Hospodársky denník
USD49,239 Sk
EUR42,69 Sk
CHF28,017 Sk
CZK1,23 Sk
  Pondelok  13.Novembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

PUNCH PRODUCTS TRNAVA, spol. s r. o.

PUNCH INTERNATIONAL

Punch International, belgická akciová spoločnosť, založená v roku 1982 v súčasnosti pôsobiaca globálne vo svojich 9 výrobných závodoch v Belgicku, Anglicku, USA, Mexiku, Číne, Kórei a na Slovensku zamestnáva viac ako 2200 pracovníkov. Punch International sa profiluje ako profesionálny dodávateľ „EMS“ služieb - Electronics Manufacturing Services. Spoločnosť je v súčasnosti členená do troch jednotiek - Consumer Electronic, Display Systems a Profesional Electronic. Spoločnosť je zameraná na veľkosériovú výrobu komponentov a subsystémov pre spotrebnú elektrotechniku, vysoko na sofistikované komponenty pre všetky druhy obrazoviek a až po komplexné produkty pre oblasť grafického priemyslu. Spoločnosť je schopná ponúknuť svojim zákazníkom celý proces od dizajnu a vývoja až po komplexný návrh výrobných procesov a samotnú výrobu. Kľúčoví zákazníci spoločnosti sú značkoví výrobcovia elektrotechniky ako napríklad Philips, Sony, Panasonic a Xerox. Od marca 1999 je spoločnosť registrovaná na bruselskej burze - „Brussels Stock Exchanges“ teraz EUNEX.

PUNCH PRODUCTS TRNAVA

Punch Products Trnava je 100-percentná dcérska spoločnosť Punch International. Vznikla v roku 1993 v Trnave ako montážny závod a neskôr svoje aktivity rozšírila na komplexnú výrobu komponentov pre elektrotechnický priemysel. Výroba je orientovaná na tvárnenie kovov za studena, lisovanie plastov, špeciálne dokončovacie procesy a montáže.

Silnou stránkou spoločnosti je komplexnosť výrobných procesov nadväzujúcich na seba, umožňujúcich výrobu kompletných produktov pozostávajúcich z kombinácie kovov, plastov, povrchových úprav elektroniky a montáže. Spoločnosť PUNCH PRODUCTS TRNAVA sa v súčasnosti zameriava najmä na komplexné projekty z oblasti spotrebnej elektrotechniky, audio-, video-, kancelárskej techniky a čiastočne automobilový priemysel.

Punch International má v súčasnosti na Slovensku tri dcérske spoločnosti, ktoré okrem Trnavy pôsobia na severe Slovenska v Námestove, kde je v súčasnosti budovaný priemyselný park, kde bude zabezpečovaná špeciálna výroba pre elektrotechnický priemysel.

FINANCIE

Výrazným prvkom v pôsobení spoločnosti je trend zameriavajúci sa na nové technológie a investície spojené s automatizáciou výrobných procesov s cieľom ponúknuť zákazníkovi vo veľmi krátkom čase kvalitný a cenovo dostupný produkt pri splnení najnáročnejších technických požiadaviek a kvality.

Vynikajúca poloha spoločnosti umožňuje dlhodobo dosahovať nízke dopravné náklady a umožňuje dodávky „Just In Time“ v rámci centrálnej Európy.

Spokojnosť zákazníkov a rozširovanie obchodných aktivít je dlhodobým cieľom, čo reflektuje aj permanentný rast objemu produkcie a tržieb. Za posledných päť rokov dosiahla spoločnosť trojnásobný nárast objemu tržieb. V roku 2002 si spoločnosť stanovila za cieľ dosiahnuť 17-percentný nárast obratu oproti roku 2001.

VÝVOJ

Prípravou nových produktov a ich implementáciu do procesu výroby zabezpečuje v PUNCH vlastný projekčný tím tvorený vysoko kvalifikovanými špecialistami z rôznych oblastí.

Dizajn a príprava nových projektov prebieha prostredníctvom najmodernejšej počítačovej technológie na báze CAD, CAM produktov ProEngineer, ACAD, CADDS.

Na zabezpečenie komplexných služieb pri vývoji produktu, od návrhu až po produkciu nástrojov alebo foriem, disponuje PUNCH vlastnou nástrojárňou a partnermi v rámci centrálnej Európy a Kórejskej republiky. Táto skutočnosť umožňuje veľmi rýchlu reakciu na požiadavky zákazníka z hľadiska potreby nových nástrojov alebo ich modifikácií.

Z hľadiska dodržania čo najvyššej kvality kladenej na nástroje a formy používané v PUNCH je nástrojáreň vybavená najmodernejšími technológiami začnúc CNC zariadeniami, zariadeniami pre elektroerozívne obrábanie a 3D meracím zariadením.

VÝROBA

PUNCH výroba členená podľa technologických procesov umožňuje vďaka komplexnému vybaveniu realizáciu aj technicky náročných projektov v oblasti plastovej výroby, kovovýroby, povrchových úprav a montáží.

V oblasti spracovania kovov sú to kovolisy, či už samostatné alebo súčasťou výrobnej linky v rozsahu tlakov od 100 ton až do 250 ton, v oblasti plastovej výroby sú to vstrekovacie lisy firiem ENGEL a ARBURG v rozsahu tlaku 25 ton až 1500 ton a v oblasti dokončovacích procesov sú to dve striekacie linky s priemyselnými robotmi, odmasťovacie linky, práškovacia linka, zváracie automaty a špecializované „Tampo printing“ linky pre potlač produktov.

KVALITA

PUNCH má od roku 1999 implementovaný systém riadenia kvality podľa normy ISO 9002, certifikovaný spoločnosťou BVQI.

Zefektívňovaním systému a implementovaním požiadaviek zákazníkov bude v priebehu roku 2002 implementovaný systém ISO 9000 : 2000 vydanie 2001.

Spoločnosť sa zameriava na sledovanie ukazovateľov výkonnosti jednotlivých oddelení (kvalitatívne, finančné) na mesačnej báze, na základe stanovenej politiky kvality a cieľov kvality, ktoré sú aktualizované a stanovené na začiatku roka pre každé nasledujúce obdobie.

Hlavný dôraz je kladený na sledovanie nákladov na projekty, výkonnosť a kvalitu dodávok, stav a viazanosť kapitálu, materiálu, polotovarov a výrobkov, efektívnosť výroby a personálu.

Sledovanie nábehu projektov a ich zefektívňovanie je zabezpečované pomocou SPC postupov, ktorým sú kontrolované jednotlivé výrobné procesy.

Počasie

Dnes bude polojasno až oblačno a ojedinele slabé zrážky. Ráno a predpoludním početné hmly alebo nízka oblačnosť, ktorá sa lokálne udrží po celý deň. Najvyššia denná teplota 10 až 15, pri celodennej hmle okolo 7, na juhozápade pri slnečnom počasí okolo 17 a na horách vo výške 1500 m okolo 7 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 6, na juhozápade 8 až 12 m/s, na horách 15 až 20 m/s.V utorok a stredu bude prevažne polojasno, v nižších polohách miestami zamračené nízkou oblačnosťou a hmlisto. Najnižšia nočná teplota 6 až 2, na juhu okolo 8 stupňov. Najvyššia denná teplota 12 až 17, na miestach s dlhšie trvajúcou hmlou alebo nízkou oblačnosťou len okolo 8 stupňov. Na juhu pri slnečnom počasí bude mimoriadne teplo - maximálna teplota sa v tejto časti územia bude pohybovať okolo 20 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 6.59 a zapadne o 16.13 hod.

Amsterdamprehánky9
Atényjasno22
Belehradoblačno17
Berlíndážď12
Bratislavapolooblačno18
Bruseldážď9
Budapešťpolooblačno14
Bukurešťjasno12
Frankfurtdážď11
Helsinkidážď5
Istanbuljasno18
Kodaňdážď9
Kyjevzamračené5
Lisabonprehánky15
Londýnoblačno8
Madridprehánky10
Milánoprehánky15
Moskvazamračené0
Oslodážď6
Paríždážď9
Prahazamračené12
Rímbúrky22
Sofiahmlisto9
Štokholmdážď7
Varšavazamračené8
Viedeňpolooblačno18
Záhrebpolooblačno20
Ženevazamračené14

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.Tlak

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 9. 11. 2000: Bratislava 99, 51, Sliač 97,65, Košice 98,65, Poprad 93,06, za 10. 11. 2000: Bratislava 100,37, Sliač 98,21, Košice 99,16, Poprad 93,61, za 11. 11. 2000: Bratislava 101,00, Sliač 98,94, Košice 99,90, Poprad 94,18.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.