Hospodársky denník
USD49,239 Sk
EUR42,69 Sk
CHF28,017 Sk
CZK1,23 Sk
  Pondelok  13.Novembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Creditreform - Storočná tradícia podnikateľskej istoty

„Ak sa na to pozriete z ktorejkoľvek strany, výber obchodného partnera stojí na začiatku vášho úspechu. Rozhodujúce vo vašom úspechu je, či zvolíte správne alebo nesprávne. Prečo sa však spoliehať na šťastie, keď sa môžete poradiť s nami?“

„Dobrá rada stojí groš“ - múdre porekadlo našich starých otcov. Nadčasovo aktuálne. Dnes o to viac, že zároveň s otvorením hraníc a zvýšením možností podnikania v zahraničí sa zvýšili aj možnosti prísť o svoje úspory a investície. „Je samozrejmosťou, že ak zahraničný obchodný partner neplatí, je potrebná kompetentná a medzinárodne spoľahlivá spoločnosť, zaoberajúca sa vymáhaním pohľadávok, ktorá zabezpečí, aby sa z upomienky stala platba,“ hovorí Pavol Lukšic, konateľ spoločnosti Creditreform, k. s., na Slovensku. Táto spoločnosť bola založená v roku 1879 v nemeckom Mainzi s cieľom preverovať pre svojich klientov obchodné spojenia, znižovať podnikateľské riziká a chrániť ich tak pred vznikom nedobytných pohľadávok. Na tom sa nič nezmenilo. Creditreform, k. s., aj dnes pomáha spriehľadňovať hospodárstvo, zabraňuje stratám a znižuje podnikateľské riziko. A to aj vďaka tomu, že si zvláda problémy, ktoré pre väčšinu firiem predstavujú vážne bariéry: cudzie jazyky, iný právny systém a vzdialenosť.

Na Slovensku začala spoločnosť Creditreform, k. s., pôsobiť v roku 1891 a fungovala až do roku 1948. Svoju činnosť obnovila po 100 rokoch od jej založenia v roku 1991. Za takmer desať rokov fungovania sa spoločnosti na Slovensku podarilo vytvoriť obsiahlu databázu informácií o slovenských spoločnostiach a podnikateľoch, pričom sa táto databáza rozširuje o nové registrované subjekty.

Sieť viac ako 170 európskych pobočiek spoločnosti zamestnáva okolo 3500 pracovníkov, ktorých odborné znalosti a skúsenosti (špecializovaní na vymáhanie pohľadávok vo svojich krajinách, znalosť tamojšej mentality, kontakty na právnikov) dnes využíva približne 150 000 zákazníkov. Sú to menšie firmy všetkých možných odborov, ale aj veľké spoločnosti ako banky, poisťovne a lízingové firmy.

Creditreform je jednou z najväčších spoločností v Európe, ktorá poskytuje firemné a hospodárske informácie. Patrí k popredným spoločnostiam ponúkajúcim mimosúdne vymáhanie pohľadávok. Spojenie vedúcich nezávislých spoločností ponúkajúcich hospodárske informácie zo všetkých krajín západnej Európy do Business Information Group-Network (BIGNet) umožňuje Creditreformu on-line prístup k informáciám o viac ako 16 miliónoch firiem z 12 krajín západnej Európy! V krátkom čase bude na on-line systém pripojená aj stredná a východná Európa.

Creditreform dodáva hodnoverné hospodárske informácie, ktoré majú medzinárodný štandard, sú permanentne aktualizované a umožňujú v nadväznosti na index bonity priame ohodnotenie dôveryhodnosti a platobnej schopnosti firmy. V súčasnosti k stálym zákazníkom spoločnosti patrí vyše 100 firiem pôsobiacich na území SR. Ich pravidelné objednávky svedčia o nasledujúcich výhodách hospodárskych informácií:

- preverenie obchodného partnera,

- pohľad do finančnej situácie potenciálneho partnera,

- informácie o firmách z celého sveta,

- znalosť miestnych pomerov a skúsenosti dané sieťou pobočiek,

- prepojenosť s vlastným oddelením vymáhania pohľadávok,

Index bonity

Creditreformom vyvinutý index bonity umožňuje priamo odhadnúť riziká obchodného kontaktu vyplývajúce z hospodárskej informácie. O čo vyšší je index bonity (má hodnotu od 100 do 600 rizikových bodov), o to väčšie je riziko. Do vypočítavania indexu bonity sú zahŕňané len tie údaje, ktoré majú vplyv na bonitu podniku.

Znižovanie podnikateľských rizík

Znamená to včas rozpoznať rizikové faktory. Hospodárska informácia Creditreformu sa podľa najdôležitejších bodov rozdeľuje na:

- všeobecné údaje o firme (právna forma, dátum založenia, údaje o registrácii, predmet podnikania a

odvetvie, údaje o štatutárnych orgánoch),

- finančné údaje (kapitál, ročný obrat, nehnuteľnosti, aktíva, pasíva),

- iné údaje (podnikový rozvoj, situácia v zákazkách, počet pracovníkov, bankové spojenie atď.),

- údaje o bonite (index bonity, platobná schopnosť, otázka kreditu, najvyšší kredit).

Hlavné výhody vymáhania pohľadávok prostredníctvom Creditreformu

- poznáme hospodárske pomery vašich dlžníkov, a preto môžeme voči nim správne postupovať,

- dlžníci sa chcú vyhnúť zhoršenému posudzovaniu svojej platobnej schopnosti pri poskytovaní hospodárskych informácií, preto zaplatia Creditreformu rýchlejšie ako ostatným veriteľom,

- spoločnosť očakáva honorár až po úspešnom vymožení, čo znamená, že pracuje rýchlo, efektívne a úspešne,

- minimalizácia vašich nákladov spojených s vymáhaním,

- permanentný dohľad nad dohodnutými lehotami úhrad,

- sprostredkovanie prípadného súdneho konania skúsenými právnikmi.

Kontakt:

Creditreform, k. s.

Liptovská 33

821 09 Bratislava

Tel.: 07-5341 6991

Fax: 07-5363 0031

E-mail: creditreform@creditreform.sk

www.creditreform.sk

Počasie

Dnes bude polojasno až oblačno a ojedinele slabé zrážky. Ráno a predpoludním početné hmly alebo nízka oblačnosť, ktorá sa lokálne udrží po celý deň. Najvyššia denná teplota 10 až 15, pri celodennej hmle okolo 7, na juhozápade pri slnečnom počasí okolo 17 a na horách vo výške 1500 m okolo 7 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 6, na juhozápade 8 až 12 m/s, na horách 15 až 20 m/s.V utorok a stredu bude prevažne polojasno, v nižších polohách miestami zamračené nízkou oblačnosťou a hmlisto. Najnižšia nočná teplota 6 až 2, na juhu okolo 8 stupňov. Najvyššia denná teplota 12 až 17, na miestach s dlhšie trvajúcou hmlou alebo nízkou oblačnosťou len okolo 8 stupňov. Na juhu pri slnečnom počasí bude mimoriadne teplo - maximálna teplota sa v tejto časti územia bude pohybovať okolo 20 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 6.59 a zapadne o 16.13 hod.

Amsterdamprehánky9
Atényjasno22
Belehradoblačno17
Berlíndážď12
Bratislavapolooblačno18
Bruseldážď9
Budapešťpolooblačno14
Bukurešťjasno12
Frankfurtdážď11
Helsinkidážď5
Istanbuljasno18
Kodaňdážď9
Kyjevzamračené5
Lisabonprehánky15
Londýnoblačno8
Madridprehánky10
Milánoprehánky15
Moskvazamračené0
Oslodážď6
Paríždážď9
Prahazamračené12
Rímbúrky22
Sofiahmlisto9
Štokholmdážď7
Varšavazamračené8
Viedeňpolooblačno18
Záhrebpolooblačno20
Ženevazamračené14

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.Tlak

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 9. 11. 2000: Bratislava 99, 51, Sliač 97,65, Košice 98,65, Poprad 93,06, za 10. 11. 2000: Bratislava 100,37, Sliač 98,21, Košice 99,16, Poprad 93,61, za 11. 11. 2000: Bratislava 101,00, Sliač 98,94, Košice 99,90, Poprad 94,18.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.