Hospodársky denník
USD49,239 Sk
EUR42,69 Sk
CHF28,017 Sk
CZK1,23 Sk
  Pondelok  13.Novembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Seriózny a stabilný partner

Spoločnosť Intercredit Bratislava, spol. s r. o., bola založená v roku 1993 majoritným spoločníkom Intercredit Informations Holding Viedeň ako v poradí štvrtá samostatná spoločnosť vo východnej Európe na účely poskytovania dvoch hlavných produktov pre domácich a zahraničných klientov - mimosúdneho inkasa pohľadávok, ako aj najrôznejších obchodných informácií. Intercredit Bratislava, spol. s r. o., sa výrazným spôsobom podieľa na vytváraní štandardných podmienok obchodovania na našom trhu, znižovaním obchodných rizík, ako aj predchádzaním prípadných strát z nevymožiteľných pohľadávok . Štandardné podmienky, akými je získavanie obchodných informácií, hodnotenie bonity firmy, odporúčanie výšky úverového rámca, ako aj rozsahu a spôsobu možnej spolupráce v zahraničí - z nášho hľadiska predovšetkým v krajinách Európskej únie - považujú za základný a úplne bežný spôsob nadviazania obchodnej spolupráce a neskôr aj korektného a spoľahlivého udržania dlhodobých obchodných vzťahov.

Silnú podporu, ktorú Intercredit Bratislava dostáva od svojich dvoch materských firiem - KSV (Spolku na ochranu veriteľov) Viedeň, ako aj COFACE France - najväčšej svetovej poisťovacej spoločnosti pre exportné úvery - využívame k plnej spokojnosti našich klientov z hľadiska rýchlosti, obsahu a kvality informácií a tiež vymáhania pohľadávok. Vzhľadom na členstvo v rôznych medzinárodných zoskupeniach, ako Info Alliance, Credit Alliance a Eurogate siahajú priame spojenia nášho holdingu do viac ako 67 krajín sveta, s prístupom do rôznych databáz s viac ako 25 miliónmi aktuálnych údajov o rôznych medzinárodných spoločnostiach a firmách. Práve vďaka tejto celosvetovej sieti, ako aj moderným komunikačným nástrojom sme schopní reagovať veľmi rýchlo a vysoko kvalitne na najrôznejšie požiadavky našich domácich i zahraničných klientov.

Nie sme však iba poskytovateľmi obchodných a finančných informácií, ale zaujímame tiež významné postavenie poradenskej spoločnosti, hlavne pri medzinárodných fúziách, príprave kooperácií, ako aj pri uzatváraní nových obchodov, kde klienti bez adekvátnych skúseností v medzinárodnom obchode, resp. poznania lokálneho trhu, ako aj aktuálnych zákonov a predpisov nemajú veľkú šancu na úspech. Nejde pritom iba o slovenské subjekty, začínajúce obchodovať v zahraničí, ale vo väčšine prípadov o renomované medzinárodné spoločnosti , prichádzajúce po prvý raz na náš trh, ktorý je pre nich neznámy a nový.

Intercredit Bratislava disponuje overeným medzinárodným know-how, ktorý využíva pri posudzovaní kredibility spoločností a riešení inkasa pohľadávok na domácom aj zahraničnom trhu. Pre klientov je však zaujímavé aj prepojenie s ostatnými holdingovými zastúpeniami Intercreditu, pretože rovnaký medzinárodný štandard je využívaný vo všetkých 8 krajinách strednej a východnej Európy. Cez on-line systém prepojený sieťou internetu dokážeme rýchlo a kvalitne zabezpečiť požadované informácie akémukoľvek klientovi v reálnom čase s možnosťou prístupu do príslušnej databázy a jeho spätnej väzby.

Klienti, dlhodobo využívajúci naše produkty, oceňujú predovšetkým silu medzinárodného štandardu, profesionálnosť a minimalizáciu svojich nákladov, ako aj prevenciu prípadných strát zo zlých obchodov s neserióznymi partnermi.

Intercredit, spol. s r. o., Bratislava je so svojimi 30 zamestnancami na celom území Slovenska a 130-ročnými skúsenosťami KSV, ako aj 50-ročnými skúsenosťami Coface serióznym a stabilným partnerom mnohých renomovaných i začínajúcich spoločností, ktorým pomáha pri vstupe na náš trh alebo integrácii do EÚ.

(do)

Počasie

Dnes bude polojasno až oblačno a ojedinele slabé zrážky. Ráno a predpoludním početné hmly alebo nízka oblačnosť, ktorá sa lokálne udrží po celý deň. Najvyššia denná teplota 10 až 15, pri celodennej hmle okolo 7, na juhozápade pri slnečnom počasí okolo 17 a na horách vo výške 1500 m okolo 7 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 6, na juhozápade 8 až 12 m/s, na horách 15 až 20 m/s.V utorok a stredu bude prevažne polojasno, v nižších polohách miestami zamračené nízkou oblačnosťou a hmlisto. Najnižšia nočná teplota 6 až 2, na juhu okolo 8 stupňov. Najvyššia denná teplota 12 až 17, na miestach s dlhšie trvajúcou hmlou alebo nízkou oblačnosťou len okolo 8 stupňov. Na juhu pri slnečnom počasí bude mimoriadne teplo - maximálna teplota sa v tejto časti územia bude pohybovať okolo 20 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 6.59 a zapadne o 16.13 hod.

Amsterdamprehánky9
Atényjasno22
Belehradoblačno17
Berlíndážď12
Bratislavapolooblačno18
Bruseldážď9
Budapešťpolooblačno14
Bukurešťjasno12
Frankfurtdážď11
Helsinkidážď5
Istanbuljasno18
Kodaňdážď9
Kyjevzamračené5
Lisabonprehánky15
Londýnoblačno8
Madridprehánky10
Milánoprehánky15
Moskvazamračené0
Oslodážď6
Paríždážď9
Prahazamračené12
Rímbúrky22
Sofiahmlisto9
Štokholmdážď7
Varšavazamračené8
Viedeňpolooblačno18
Záhrebpolooblačno20
Ženevazamračené14

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.Tlak

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 9. 11. 2000: Bratislava 99, 51, Sliač 97,65, Košice 98,65, Poprad 93,06, za 10. 11. 2000: Bratislava 100,37, Sliač 98,21, Košice 99,16, Poprad 93,61, za 11. 11. 2000: Bratislava 101,00, Sliač 98,94, Košice 99,90, Poprad 94,18.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.