Hospodársky denník
USD49,239 Sk
EUR42,69 Sk
CHF28,017 Sk
CZK1,23 Sk
  Pondelok  13.Novembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Lákavé kurzy Executive a Business

Jazykové pobyty od Portugalska cez Veľkú Britániu po Nový Zéland

Umožniť klientom, aby videli krajinu, poznali jej kultúru, zoznámili sa s novými ľuďmi a ich štýlom života, naučili sa jazyk a rozšírili si odborné znalosti. To je v kocke najhlavnejšia, ale zďaleka nie jediná činnosť úspešnej spoločnosti InterStudy, ktorá vznikla v roku 1998 na Slovensku najprv ako združenie a neskôr sa pretransformovala na spoločnosť s ručením obmedzeným. “Interstudy v podstate zabezpečuje profesionálny servis v oblasti štúdia v zahraničí pre všetky vekové kategórie našich klientov. To znamená, že ponúkame nielen prázdninové pobyty so špeciálnymi programami pre deti a mládež od 7 do 17 rokov, ale aj celoročné kurzy do 13 krajín, štúdium na strednej škole s výberom z troch krajín, možnosť univerzitného štúdia na prestížnych školách v Nemecku, a štúdium v rôznych odboroch, ako je obchod, cestovný ruch, MBA a pod. Ďalej prípravu na britskú univerzitu s garanciou prijatia, kurzy pre seniorov, ako aj čoraz obľúbenejšie kurzy Executive a Business zamerané na obchod, bankovníctvo, finančníctvo atď. s možnosťou výberu zo štyroch krajín,” uviedla pracovníčka InterStudy Mária Kovácsová. Základným cieľom InterStudy je umožniť klientom naučiť sa cudzí jazyk (výučba od 20 do 40 hodín týždenne) či získať odborné znalosti v prostredí krajiny, kde sa jazyk používa. Aj preto spolupracuje so vzdelávacími inštitúciami, ktoré klientov zaraďujú do skupín s maximálnym počtom 12, a v prípade kurzov Executive a Business s počtom 6, pričom sa vyhýbajú tomu, aby v skupine pôsobilo viac slovensky hovoriacich klientov.

Výber školy podľa M. Kovácsovej garantuje InterStudy na základe už takmer päťročnej dobrej spolupráce. Klient si môže vybrať z ponuky štrnástich krajín - Portugalsko, Veľká Británia, Írsko, Kanada, USA, Malta, Austrália, Nový Zéland, Nemecko, Rakúsko, Francúzsko, Španielsko, Taliansko a Švajčiarsko, teda z takmer piatich desiatok univerzitných miest. InterStudy ponúka aj prehľad skúšok, ktoré si klient v danej krajine môže urobiť. “S každým klientom, samozrejme, najskôr konzultujeme všetky jeho možnosti pri výbere programu a jeho náročnosti. Ak klient cestuje do krajiny s vízovou povinnosťou, víza za neho bezplatne vybavíme. Rovnako za klienta vyberieme aj najlepší a najvýhodnejší spôsob dopravy, letenky, cestovné lístky, transfer z letiska či stanice do miesta ubytovania a späť, zabezpečíme pre neho cestovné poistenie poisťovne Allianz a klient dostane aj všetky potrebné informácie o mieste pobytu, škole, službách, nevyhnutné telefónne čísla a kontakty na zastupiteľské úrady. Záujemcom okrem toho bezplatne spracujeme kalkuláciu konečných nákladov, vrátane učebných pomôcok, ktoré sú zvyčajne v cene kurzu,” vysvetľuje M. Kovácsová. Jednotlivé školy však organizujú aj fakultatívne výlety a spoločenské aktivity, ktoré si klient môže dodatočne vybrať. Deti majú, pravda, komplexnú ponuku - od dopravy, transferu, učebníc cez program na voľný čas až po stravovanie. No ako poznamenala M. Kovácsová, ak si klient nevyberie zo skutočne širokej ponuky katalógu, má InterStudy v databáze ďalšie partnerské školy, ktoré si klient môže vybrať spolu s programom.

Pokiaľ ide o stále obľúbenejšie kurzy Executive a Business, tie môže klient absolvovať po celý rok v univerzitných mestách v USA, Veľkej Británii, na Malte, v Kanade, Nemecku a v Rakúsku. Môže ísť o jedno- až štvortýždňové individuálne, tzv. one-to-one kurzy. Ide o vysokointenzívne kurzy vypracované pre ľudí zastávajúcich vedúce funkcie. Ďalšie kurzy Executive a Business pre profesionálov sú vo forme skupinových (maximálne 5-6 účastníkov) alebo individuálnych lekcií 20 až 30 hodín týždenne, zameraných na marketingové aktivity, financie, manažment, prezentácie, obchodné rokovania, právo, strategické plánovanie a medzinárodný obchod či medzinárodnú komunikáciu, a to v anglickom, nemeckom a vo francúzskom jazyku. Plán výučby sa však podľa špecifických potrieb môže zostavovať podľa želania klienta, pričom vo väčšine škôl má neobmedzený prístup k internetu, faxovým službám a k multimediálnemu biznis centru. InterStudy môže zabezpečiť na želanie klienta aj návštevu organizácie v mieste pobytu s podobným zameraním, ako má jeho organizácia na Slovensku.

Profesionalita, osobný prístup, kvalitné služby a flexibilita. Ciele, ktoré InterStudy stále sleduje. Medzi krajiny, o ktoré by radi budúcu ponuku rozšírili, patria aj exotické destinácie. Vo väčšine krajín rozšíria aj výber programov Executive a Business.

Slávka Blazseková

Kontakt:

InterStudy, s. r. o.

Štefánikova 29

81105 Bratislava

tel: 02/52622611, 52622612

fax: 52622613

e-mail: info@interstudy.sk

www.interstudy.sk

Počasie

Dnes bude polojasno až oblačno a ojedinele slabé zrážky. Ráno a predpoludním početné hmly alebo nízka oblačnosť, ktorá sa lokálne udrží po celý deň. Najvyššia denná teplota 10 až 15, pri celodennej hmle okolo 7, na juhozápade pri slnečnom počasí okolo 17 a na horách vo výške 1500 m okolo 7 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 6, na juhozápade 8 až 12 m/s, na horách 15 až 20 m/s.V utorok a stredu bude prevažne polojasno, v nižších polohách miestami zamračené nízkou oblačnosťou a hmlisto. Najnižšia nočná teplota 6 až 2, na juhu okolo 8 stupňov. Najvyššia denná teplota 12 až 17, na miestach s dlhšie trvajúcou hmlou alebo nízkou oblačnosťou len okolo 8 stupňov. Na juhu pri slnečnom počasí bude mimoriadne teplo - maximálna teplota sa v tejto časti územia bude pohybovať okolo 20 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 6.59 a zapadne o 16.13 hod.

Amsterdamprehánky9
Atényjasno22
Belehradoblačno17
Berlíndážď12
Bratislavapolooblačno18
Bruseldážď9
Budapešťpolooblačno14
Bukurešťjasno12
Frankfurtdážď11
Helsinkidážď5
Istanbuljasno18
Kodaňdážď9
Kyjevzamračené5
Lisabonprehánky15
Londýnoblačno8
Madridprehánky10
Milánoprehánky15
Moskvazamračené0
Oslodážď6
Paríždážď9
Prahazamračené12
Rímbúrky22
Sofiahmlisto9
Štokholmdážď7
Varšavazamračené8
Viedeňpolooblačno18
Záhrebpolooblačno20
Ženevazamračené14

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.Tlak

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 9. 11. 2000: Bratislava 99, 51, Sliač 97,65, Košice 98,65, Poprad 93,06, za 10. 11. 2000: Bratislava 100,37, Sliač 98,21, Košice 99,16, Poprad 93,61, za 11. 11. 2000: Bratislava 101,00, Sliač 98,94, Košice 99,90, Poprad 94,18.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.