Hospodársky denník
USD49,239 Sk
EUR42,69 Sk
CHF28,017 Sk
CZK1,23 Sk
  Pondelok  13.Novembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Holiday Club Slovakia a.s.

Bez ubytovacích nákladov na celom svete

Holiday Club Slovakia (HCS) je akciová spoločnosť založená v Bratislave v roku 2001. Za HCS stojí podnikateľská skupina Holiday Club Hungary pôsobiaca na maďarskom trhu už trinásty rok. Hlavná oblasť činnosti je cestovný ruch, poskytovanie apartmánov na dlhodobé užívanie.

Holiday Club Hungary vlastní hoteli v Budapešti i v kúpeľnom mestečku Hévíz pri Balatone. Skupina má tiež v portfóliu hotely v Rakúsku, v Európskom športovom regióne Kaprun-Zell am See, v Saalfeldene a v St. Lorenzen.

V záujme vyhovieť požiadavkám slovenského trhu, ponuka sa v týchto dňoch rozšírila o hotelový 5-hviezdičkový komplex v Chorvátsku na ostrove Brač. Okrem ubytovania ponúka kryté a otvorené bazény, saunu a fitnes. Návštevníkom komplexu je k dispozícii požičovňa športových potrieb pre vodné športy a potápanie, 8 tenisových kurtov, reštaurácie, snack bar, minimarket, strážené parkovisko, ba i práčovňa.

Apartmány z ponuky HCS je možné využívať v danej destinácii alebo využiť na výmenu v medzinárodných sieťach hotelových komplexov, v ktorých sú tieto apartmány zaradené.

HCS takto spolupracuje s dvoma medzinárodnými výmennými sieťami – RCI (Resort Condominium International) a Interval International. Obe ponúkajú destinácie vo vyše 90 krajinách sveta v desiatkách tisícoch zariadení.

Zostáva ešte vysvetliť, čo znamená výmena apartmánu. Vlastníctvom rekreačného práva – jedného konkrétneho apartmánu konkrétneho rekreačného zariadenia v konkrétnom kalendárnom týždni si zabezpečíte dovolenku na celý život dopredu. Tento apartmán môžete využiť vo vlastnom zariadení vo vlastnom týždni, alebo ho vymeniť vo výmennom systéme za apartmán v inej destinácii. Veľmi dôležité je, že obsadenie Vášho apartmánu iným rekreantom nie je vo výbere destinácie smerodajné. A ak sa rozhodnete nevyužiť Váš týždeň v danom roku, môžete do svojho apartmánu poslať rodinu či priateľov, alebo si ho presunúť na ďalší rok. Výmenný systém prijme do svojej siete len zariadenia vyhovujúce štandardom štvor a päťhviezdičkových hotelov, čo sa týka veľkosti a vybavenia apartmánov, ako aj služieb poskytovaných zariadeniami.

A čo dodať o HCS?

HCS je tiež členom Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory a zakladajúcim členom Slovenského združenia Timeshare. V týchto dňoch sa HCS stal členom Americkej obchodnej komory v Bratislave.

Ďalšie informácie a rezervácie:

Holiday Club Slovakia a.s.

Panská 31, 815 34 Bratislava

Tel/Fax: 5443 2294

e-mail: zakaznik@holidayclub.sk

Dvere k Vašej dovolenke.

Holiday Club Slovakia a.s. v spolupráci so spoločnosťami Adlo, Bang&Olufsen, Hotel Danube Bratislava, Polus City Center, TopCar Machánek s.r.o. pripravila v týchto dňoch výhernú akciu „Dvere k Vašej dovolenke”. V rámci nej môžu zúčastnení vyhrať týždenné pobyty v Chorvátsku pre 2 osoby, ale aj automobil Škoda Fabia Classic bielej farby. Hlavná cena je vystavená pred hotelom Danube. Pre reklamné účely je vystavený druhý automobil v Polus City Center. Hry sa môže zúčastniť každý, kto v Poluse vyplní dotazník a vhodí ho cez zadné okno vystaveného auta. Každý týždeň v sobotu prebieha žrebovanie o pobyt v Chorvátsku. Výherca vylosovaný z dotazníkov vhodených do auta počas týždňa vyhráva ubytovanie v päťhviezdičkovom hotelovom komplexe na Brači pre dve osoby v letnej sezóne 2003. Akcia trvá do 1. 6. 2003.

Automobil Škoda Fabia je možné vyhrať jedine s pozvánkou do Hotela Danube. Tu je kľúč od automobilu Škoda Fabia ukrytý v trezore. Trezor sa otvára šesťčíselným kódom, prvé dve čísla sú 1 a 2, ale ďalšie štyri treba uhádnuť a na mieste ich aj vyskúšať. Ak sa do 31. 10. 2003 nikomu nepodarí trezor otvoriť, po skončení hry sa pod dohľadom notára na základe počítačovej databázy v hre zúčastnených párov vylosuje výherný pár, a to najneskôr do 15. 11. 2003.

Počasie

Dnes bude polojasno až oblačno a ojedinele slabé zrážky. Ráno a predpoludním početné hmly alebo nízka oblačnosť, ktorá sa lokálne udrží po celý deň. Najvyššia denná teplota 10 až 15, pri celodennej hmle okolo 7, na juhozápade pri slnečnom počasí okolo 17 a na horách vo výške 1500 m okolo 7 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 6, na juhozápade 8 až 12 m/s, na horách 15 až 20 m/s.V utorok a stredu bude prevažne polojasno, v nižších polohách miestami zamračené nízkou oblačnosťou a hmlisto. Najnižšia nočná teplota 6 až 2, na juhu okolo 8 stupňov. Najvyššia denná teplota 12 až 17, na miestach s dlhšie trvajúcou hmlou alebo nízkou oblačnosťou len okolo 8 stupňov. Na juhu pri slnečnom počasí bude mimoriadne teplo - maximálna teplota sa v tejto časti územia bude pohybovať okolo 20 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 6.59 a zapadne o 16.13 hod.

Amsterdamprehánky9
Atényjasno22
Belehradoblačno17
Berlíndážď12
Bratislavapolooblačno18
Bruseldážď9
Budapešťpolooblačno14
Bukurešťjasno12
Frankfurtdážď11
Helsinkidážď5
Istanbuljasno18
Kodaňdážď9
Kyjevzamračené5
Lisabonprehánky15
Londýnoblačno8
Madridprehánky10
Milánoprehánky15
Moskvazamračené0
Oslodážď6
Paríždážď9
Prahazamračené12
Rímbúrky22
Sofiahmlisto9
Štokholmdážď7
Varšavazamračené8
Viedeňpolooblačno18
Záhrebpolooblačno20
Ženevazamračené14

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.Tlak

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 9. 11. 2000: Bratislava 99, 51, Sliač 97,65, Košice 98,65, Poprad 93,06, za 10. 11. 2000: Bratislava 100,37, Sliač 98,21, Košice 99,16, Poprad 93,61, za 11. 11. 2000: Bratislava 101,00, Sliač 98,94, Košice 99,90, Poprad 94,18.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.