Hospodársky denník
USD49,764 Sk
EUR42,785 Sk
CHF28,117 Sk
CZK1,234 Sk
  Štvrtok  16.Novembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Obava trhu s plechmi: rozhodne konkurencia?

Malé dodávateľské firmy pre VSŽ sa v súčasnosti cítia byť ohrozené

Hoci vstup U.S. Steel ako strategického partnera do V. . .

O deväť dní

V piatok 24. novembra sa uskutoční slávnostný akt vyhlásenia laureátov Zlatého biateca 2000 a víťazov ankiet Prominent ekonomiky 2000. Na 106. podujatí Hospodárskeho klubu bude hosťom. . .

Vyžilili by ste zo 4000 korún?

Zdravotné sestry musia, ich absolventský plat je 4700 Sk brutto

Ešte za tmy prechádzajú sestričky bránou I. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky FN v Bratislave. D. . .

Kľúčom kvalita ľudského kapitálu

Šéfredaktor Hd P. Kasalovský oslovil tromi otázkami v závere októbra 22 osobností z hospodárstva. Dnes uverejňujeme odpovede Jána Sabola, štátneho tajomníka Mini. . .

Obchodné reťazce a ich limity

Agrosektor nesúhlasí s odporúčaním ekonomických ministrov

„Argumenty o neštandardnosti návrhu zákona o obchodných reťazcoch neobstoja, pretože neštandardné je aj . . .

Zatiaľ iba fámy

Hromadné prepúšťanie v ST?

Pred mesiacom, po údajnom akceptovaní 30-percentnej prezamestnanosti zo strany odborov, boli z ústredia Slovenských telekomunikácií (ST), a. s., vyda. . .

Elektronika Slovensko je dnes na štarte

Slávnostným otvorením výroby začala dnes v Trnave pôsobiť a. s. Elektronika Slovensko, ktorá je dcérskou spoločnosťou jedného z najprogresívnejších elektrot. . .

Zamestnávanie občanov so ZPS

Ak zamestnávateľ nedodrží povinnosť vyplývajúcu zo zákona o zamestnanosti, ktorá sa týka zamestnania povinného podielu občanov so zmenenou pracovnou schopnosťou (ZPS) . . .

Zvýšili výkon

Reaktor prvého bloku českej Jadrovej elektrárne Temelín postúpil do druhej podetapy energetického spúšťania. V súčasnosti pracuje pri výkone 10 % nominálnej hodnoty. V nasledujúcej p. . .

Na iné účely

Podľa správy Európskeho kontrolného úradu sa v minulom roku z rozpočtu EÚ vynaložilo vyše 4 mld. EUR neúčelne alebo sa v rozpore s pôvodným určením použili na iné účely. V dôsledku . . .

Poľský rozpočet

Poľská vláda včera schválila štátny rozpočet na budúci rok s predpokladaným deficitom vo výške 1,6 % HDP. Tohtoročný rozpočet je postavený na predpokladanom schodku 2,3 % HDP. Ná. . .

Ukrajina láka

Prílev zahraničných investícií na Ukrajinu medziročne vzrástol o 18,4 %. Za prvých deväť mesiacov tohto roka vložili zahraniční investori do projektov na Ukrajine 588,4 mil. USD. C. . .

Podporu brzdí rezort financií

Nik neuľahčí život malým podnikateľom

Výraznej kritike podrobili členovia Výboru Národnej rady (NR) SR pre hospodárstvo, privatizáciu a podnikanie stav a podporu . . .

Slováci, neviete sa predať!

Podnikanie v SR očami nemeckého manažéra

„Slovenský robotník spraví viac za 42,5 hodiny ako nemecký za 35. Je síce pravda, že nepracujú na rovnakých strojoch, . . .

Notárska zápisnica všetkým

Rozpor exekučného zákona s Ústavou SR

Ústavný súd (ÚS) SR rozhodol o nesúlade niektorých ustanovení zákona o exekútoroch a exekučnej činnosti s Ústavou SR. Ustanoven. . .

Kam s hmotnými rezervami?

Ohrozené skladovanie štátneho obilia

Skladovanie obilia v Správe štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR je ohrozené. Včera o tom informovali predstavitelia tejto inštitúc. . .

Výplata termínovo neladí

FNM zháňa peniaze na dlhopisy

FNM je v prípade problémov pri privatizácii SPP, š. p., pripravený čerpať úver, kde by ako kolaterál boli použité akcie tohto podniku, a . . .

Finále v SLSP

Proces predprivatizačnej hĺbkovej analýzy v Slovenskej sporiteľni (SLSP) je vo svojej finálnej fáze a oficiálne ponuky od troch potenciálnych záujemcov budú známe začiatkom decembr. . .

Postavia závod

Vybudovať závod na plnenie stolovej minerálnej vody plánuje v Klokoči v okrese Detva spoločnosť Klokočina, s. r. o. Založili ju obce Klokoč a Vígľaš, mesto Detva a banskobystrická. . .

Kladné výsledky

Skupina podnikov Nafta, a. s., Gbely dosiahla za 9 mesiacov tohto roka konsolidovaný zisk 653,691 mil. Sk. Tento konečný výsledok zaznamenala pri kladnom prevádzkovom hospodárení. . .

Spoločný podnik

Rámcovú zmluvu o vytvorení taliansko-slovenského podniku v oblasti zberu odpadu, prevádzkovania a obnovy existujúcej mestskej spaľovne včera v Košiciach podpísali primátor Košíc . . .

Zisk Chemosvitu

Producent fólií Chemosvit, a. s., Svit, dosiahol za 10 mesiacov tohto roka zisk 120,4 mil. Sk, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím vlani pokles o 56,6 mil. Sk. Na dosiahnutom vý. . .

Vyššia spotreba

Hrubá spotreba elektrickej energie v SR vzrástla za prvých desať mesiacov oproti rovnakému obdobiu minulého roka o 2,16 %. Kým ku koncu októbra 1999 sa spotrebovalo 22 537 GWh e. . .

Štvrtinový nárast

Predajca automobilov Auto-Impex, s. r. o., Bratislava plánuje v tomto roku tržby v objeme 555,2 mil. Sk. Medziročne to predstavuje nárast takmer o štvrtinu. Spoločnosť k ultim. . .

Vzrast produkcie

Slovmag, a. s., Lubeník vyrobil a predal za deväť mesiacov tohto roka viac ako 54 tis. ton bázických stavív. Produkcia medziročne vzrástla o 31,7 %. Vývoz predstavoval 94,07 % . . .

Čistia jaskyne

Takmer tri a pol tony nebezpečného herbicídu niroxid vytiahli k včerajšiemu dňu z priepasti Snežná diera v CHKO Slovenský kras pracovníci rožňavskej firmy Vertikal. Čistenie tejt. . .

Nová prevádzku

Najväčší slovenský spracovateľ ropy Slovnaft, a. s., Bratislava bude musieť do roku 2005 postaviť novú prevádzku na odsírenie motorovej nafty. Od tohto termínu totiž vstúpi do pla. . .

Káble pre Golf

Volkswagen Elektrické systémy, s. r. o., Nitra včera vyrobila 300-tisíci káblový zväzok pre vozidlo Volkswagen Golf. Za 10 mesiacov tohto roka dosiahla firma obrat 113 mil. DEM. . . .

Strany a hnutia

SMK - po neúspešnom referende o predčasných parlamentných voľbách očakávala, že situácia vo vládnej koalícii sa upokojí a že v rokovaniach koaličných partnerov nastane nový tón . . .

Všatkým rovnaké podmienky

ČESMAD navrhuje recipročné spoplatnenie zahraničných dopravcov

Združenie cestných dopravcov SR ČESMAD Slovakia predložilo na rokovaní s ministerkou financií SR B. S. . .

Predaj s novými autobusmi?

Podniky SAD predáme za investície

V júli schválila vláda koncepciu privatizácie 17 podnikov Slovenskej autobusovej dopravy. Privatizovať by sa v prvej etape malo 49. . .

Tvrdo pocítili prepad koruny

Texicom Ružomberok je stratový

Bavlnárske závody Texicom, s. r. o., Ružomberok vykázali za prvé tri štvrťroky stratu 32,8 mil. Sk, zatiaľ čo rovnaké obdobie minulé. . .

Odbory kritizujú INA Skalica

Manažéri nedodržujú práva zamestnancov

„Odborový zväz KOVO vyjadruje nespokojnosť so správaním sa niektorých podnikateľov, ktorí vo vzťahu k zamestnancom nedodržia. . .

Dobíjame český ČR?

Komentuje Zuzana Krútka

Hrubý zisk odevných firiem združených v Asociácii textilného a odevného priemyslu klesol za prvé tri štvrťroky oproti rovnakému obdobiu roku 1999 o 4. . .

Podivná paralela s dlhopismi

Komentuje Peter Višváder

Vedenie Fondu národného majetku SR sa bude snažiť presvedčiť vládu, aby umožnila výmenu dlhopisov za časť akcií strategických podnikov. Tá. . .

Dôchodkový vek? Kdeže

Medzinárodná vedecká konferencia topekonómov

Ekonomická univerzita v Bratislave je treťou najväčšou vysokou školou v SR. Odvtedy ako bola v Bratislave založená súkromn. . .

Znížiť náklady

Komentuje Vladimír Turanský

Keď sa začiatkom deväťdesiatych rokov i neskôr uvažovalo, ako transformovať socialistickú poľnohospodársku veľkovýrobu, tak mnohí vtedajší revolucion. . .

Poplatky iba z núdze?

Mailová schránka: nazory@hd-dennik.sk

Zvýšené správne poplatky za zrýchlené zápisy do katastra majú podľa niektorých vysokých činiteľov Úradu geodézie kartografie a kata. . .

Od zadania až po kolaudáciu

Komunálna sféra nemá na investície

Firma Intrel Liptovský Mikuláš sa špecializuje na dodávky hydroekologických systémov. Na úpravu vôd, čistenie priemyselných odpad. . .

Staronové nedostatky vykurovacej sezóny

Nová vykurovacia sezóna odštartovala bez ohľadu na nevyriešené problémy súvisiace s dodávkou tepla a teplej úžitkovej vody. Na niektoré z nich poukázal v . . .

Východisko, ako dešifrovať alergiu

Nedostatok financií oberá o medzinárodnú prestíž

Výskumný ústav veterinárnej medicíny (VÚVM) v Košiciach zaznamenáva v týchto dňoch tridsať rokov svojej exis. . .

Nápadom sú domové čistiarne

Z troch obcí je roky jedna, predsa je svorná

Pred štyridsiatimi rokmi sa z mapy stratili tri obce - Mošovce, Vieska nad Váhom a Svätý Kríž nad Váhom, pričom vznikla. . .

pre Petru

červená Fabia Combi + text ako 2x

Prezentuje sa Fabia Combi 18. 11. od 10. h

Bratislava - Námestie SNP, Banská Bystrica - Námestie SNP, Košice - Námestie osloboditeľov

Hudba, sú. . .

Telefónne karty bodujú

Zaujímavým, aj keď veľmi mladým zberateľským odborom sú telefónne karty. Prvá karta bola vyskúšaná pred dvadsiatimi dvoma rokmi v Taliansku ako reakcia na vandalizmus, kt. . .

Rozprávkové izby

Dospelí často deti vyzývajú k dobru a sami na dobro pritom zabúdajú. Zamestnanci spoločnosti Whirpool Slovakia, s. r. o. - iniciátori projektu Detský čin roka, sa preto rozhod. . .

drobničky

Vyvrcholením tvorivého snaženia stoviek mladých amatérskych fotografov z celého Slovenska je výstava AMFO a DIAFOTO 2000 v Dome Matice slovenskej (D MS) v Snine.

Židovské pamiatky. . .

Oživiť harmonizáciu

Iste súhlasíte, že je to nanajvýš potrebné, aj keď nie práve najľahšie. Možno vám pomôže novinka z vydavateľstva IKAR Feng šuej v partnerstve a láske. Diplomovaný psychológ E. . .

Tisíce farebných odtieňov

Vo všeobecnosti ľudia vedia, že čierna farba sa symbolicky spája s prísľubom nového, prípadne obnoveného života tak, ako noc je prísľubom úsvitu a nového dňa a zi. . .

Pozvánka

Mestská knižnica v Bratislave pozýva dnes o 16.00 hod. na prezentáciu neobyčajnej knihy novinára Romana Bednára Súčasné Nemecko za fasádou demokracie. Autor pozná Nemecko ako málokto. P. . .

Jedinečné stretnutie

Stretnutie 10 je názov výstavy umeleckých diel desiatich rôznych slovenských umelcov, ktorých práce si záujemcovia môžu pozrieť až do 29. novembra v bratislavskej galérii Si. . .

Cestovné náhrady podnikateľa

Píšte na adresu redakcie, faxujte na číslo 07/6381 0413 alebo mailujte do schránky: nazory@hd-dennik.sk

Prosím o názor na uvádzanie výšky priemernej spotreby motor. . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.

Tlak

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 14. 11. 2000: Bratislav. . .

Rádio Slovensko

0.00 Nočná pyramída

5.05 Dobré ráno

8.30 Pozvete nás ďalej? Rodinný magazín

9.30 Pieseň, hudba a my

10.00 Minižurnál

10.30 Impulzy. Súťažná relácia

11.00 Štúd. . .

Meniny

Na Slovensku

dnes Agnesa

v piatok Klaudia

V Českej republike

dnes Otmar

v piatok Mahulena. . .

. . .

počasie

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a na väčšine územia dážď. Najvyššia denná teplota 9 až 13 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 5 stupňov. Slabý vietor južných smerov. V piatok a sobotu bude veľká oblačnosť až zamračené a na viacerých miestach občasný dážď. Najnižšia nočná teplota 8 až 4 stupne. Najvyššia denná teplota 10 až 14, v sobotu 8 až 12 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 7.04 a zapadne o 16.10 hod.

Amsterdamdážď7
Atényjasno20
Belehradoblačno18
Berlínoblačno8
Bratislavadážď12
Bruseloblačno8
Budapešťdážď13
Bukurešťpolooblačno15
Frankfurtdážď7
Helsinkioblačno4
Istanbuljasno17
Kodaňoblačno9
Kyjevoblačno12
Lisabonzamračené13
Londýndážď7
Madridoblačno10
Milánodážď10
Moskvaoblačno5
Oslo oblačno3
Paríždážď8
Prahapolooblačno8
Rímoblačno18
Sofiapolooblačno13
Štokholmoblačno4
Varšavapolooblačno9
Viedeňdážď11
Záhreboblačno17
Ženevadážď7

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.