Hospodársky denník
USD49,239 Sk
EUR42,69 Sk
CHF28,017 Sk
CZK1,23 Sk
  Pondelok  13.Novembra 2000

LOT opäť medzi najlepšími

Poľská letecká spoločnosť LOT, ktorá v máji tohto roku začala pravidelné lety na linke Bratislava - Varšava, bola v Londýne po druhýkrát vyhlásená za najlepšiu leteckú spoločnosť vo východnej Európe. Toto prestížne ocenenie jej udelila medzinárodná organizácia Official Airline Guides (OAG) na základe hodnotenia predplatiteľov všetkých tlačených a elektronických médií vydávaných touto organizáciou.

LOT uspel v silnej konkurencii spoločností ako České aerolínie, Aeroflot, Chorvátske aerolínie a Malev. „Ocenenie si vážime o to viac, že predplatiteľmi služieb organizácie OAG sú zväčša pravidelní cestujúci, najmä v biznis triede. Výsledky hodnotenia overila aj nezávislá marketingová agentúra,“ povedal Slawomir Noszczak, riaditeľ zastupiteľstva LOT-u vo Veľkej Británii a Írsku. Respondenti sa zameriavali pri hodnotení leteckých spoločností najmä na profesionalitu, komfort, kvalitu podávaných jedál, rýchlosť obsluhy a iné.

Za servis a kvalitu služieb bola Poľská letecká spoločnosť ocenená už niekoľkokrát. V rokoch 1996, 1997, 1998 a 1999 ju prestížny britský časopis Business Travel World vyhlásil za spoločnosť s najlepšou biznis triedou v strednej a východnej Európe. V roku 2001 získala spoločnosť štvrtýkrát cenu mesačníka Business Traveller Najlepšia letecká spoločnosť v strednej a východnej Európe, čo iba zvýraznilo dobré výsledky spoločnosti, ktoré boli v roku 2001 z pohľadu počtu prepravených cestujúcich najlepšie v doterajšej vyše sedemdesiatročnej histórii LOT-u.

(kz)

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.