znalosti z oblasti systémovej integrácie. V tejto oblasti je spoločnosť Bull známa najmä svojimi inovačnými produktmi a know-how, ktoré zahŕňajú unixové servery produktovej rodiny Escala, servery typu Intel rady EXPRESS 5800; softvérový komplex OpenMaster, zabezpečujúci bezpečnú správu heterogénnych systémov a komunikačných sietí a čipové karty CP8. Nemenej dôležitou oblasťou sú komplexné bankové a poisťovacie informačné systémy, riadiace informačné systémy ERP typu BAAN a SAP, komplexné riešenia bezhotovostného platobného styku, EFT POS terminály, samoobslužné terminály (bankomaty a informačné kiosky), komplexné pokladničné systémy a informačné systémy obchodných domov, laserové, atramentové a ihličkové tlačiarne typu Compuprint, vysokovýkonné tlačiarenské systémy Nipson - Xeikon (s rýchlosťou digitálnej tlače až do 700 strán formátu A4 za minútu), v oblasti osobných počítačov vlastnú značku Zenith Data System postupne v ponuke nahrádzajú počítače značky NEC, a to aj v oblasti notebookov. K tomu všetkému patria, samozrejme, príslušné služby, zahrňujúce poradenstvo, analýzy, implementáciu, školenia, optimalizáciu, servis, údržbu a pod. No a v poslednom období sa do popredia dostáva oblasť bezpečnosti v komunikačných systémoch s nástupom fenoménu zvaného internet. Aj tu má spoločnosť Bull širokú škálu vlastných osvedčených produktov a príslušných služieb, ktoré zabezpečia to, čo každý používateľ v podvedomí očakáva: jednoduchosť, transparentnosť, ovládateľnosť, modifikovateľnosť, otvorenosť a predovšetkým bezpečnosť.

Groupe Bull sa celosvetovo radí k najväčším systémovým integrátorom. Znalosti a skúsenosti spoločnosti umožňujú realizovať veľmi rozsiahle projekty vďaka dôslednému uplatňovaniu vlastnej metodiky riadenia projektov „MOSIC”, ktorá redukuje riziká každého takto riadeného projektu na akceptovateľnú a predovšetkým kontrolovateľnú úroveň.

Na Slovensku sa spoločnosť Bull, napriek len niečo vyše sedemročnej histórii radí medzi popredné spoločnosti v príslušnej oblasti podnikania. Napr. v poslednom roku sa tu stala spoločnosť Bull Slovakia najväčším dodávateľom platobných terminálov, slovenské prvenstvo jej patrí aj v oblasti bankových čipových kariet typu EMV, jej zákazníkmi sa stali zástupcovia štátneho sektora a ministerstiev ako ministerstvo hospodárstva, ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny, ministerstvo vnútra, ministerstvo školstva, ale aj Železničná polícia, zákazníkmi spoločnosti Bull sú prakticky všetky komerčné banky pôsobiace na Slovensku, pre významné výrobné spoločnosti, ako sú Palma Tumys, a. s., Izomat Nová Baňa, a. s., Skloobal Nemšová, a. s. a Essel Slovenská Ľupča, a. s., boli spoločnosťou Bull dodané komplexné riadiace informačné systémy. Telefónne účty Slovenských telekomunikácií, a. s., sú tlačené na vysokovýkonných tlačiarňach spoločnosti Bull a zoznam referencií zahŕňa mnoho ďalších príkladov, čo je však nemenej dôležité, počet spokojných zákazníkov sa stále rozširuje ….

Bull Slovakia, spol. s r. o., Miletičova 7, 821 08 Bratislava, tel.: 07 / 555 748 57,

fax: 07/ 555 748 87, www.bull.sk, E-mail: bull@bull.sk

Počasie

Dnes bude polojasno až oblačno a ojedinele slabé zrážky. Ráno a predpoludním početné hmly alebo nízka oblačnosť, ktorá sa lokálne udrží po celý deň. Najvyššia denná teplota 10 až 15, pri celodennej hmle okolo 7, na juhozápade pri slnečnom počasí okolo 17 a na horách vo výške 1500 m okolo 7 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 6, na juhozápade 8 až 12 m/s, na horách 15 až 20 m/s.V utorok a stredu bude prevažne polojasno, v nižších polohách miestami zamračené nízkou oblačnosťou a hmlisto. Najnižšia nočná teplota 6 až 2, na juhu okolo 8 stupňov. Najvyššia denná teplota 12 až 17, na miestach s dlhšie trvajúcou hmlou alebo nízkou oblačnosťou len okolo 8 stupňov. Na juhu pri slnečnom počasí bude mimoriadne teplo - maximálna teplota sa v tejto časti územia bude pohybovať okolo 20 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 6.59 a zapadne o 16.13 hod.

Amsterdamprehánky9
Atényjasno22
Belehradoblačno17
Berlíndážď12
Bratislavapolooblačno18
Bruseldážď9
Budapešťpolooblačno14
Bukurešťjasno12
Frankfurtdážď11
Helsinkidážď5
Istanbuljasno18
Kodaňdážď9
Kyjevzamračené5
Lisabonprehánky15
Londýnoblačno8
Madridprehánky10
Milánoprehánky15
Moskvazamračené0
Oslodážď6
Paríždážď9
Prahazamračené12
Rímbúrky22
Sofiahmlisto9
Štokholmdážď7
Varšavazamračené8
Viedeňpolooblačno18
Záhrebpolooblačno20
Ženevazamračené14

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.Tlak

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 9. 11. 2000: Bratislava 99, 51, Sliač 97,65, Košice 98,65, Poprad 93,06, za 10. 11. 2000: Bratislava 100,37, Sliač 98,21, Košice 99,16, Poprad 93,61, za 11. 11. 2000: Bratislava 101,00, Sliač 98,94, Košice 99,90, Poprad 94,18.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.