Hospodársky denník
USD49,764 Sk
EUR42,785 Sk
CHF28,117 Sk
CZK1,234 Sk
  Štvrtok  16.Novembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Prím pre tenisové divy

Otec Williams chce vyšší podiel z WTA

Richard Williams, otec amerických tenistiek Sereny a Venus, žiada od vedenia WTA vyšší podiel na ziskoch z predaja marketingových práv. Najviac by podľa neho nemali inkasovať hráčky z čela rebríčka, ale divy, ktoré sa najviac zaslúžili o rast popularity ženského tenisu - čo sú najmä jeho dcéry a Kurnikovová. „Kdekoľvek Serena s Venus hrajú, aj keď iba štvorhru, je vypredané, a to sa doteraz nikomu nepodarilo - aspoň nie vo štvorhre,“ tvrdí.

Šéf WTA Bart McGuire odpovedal, že zisky by sa mali ďalej deliť rovnakou mierou medzi všetky hráčky. „WTA je neziskovou organizáciou. Z našich príjmov pokrývame hlavne náklady spojené s organizáciou turnajov.“ Zdôraznil, že je ochotný s hráčkami či ich rodičmi o celej veci diskutovať. „Hovoríme o miliónoch dolárov,“ konštatoval otec amerických tenistiek. „Nechcem sa na to pozerať iba s vidinou zisku, ide o návrh na rovnoprávne partnerstvo,“ háji svoj názor Williams.

Ostatné hráčky na čele s Martinou Hingisovou síce uznávajú podiel sestier Williamsových na vzraste popularity ženského tenisu, ale s návrhom ich otca nesúhlasia. „Svojich fanúšikov majú aj ďalšie stovky hráčiek okruhu WTA,“ poznamenala Hingisová. „Nedá sa jednoznačne povedať, kto by si zaslúžil väčší podiel na ziskoch, o tom rozhoduje WTA. Existujú isté pravidlá a my sme sa zaviazali, že sa nimi budeme riadiť,“ doplnila Švajčiarka, ktorá počas krátkej kariéry zarobila vyše 14 miliónov dolárov. „Konečné slovo má WTA, pod ktorú všetky patríme a musíme sa riadiť jej pravidlami,“ povedala Kurnikovová.

(ČTK)

počasie

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a na väčšine územia dážď. Najvyššia denná teplota 9 až 13 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 5 stupňov. Slabý vietor južných smerov. V piatok a sobotu bude veľká oblačnosť až zamračené a na viacerých miestach občasný dážď. Najnižšia nočná teplota 8 až 4 stupne. Najvyššia denná teplota 10 až 14, v sobotu 8 až 12 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 7.04 a zapadne o 16.10 hod.

Amsterdamdážď7
Atényjasno20
Belehradoblačno18
Berlínoblačno8
Bratislavadážď12
Bruseloblačno8
Budapešťdážď13
Bukurešťpolooblačno15
Frankfurtdážď7
Helsinkioblačno4
Istanbuljasno17
Kodaňoblačno9
Kyjevoblačno12
Lisabonzamračené13
Londýndážď7
Madridoblačno10
Milánodážď10
Moskvaoblačno5
Oslo oblačno3
Paríždážď8
Prahapolooblačno8
Rímoblačno18
Sofiapolooblačno13
Štokholmoblačno4
Varšavapolooblačno9
Viedeňdážď11
Záhreboblačno17
Ženevadážď7

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.